Tutuklanan hakim: ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz''
Zonguldak'ta, 'FETÖ/PDY' soruşturmasında önceki gün 10 hakim ve savcının tutuklanmasından sonra dün adliyeye sevk edilen 14 yargı mensubundan 12'si daha tutuklandı. Tutuklanan kadın hakim adliyeden çıkarılırken, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganı attı.

Belediye başkanına baltalı tehdit!
Zonguldak'ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi'nde Belediye Başkanı CHP'li Adnan Akgün, işten çıkarılan taşeron işçi Alparslan D.'nin, makamında kendisini baltayla tehdit ettiğini iddia ederek polise şikayette bulundu. Başkan Akgün, tehdit anına ilişken cep telefonuyla çekilen görüntüyü de delil olarak sundu. Akgün, 'Makamda elinde baltayla başıma dikildi. Tehditkar bir şekilde yevmiyesinin neden kesildiğini sordu. Polemiğe girdik. Kendisini zar zor ikna ettik.' dedi.

Bu bir mucize!
Zonguldak'ta, 50 metre yükseklikten şarampole devrilen araç, ağaçlara takılarak durabildi.

Maden ocağı önünde gazetecilere saldırı: 3 gazeteci yaralı
Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait müessesenin özelleşeceği iddiaları üzerine bölgeye giden sendika yetkilileri, madencilere hitap ettiği sırada çıkan arbedede gazeteciler yaralandı.

Tartıştığı trafik polisini aracın üstünde sürükledi!
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, 42 yaşındaki sürücü Recep Akarsu, hatalı park ettiği gerekçesiyle ceza yazdığını zannederek tartıştığı 39 yaşındaki trafik polisi Yücel Kökçü'ye çarptı. Yaklaşık 200 metre aracın ön kaputunda giden polis Kökçü yaralandı.

Önce madenden sonra işten çıkardılar!
Zonguldak'ta kayyum atanmasından sonra yer altında yaptıkları eylemle Türkiye'nin konuştuğu madenciler işten çıkarıldı.

Zonguldak’ta maden işçilerinin eyleminde flaş gelişme
Zonguldak'ta maden işçilerinin başlattığı 'Ocaktan çıkmama eylemi' ve açlık grevi, eylemin 11’inci gününde sona erdi. İl Emniyet Müdürü Osman Ak tarafından ikna edilen 17 işçiye ocak önüne sosyal yardım parası ve alacaklarının bir bölümü olan 1750’şer lira ödendi.

Zonguldak'ta maden işçilerinin açlık grevi 10'ncu gününde!
Zonguldak'ta 10 gündür açlık grevi yapan maden işçilerinin tehlikeli eylemi sürüyor. 19 işçi halen ağzı kontrollü patlatmayla kapatılan ocakta. İşçilerin eylemi sonlandırması için görüşmeler yapılıyor. Ancak madenciler talepleri karşılanana kadar eylemi sürdürmekte kararlı.

Madencileri ziyaret eden CHP heyetiyle polis arasında arbede
Polis, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyetin, Zonguldak'ta ücretleri ödenmediği için ocaktan çıkmayarak açlık grevi yapan madencilerle görüşmesini engelledi. Polis ile Ağbaba ve diğer milletvekilleri arasında arbede yaşandı.

Zonguldak'ta maden ocağında göçük! Yaralı madenciler var
Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Gelik Beldesi'nde özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte, 2 işçi yaralandı.

Madenciler 1 haftadır madenden çıkmıyor!
Zonguldak'ta ücret alamadıklarını öne süren 85 işçinin geçen hafta başlattığı ocaktan çıkmama ve açlık grevi 7'nci günde de sürdürüldü. Eylemde rahatsızlanan 20 işçi hastaneye kaldırılırken, 65 işçi eylemini sürdürüyor.

Açlık grevindeki 85 madenciden 3'ü daha rahatsızlandı
Zonguldak'ta, 4 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle iş bırakan maden işçilerinin geçen Çarşamba akşamı başlattıkları kömür ocağından çıkmama eylemi sürüyor. Dünden itibaren açlık grevine başlayan işçilerden 3'ü daha rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. 85 işçiyle başlayan eylem şu anda 75 işçiyle sürüyor.

Zonguldak'ta operasyon: 14 iş adamı gözaltında!
Zonguldak'ta paralel devlet yapılanması soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda 14 iş adamı gözaltına alındı.

Zonguldak'ta 4 aydır maaşlarını alamayan 100 madenci kendilerini madene kilitledi
Zonguldak'ın Kilimli İlçesi'nde 4 aydır ücretlerini alamadıkları için iş bırakan madenciler, kömür ocağına girerek dışarıya çıkmama eylemi başlattı.

Aylardır maaşlarını alamayan işçiler çatıya çıktı
Zonguldak’ta, geçen 13 Nisan’da 'Paralel Devlet Yapılanması' iddiası ile yürütülen soruşturması kapsamında kayyum atanan maden şirketinde 3 aydır ücret alamadıkları için iş bırakan maden işçileri, yaptıkları eylemlerden sonuç alamayınca, 7 katlı iş hanının çatısına çıkarak eylem başlattı.

Atatürk'ün naaşı başında nöbet tutan askere veda
Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de vefatının ardından naaşını İstanbul'dan İzmit'e taşıyan Yavuz Zırhlısı'nda askerlik yapan Şaban Kalmaz, Ereğli'de 100 yaşında hayatını kaybetti.

Zonguldak'ta üzerine televizyon devrilen çocuk öldü
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde düşen televizyonun altında kalarak yaşamını yitiren 3 yaşındaki çocuk, defnedildi.

Sokak lambasını değiştirirken yaşamını yitirdi
Zonguldak'ta bir kişi sokak lambasını değiştirmek isterken akıma kapılarak yaşamını yitirdi.

Madende ölen babasının ayakkabılarıyla avunuyor
Zonguldak'ta 30 madencinin canına mal olan 6 yıl önceki grizu patlamasında babasını kaybeden Dilek Eken, babasının işe son kez giderken giydiği ayakkabıları ve çorapları o haliyle saklıyor. 'Onlarla konuşuyor, dertleşiyorum' diyen Eken, babasının acısını unutmak istemediğini söylüyor

Erkek olarak girdiler, kadın kılığı ile çıktılar
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde eve giren 2 hırsız, erkek kıyafetleri ile girdikleri evden kadın giysileri ile çıktı. O anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Okulda kazan patladı, ortalık savaş alanına döndü
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki ay önce yapımı tamamlanan ve 15 Nisan'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu tarafından açılması planlanan ilkokulun kalorifer kazanı patladı. Ortalığı savaş alanına çeviren patlamada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

-