Ekmek yemek sağlıklı mıdır?

Kim dayanabilir fırından yeni çıkmış mis gibi kokan ekmeğin kokusuna? Ucundan alınan küçük bir ısırık, iştahı ertelemeye yeter de artar bile... Sofralarımızın değişmez menüsü ekmekler... Günlük enerjimizin ortalama yüzde 44’ünü yani neredeyse yarısını, sadece ekmekten alıyoruz. Dolayısıyla ekmeğin kaliteli, besleyici, hijyenik olması ve değerinin bilinmesi çok önemli.Artık daha az yiyerek doyabileceksiniz!

Akşam pizza siparişi vermeden önce eve daha büyük bir masa almayı düşünür müsünüz? “Ne alakası var” demeyin zira bilim insanları oldukça ilginç bir araştırmaya imza attı; ufak bir zihin oyunuyla daha az pizza yiyerek doymanın yolunu buldu.


Tepki çeken uygulama: Bileklik takmayana yemek yok!

Galler’in başkenti Cardiff’te sığınmacılara, renkli bileklik takma zorunluluğu getirildiği ortaya çıktı. Çalışmalarına izin verilmeyen sığınmacılar, renkli bilekliklerini takmamaları halinde yemek alamıyorlar.

Erkek ile kadın arasındaki 10 komik fark!

Erkek ve kadın arasındaki farkları merak ediyorsanız , işte bu komik farkları sizler için derledik..Uyku problemi olanların tüketmesi gereken gıdalar

Sağlıklı beslenmek ve rahat bir uyku geçirmek için uyumadan önce tükettiğimiz yiyeceklere ve içeceklere çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Sizi tok tutacak 10 öneri

Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli ile kızı Elif Ezgi Uzmansel'in birlikte yazdıkları Lezzetin İnanılmaz Hafifliği adlı son kitabında bizlere sundukları tariflerle “lezzet ve sağlık aynı yerde barınmaz” düşüncesini yok ediyor.

İsrafı önlemek adına, yapılabileceklerin listesi

Özellikle israfı önlemek adına, mutfak için önemli olan ve memnuniyetle uygulayacağınızı düşündüğümüz bir düzine püf nokta

Kavanozların dibini değerlendirmenin yolları

Hesabını kitabını bilen idareli bir aşçıysanız, muhtemelen salça kavanozunun dibinde kalanları da almak için içine biraz su koyup kenarda köşede kalan salçaları da kurtarıyorsunuzdur. Ama suyun her zaman uygun veya yeterli olamadığı durumlar için, işte kavanozun dibinde kalanları da almanın en iyi yolları.

Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son

'Kahvaltı en önemli öğündür. Sizi tok ve enerjik tutar, abur cubur yemenizi engeller, metabolizmanızı hızlandırır, şişmanlamazsınız.' Bize sürekli söylenen bu. Fakat bazı uzmanlar bunun bir efsane olduğu görüşünde.

Yılbaşı hindisi tarifi

Et Yemekleri Tarifleri arasında en çok okunan yemek tariflerinden biri olan Yılbaşı hindisi tarifini büyük bir keyifle hazırlamanız ve sevdikleriniz ile birlikte afiyetle yemeniz dileğiyle!

 'Yeni yıla merhaba' Sofrası nasıl olmalı?

Diyet Uzmanı Dyt. Buket Yavuz Koçoğlu, yeni yıla sağlıklı girmenin yollarını anlatıyor ve yılbaşına özel menüler paylaşıyor.

Yılbaşı sofrasındaki püf noktalar

Uzman Diyetisyen Nilay Topçam, yılbaşı gecesinde dikkat etmeniz gereken noktaları anlattı.

Ayna karşısında yemek zayıflatıyor

ABD'de yapılan bir araştırma aynaya bakarak yemek yiyen kişilerin daha kolay kilo verebileceğini ortaya koydu.

İştahsız çocuklar için 3N+1N formülü

İştahsızlık, çocukluk döneminde sık rastlanan durumlardan biri. Birçok anne ve baba çocuğunun iştahsız olduğundan ya da yemek seçtiğinden yakınır. Elinde kaşıkla çocuğun peşinden koşmayan anne sayısı belki de çok azdır.

Mutlu eden besinler

Kış geldi diye kendimizi mutsuzluğa teslim etmek yok! Son yıllarda yapılan çalışmalar gösteriyor ki; besinler duygu durumumuzu etkileyebiliyor. Peki hangi besinler mutlu ediyor, hangileri duygularımızı da besliyor? Beslenme ve diyet uzmanı Yrd. Doç. Dr.Ç.Tuba Günebak cevaplıyor.

DİĞER "yemek" LİNKLERi

Türkiye ve Dünya Mutfağından Mükemmel Lezzetler. Videolu özgün yemek

Türkiye ve Dünya Mutfağından Mükemmel Lezzetler. Videolu özgün yemek