Demirtaş'tan Sur'a yürüme çağrısı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yasak ve ablukanın kalkması halinde, bir daha hendek ve barikat olmayacağını söyledi. Demirtaş, Çarşamba gününden itibaren bütün Diyarbakırlıların bulundukları yerden Sur'a doğru yürümeleri çağrısı yaptı.

Karda yürüme teknikleri
İstanbul ve yurdun bir çok ili kar yağışı altında. Karda yürüme teknikleri nelerdir? Karda veya buzlanmış zeminde yürürken nelere dikkat etmeli? Düşme,burkulma veya kayma anında nasıl hareket etmeli, kırık ve çatlaklara ilk müdahale nasıl yapılmalı?

İşitme engelliler okulunda skandal görüntüler
Bursa'da devlete ait işitme engelliler okulunda bir öğretmen iki öğrencisini defalarca darp etti. O anlar sınıftaki öğrenciler tarafından cep telefonlarıyla gizlice kaydedildi.

'Yürüme mesafesinde herkesi ziyarete davet ediyoruz'
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 'Şah Fırat' operasyonuyla ilgili bilgi verdi. Başarılı bir operasyon yapıldığını belirten Yılmaz, ''Kaybedilen bir vatan toprağı yoktur'' dedi ve ekledi: ''Yeni Suriye Eşme'sindeki türbe ülkemize yaya yürüme mesafesindedir. Ecdadına bir Fatiha okumak isteyenlerei ziyaret etmeye davet ediyoruz. Orada da görülecektir ki bayrak dalgalanmaktadır.''

-