Mehmet Yaşin’e göre en iyi 10 peynir
Anadolu peynirlerini pek severim. Bin türlü ot ve çiçeğin boy verdiği ovalarda beslenen hayvanların sütünden yapılan peynirlere doyamam. Sorarım, ararım, bulursam alıp tadına bakarım. Size bu hafta en sevdiğim 10 peyniri tanıtmaya çalışacağım. Bu seçimi yaparken Prof. Dr. Artun Ünsal’ın ‘Süt Uyuyunca’ ve Berrin Bal Onur ile Neşe Aksoy Biber’in ortaklaşa yazdıkları ‘Peynir Aşkına’ adlı kitaplardan yardım aldım.

30 yaşın altındaysanız aracınız da eskiyse yandınız!
Kamuoyunda yoğun şikayete konu olan ve geçen yıla göre 4 kat daha zamlanan zorunlu trafik sigortası priminin, 30 yaşın altındakiler ve eski model araç sahiplerine daha yüksek oranda çıktığı belirtildi.

Tahir Elçi'nin mezarı başında cep telefonuyla ''Yasin''
Diyarbakır'da güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren Tahir Elçi mezarı başında anıldı. Bazı avukatlar cep telefonlarıyla Elçi için Yasin-i Şerif dinletti.

Taburcu edildi, evde beyin kanamasından öldü
İstanbul'da tartıştığı kişilerle kavga ederken fenalaşan Yasin Kaçar, gittiği ilk hastaneden taburcu edildi, evinde yeniden fenalaşarak götürüldüğü başka bir hastanede beyin kanamasından hayatını kaybetti

Bursa'da define arayan 6 kişi hayatının şokunu yaşadı
Başka bir şehirden gelip Bursa'da define arayan 6 kişiden 2'si dinamit patlaması sonucu yaşamını yitirdi.

Kendi mezarında Yasin-i Şerif okuyor!
Kendine mezar yaptıran 77 yaşındaki İzzet Çördükçü mezarı başında her Cuma günü dualar edip Yasin-i Şerif okuduğunu belirtti. Ağaçları sevdiğini söyleyen Çördükçü beni bu ağacın altına gömsünler diye vasiyette bulundu.

Ünlü futbolcu, sosyal medyada alay konusu oldu
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da forma giyen Ergin Keleş, dünyaca ünlü Uruguaylı futbolcu Diego Forlan'ın fotoğrafına kendi kafasını monte etti.

-