Bu dövmeler birer sanat eseri
Onlar eserleri için tuval olarak insan bedenini kullanıyor, işte eserlerinin bir bölümü

Sadece bir yılda bu hale geldi
Henüz 11 yaşındayken yakalandığı hastalık nedeniyle 140 kiloya kadar yükselen Jasmine Norman, inanılmaz değişimiyle benzer durumdakilere örnek oluyor.

Tarihe damgasını vurmuş isimlerin son sözleri
İşte ünlü isimlerin ölmeden önceki son sözleri...

Bu enteresan pastaları yemeye kıyamayacaksınız
Son yıllarda pastacılık adeta bir sanata dönüştü. Şeker hamuruyla birbirinden ilginç pastalar yapılıyor. O kadar büyük emekler harcanıyor ve ortaya o kadar ilginç tasarımlar çıkıyor ki kesilip servis edilmeye bile kıyılamıyor. İşte şeker hamurlarıyla yapılmış enteresan pastalar;

Görünüşleri bakımından en bahtsız hayvanlar
Genellikle sosyal medyada en çok paylaşılan fotoğraflar şirin bir yavru kedi, gülümsediğini düşündüğümüz köpekler, kuşlar veya bunlara benzer sevimli hayvanlardan oluşmakta. Ancak ne var ki, doğada bazı hayvanlar bu akrabaları gibi 'şirin' bir görünüşe sahip değil. İşte görünüş bakımından bahtsız olan 13 canlı;

Bu yollarda araba sürmek cesaret ister
Türkiye'de özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde araba kullanmak zordur derler. Hatta 'İstanbul'da araba kullanan birisi dünyanın her yerinde rahatlıkla otomobil sürebilir' diye bir şehir efsanesi bile bulunmakta. Bu yolları gördüğünüzde İstanbul'daki sabah trafiğini bile çekmek gözünüze hoş gelebilir.

Avrupa'nın en yüksek dağından Dünya'ya bakış
Fotoğrafçı Esteban Wautier, 'Unutulan Yamaçlar' adlı serisinde Alpler'in ve Kafkasya harici Avrupa'nın en yüksek dağı olan Mont Blanc'a bakışıyla rüya gibi manzaraları sonsuzlaştırıyor.

Fotoğraftaki 2 metrelik dev pitonu görebildiniz mi?
Avustralya merkezli bir çevre örgütü Sunshine Coast Snake Catchers 24/7, şeytanın aklına gelmeyecek bir yere saklanan devasa bir pitonun fotoğrafını paylaştı.

Kira ödemek istemeyince otobüse taşındılar
ABD'de Washington yakınlarında yaşayan üç çocuk sahibi Brian ve Starla Sullivan bir apartman dairesinde yaşarken çok para harcayıp yine de istedikleri hayat standardını tutturamadıkları için apartman dairesinden taşınmaya karar veriyor.

Bu ünlü gözlükleri hatırladınız mı?
İtalyan tasarımcı Federico Mauro’nun “meşhur gözlükler” adlı çalışması popüler kültürde ikon haline gelmiş ünlülerin gözlüklerinden oluşuyor. Çalışmada kimler yok ki? John Lennon, Harry Potter, Elvis Presley ve çok daha fazlası.

Baba oğul 7 şişme kadınla yaşıyor
Çin'de bir adam ve yetişkin oğlu 7 şişme kadınla birlikte yaşıyor.

Gözlerinizle tuğla taşıyabilir misiniz?
Pakistan'ın Belucistan kentindeki bir 'dublörlük okulu'nda çekilen görüntüler, hayrete düşürdü.

Trafikte kaçırmamanız gereken ilginç manzaralar
Türkiye'de trafikte bazı vatandaşların yaptıklarıyla oluşturduğu ilginç kareler sosyal medyada yayılıyor. En son Niğde'de bir reklamcının otomobilin neredeyse iki kat büyüklüğündeki reklam panosunu taşıdığı görüldü.

Var mı böyle bir şey! Ölünce sırtı yüzülüp çerçevelenecek
Tim Steiner'ın sırtında, ünlü bir ressam tarafından yapılan ve Alman sanat koleksiyoncusuna 150 bin euroya satılan bir dövme var. Steiner öldüğünde, sırt derisi yüzülerek çerçevelenecek.

İşte bunlar da tarihin ilk su altı fotoğrafları
Pin-up modelleri suyun altında kitap okuyor, yemek yapıyor ve şampanya içiyor… Amerikalı fotoğrafçı Bruce Mozert, düşük bütçeyle cesur bir atılım yaptı ve 1938'de pin-up kızlarını sualtına taşımayı başardı.

Zekice düşünülmüş şaşırtan duvar yazıları
Kimisi Zeki Müren'e gönderme yapmış, kimisi Isaac Newton'a. Hepsi komik, hepsi zekice. İşte gününüzü şenlendirecek 24 harika duvar yazısı.

'Goygoy yapmak' ne demek, anlamı nereden geliyor?
Türkçe'de argoya yerleşmiş bir deyim var: 'Goygoy yapmak'. Türk Dil Kurumu'nun sözlüğünde 'Goygoycu' için verilen karşılıklar, 'Bilgisiz olarak, gereksiz yere çok konuşan kimse', 'Şakşakçı', 'Muharrem ayında kapı kapı dolaşarak ve ilahiler okuyarak dilenen kimse' ve 'dilenci'. Peki, 'goygoy yapmak', 'goygoycu' nereden geliyor? İşte dilimize dolanan bu deyimin Osmanlı dönemi İstanbul'una dayanan hikayesi...

İşte dünyanın en pahalı şehirleri
13 yıldır dünyanın en pahalı kentlerini belirleyen Demographia International Housing Affordability Survey, en masraflı kentlerini belirledi. İşte dünyanın en pahalı 10 şehri.

Van'da 38 günlük bebeğe korkunç istismar!
Van'da henüz 38 günlük olan erkek bebeğin cinsel istismara uğradığı şüphesiyle bebeğin annesi ve 2 erkek tutuklandı. Kan donduran cinsel istismar sonrası tedavi sırasında ise bebeğin kafatasında kırık, vücudunun değişik yerlerinde ısırık, sol gözünde morluk ve cinsel istismar bulgularına rastlanınca, hastane yönetimi durumu polise bildirdi. Yoğun bakıma alınan bebek, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Halı kullanımında bunlara dikkat ediyor musunuz?
Ev dekorasyonu düzenlemesinde halının önemi büyük. Özellikle mekanın büyük, küçük olması ve genel tarzın konusu gibi nitelikler göz ardı edilmeden halı tercih edilmeli ve kullanılmalıdır. Şimdi bu yazımızda halı kullanımının 7 önemli noktasına değineceğiz.

Bu bilgilere çok şaşıracaksınız, işte insan vücudunun az bilinen özellikleri
Parmaklar neden buruşur, insan kalbi bir yılda kaç kere atar, bir insan ömür boyu ne kadar yemek yer?

-