Makam odasında arama yapılan İlçe Emniyet Müdürü intihar etti
Bartın'ın Ulus İlçesi'nde 'FETÖ/PDY' soruşturmasında tutuklanan İlçe Emniyet Müdürü Levent Mustafaoğlu'nun yerine atanan komiser yardımcısı Muhammet Mertoğlu, makam odasının aranmasına tepki göstererek intihar etti.

Bekir Bozdağ: 6 bin gözaltı var
Darbe girişimi ardından düzenlenen gözaltı operasyonları ile ilgili açıklama Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi. TRT haber'e konuşan Bakan Bozdağ, '6 bin civarında gözaltı var' dedi.

Erbaa'da polise demir çubuklarla saldırı
Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde kavga ihbarı üzerine olay yerine giden 2 polis, uğradıkları demir çubuklu saldırı sonucu yaralandı.

Bakan Eroğlu'ndan ilginç açıklama: 'Bol bol su kullanın'
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, barajların tamamının yüzde 60-69 arası dolu olduğunu belirterek, 'İstanbul'da hiçbir sıkıntı yok. Şu anda yüzde 85 dolu merak etmesinler, bol bol su kullansınlar' dedi.

6 çocuğunu kaybeden annenin en acı anneler günü
Gaziantep'te, eşiyle 6 çocuğunu yangında kaybeden kadın, Anneler Günü dolayısıyla ziyaret ettiği çocuklarının mezarı başında gözyaşı döktü.

Atatürk Havalimanı'nda yeni güvenlik dönemi
Atatürk Havalimanı’nda yolcular, güvenlik öncesi artık kemer ve saatlerini de çıkaracak. Yolcular dedektörle aramak yerine elle aranıyor. Şüphelendikleri yolcuları durduran polis ekipleri, çanta, bilgisayar ve ellerinden aldıkları numuneleri bomba iz dedektörüyle kontrol ediyor.

Define için mağaraya koydukları patlayıcı infilak etti: 2 yaralı
Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde, define bulmak amacıyla mağaraya yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 kişi yaralandı.

Samanyolu binasında arama
Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı doğrultusunda, Kaynak Holding ile organik bağlı bulunduğu tespit edilen 14 yeni şirkete daha kayyum atandı. Soruşturma kapsamında, holdingle organik bağı olduğu tespit edilen şirket sayısı 72'ye ulaştı. Mali Şube polislerinin Samanyolu binasında arama yaptığı belirtildi.

Facebook Live yayınları arama sonuçlarında çıkacak
Arama özelliği konusunda son günlerde önemli yeniliklere imza atan Facebook, şimdi ise canlı yayın özelliğini bir üst noktaya taşıyacak bir özellik ile karşımızda. Facebook Live videoları arama sonuçlarında görüntülenebilecek!

''NASA da kimmiş'' diyen Bakan Eroğlu'na NASA'dan yanıt
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun NASA'nın hava tahmini konusundaki çalışmalarını yetersiz bulduğuna yönelik sözlerine cevap vererek NASA'nın hava tahmini işlerine bakmadığını söyledi.

Sakarya'da Bizans hazinesini arıyor
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde doğalgaz tesisatı firması bulunan Yusuf Karpuz, iş makineleriyle Bizanslılardan kaldığı öne sürülen defineyi bulmak için izinli kazı yapıyor.

Veysel Eroğlu: ''NASA da kimmiş?''
Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye de dahil Doğu Akdeniz ülkelerindeki 900 yılın kuraklığına dikkat çeken Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'ne 'sert' çıktı: 'NASA da kim? Biz onlardan iyiyiz!'

Aşık Veysel'in hikayesi...
Türk halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu ölümünün 43. yıldönümünde anılıyor. Tek bir kitap okumadan, bir gün bile okula gitmeden hayatı özümsemiş ve asıl önemlisi kendisinden sonraki nesillere müthiş bir miras bırakmıştır.

Aşık Veysel ile Fikret Kızılok'un hikayesi...
Bir modern zaman filozofu, sazını derdine ortak eden büyük ozan; Veysel Şatıroğlu... Yani ''Aşık Veysel. '' Bugün aramızdan ayrılışının 43. yılı... Sesiyle, sazıyla, sözüyle içimizde dokunan büyük ozanın gerçekten hayatına dokundukları oldu. Onlardan biri de Fikret Kızılok'tu...

HDP'li vekil Ferhat Encü'nün de bulunduğu evde arama: 4 gözaltı
Şırnak Valiliği, sokağa çıkma yasağın devam ettiği İdil İlçesi'nde, HDP Milletvekili Ferhat Encü'nün de bulunduğu evde yapılan aramada 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Ankara Valiliği'nden flaş açıklama
Ankara Valiliği Jandarma arama noktasına 800 metre mesafede silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.

Çağın hastalığı: İnternetten hastalık arama
Hastalıklar, belirtiler ve tedavileri ile ilgili teşhis ya da tıbbi herhangi bir kelime ile karşılaşıldığında, bilgi almak için başvurulan başlıca kaynak internet. Psikoterapist / Aile ve Çift Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, internetten hastalık arama hastalığına dikkat çekerek, “İnternet üzerinden her tür bilgiye kolayca ulaşabilirken bu bilgilerin doğruluğu ve ne kadar işimize yarayabileceği belirsizdir” dedi.

Bakan Eroğlu'ndan Cerattepe açıklaması
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Öncüpınar Sınır Kapısı'nda incelemeleri sırasında gazetecilerin Artvin Cerattepe'de çevreci eylemine ilişkin sorusunu yanıtladı. Veysel Eroğlu, 'Şu anda hiçbir ağaç kesilmedi ama maalesef o eylemcileri tespit edeceğiz cezalandıracağız. Yolu kapatmak için ağaç kesmişler. İlk defa eylem yapanlar kesti ağaçları orada ormandan. Yolu kapatmak için. Hatta yakmışlar, onları tespit edip gerekli cezayı vereceğiz' dedi.

700 yıllık türbeyi bu hale getirdiler!..
İzmir'in Tire ilçesinde bulunan 700 yıllık İsa Baba Türbesi, define avcıları tarafından köstebekler gibi kazılırken; olay türbeyi ziyarete gelen vatandaşlarca fark edildi.

Snapchat arama özelliği ve dahası!
Kendi kendini imha eden video ve fotoğrafların paylaşım servisi Snapchat yeni bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor olabilir. XDA isimli Android geliştirici forumunda bir kullanıcı, şaşırtan ekran görüntüleri yayınladı. Snapchat’ten beklenmeyen özellikler gelecek.

Tarçın hem ısıtıyor, hem zayıflatıyor
Beslenme ve Diyet Uzmanı Buse Telli, kış aylarında vücut ısısının artmasına yardımcı olduğu için tarçın tüketilmesini önerdi. Telli, tarçının metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakmayı sağladığını ve kilo artışını da engellediğini söyledi.

-