3 yaşındaki çocuğun yuttuğu pil yemek borusunu yaktı
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde 3 yaşındaki Mehmet Efe Işık'ın yuttuğu baskül pili yemek borusunu yaktı. Yuvarlak pil, yarım saatlik operasyonla ameliyata gerek kalmadan endoskopik yöntemle çıkarıldı.

Hastanede ''at eti'' skandalı
Bursa'daki kamu hastanelerine de yemek tedarik eden İstanbullu firmanın merkezinde at eti kullandığı açıklanınca ortalık karıştı.

Türk Kızılayı Cerablus'ta sıcak yemek dağıttı
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Cerablus şehrine yaptığı operasyonun ardından Türk Kızılayı'ndan bölgeye gıda yardımı geldi.

İBB'de darbecilere çay ve yemek servisi!
Darbecilerle işbirliği yaptığı gerekçesi ile tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç’un darbecilere belediyeye girmekte yardım ettiği görüntüler ortaya çıktı. Tunç’un oğlunun da darbeci askerlere lojistik merkezinde yemek hazırladığı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Çocuğunuz iştahsız ve yemek seçiyorsa...
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç , ‘Çocuklarda iştahsızlık, hemen her anne babanın yakındığı ve çözüm bulmakta güçlük çektiği önemli sorunlardan biridir. Özellikle 8-9 aylıktan okul çağına kadar sürebilen bu problemi, doğru zamanda doğru besini seçerek, ama en önemlisi de çocuğunuza doğru yaklaşarak çözebiliriz’ diyor.

Lokantada yemek yerken öldürüldü, zanlı her yerde aranıyor
​Samsun’da 17 yaşındaki A.S.A. adlı genç, kız arkadaşıyla lokantada yemek yiyen 37 yaşındaki Umut Şimşek’i tabancayla 6 el ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla polis tarafından aranıyor. Cinayet anı ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Fındık yemek prostat kanseri riskini azaltıyor
Amerika'da yapılan araştırma, fındığın prostat kanserine karşı önemli bir önlem olduğunu ortaya çıkardı.

Sığınmacılara böcekli yemek iddiası!
İngiltere'nin en saygın gazetelerinden The Guardian, önemli bir iddia ortaya attı. Guardian, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında imzalanan anlaşma kapsamında geri gönderilen sığınmacıların, 3 haftadır oldukça kötü şartlar altında kamplarda tutulduğunu ve avukatlarıyla görüştürülmediğini öne sürdü.

Dünyanın çivisi çıktı! Bu şekilde yemek yemek için 30 bin kişi sıraya girdi
İngiltere'de bir ilk olacak ve bu yaz Londra'da hizmete girecek olan 'çıplaklar restoranı' için 30 bin kişi ismini bekleme listesine yazdırdı.

Sevgilisi için yemek kursuna yazıldı!
Neslihan Atagül sevgilisi Kadir Doğulu için yemek kursuna yazıldı.

CHP'li Salıcı: İstanbul'da gidince değil su içmek, yemek yiyemem
Düzce'deki Melen Çayı kenarında kurulan Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Bertaraf Tesisi'nde inceleme yapan CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, 'İstanbul'da değil su içmek, yemek yiyemem' dedi.

Ekmek yemek sağlıklı mıdır?
Kim dayanabilir fırından yeni çıkmış mis gibi kokan ekmeğin kokusuna? Ucundan alınan küçük bir ısırık, iştahı ertelemeye yeter de artar bile... Sofralarımızın değişmez menüsü ekmekler... Günlük enerjimizin ortalama yüzde 44’ünü yani neredeyse yarısını, sadece ekmekten alıyoruz. Dolayısıyla ekmeğin kaliteli, besleyici, hijyenik olması ve değerinin bilinmesi çok önemli.

Artık daha az yiyerek doyabileceksiniz!
Akşam pizza siparişi vermeden önce eve daha büyük bir masa almayı düşünür müsünüz? “Ne alakası var” demeyin zira bilim insanları oldukça ilginç bir araştırmaya imza attı; ufak bir zihin oyunuyla daha az pizza yiyerek doymanın yolunu buldu.

Askerler, yemek yediği eve bir miktar para ve not bıraktı: ''Hakkınızı helal edin''
Cizre'de hendek ve barikatların kaldırılması için başlatılan operasyonlar 43. gününe girdi. İlçedeki tahribat büyük. Bir yandan barikatlar kaldırılıyor, bir yandan da çatışmalar devam ediyor.

Tepki çeken uygulama: Bileklik takmayana yemek yok!
Galler’in başkenti Cardiff’te sığınmacılara, renkli bileklik takma zorunluluğu getirildiği ortaya çıktı. Çalışmalarına izin verilmeyen sığınmacılar, renkli bilekliklerini takmamaları halinde yemek alamıyorlar.

Erkek ile kadın arasındaki 10 komik fark!
Erkek ve kadın arasındaki farkları merak ediyorsanız , işte bu komik farkları sizler için derledik..

Uyku problemi olanların tüketmesi gereken gıdalar
Sağlıklı beslenmek ve rahat bir uyku geçirmek için uyumadan önce tükettiğimiz yiyeceklere ve içeceklere çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Sizi tok tutacak 10 öneri
Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli ile kızı Elif Ezgi Uzmansel'in birlikte yazdıkları Lezzetin İnanılmaz Hafifliği adlı son kitabında bizlere sundukları tariflerle “lezzet ve sağlık aynı yerde barınmaz” düşüncesini yok ediyor.

İsrafı önlemek adına, yapılabileceklerin listesi
Özellikle israfı önlemek adına, mutfak için önemli olan ve memnuniyetle uygulayacağınızı düşündüğümüz bir düzine püf nokta

Kavanozların dibini değerlendirmenin yolları
Hesabını kitabını bilen idareli bir aşçıysanız, muhtemelen salça kavanozunun dibinde kalanları da almak için içine biraz su koyup kenarda köşede kalan salçaları da kurtarıyorsunuzdur. Ama suyun her zaman uygun veya yeterli olamadığı durumlar için, işte kavanozun dibinde kalanları da almanın en iyi yolları.

Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son
'Kahvaltı en önemli öğündür. Sizi tok ve enerjik tutar, abur cubur yemenizi engeller, metabolizmanızı hızlandırır, şişmanlamazsınız.' Bize sürekli söylenen bu. Fakat bazı uzmanlar bunun bir efsane olduğu görüşünde.

-