AVM'de büyük panik! Uzun namlulu silahlarla girdiler
Diyarbakır’da 2 şahsın silahla AVM’ye girmesi paniğe neden oldu. Olay yerine gelen güvenlik güçleri bölgede önlem aldı. Diyarbakır’da bir süre önce ses bombası atılan bir alışveriş merkezine giren silahlı şahıslar havaya ve yere ateş açtı.

Sabri Uzun: '3 bakan öldürülecekti, yurt dışına çıkardık'
Emniyet İstihbarat Dairesi eski başkanı Sabri Uzun, Hrant Dink davası sanığı polislerin yargılandığı davada verdiği ifadede, kendisini görevli olduğu dönemde, 3 bakana suikast düzenleneceği bilgisini aldıklarını belirterek, 'O bakanlara söylendi 'Öldürüleceksiniz' diye. Koruma amaçlı yurt dışına çıkarttık' dedi. Uzun, Dink'in öldürüleceği bilgisinin ise dönemin C Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer tarafından kendilerinden saklandığını da söyledi. Sanık polisleri ise Uzun ile ilgili çarpıcı bir ithamda bulundu.

Uzun süren hıçkırığa dikkat!
Hıçkırık anında diyaframda kasılma olur ve bu durum havanın ciğerlerimize dolmasına yol açar. O anda ses telleri birden kapandığı için hıçkırığa özgü o ses ortaya çıkar. Hıçkırığa yol açan 100'den fazla tıbbi neden tespit edilmiştir.


Kuzey Kore uzun menzilli füze ile uzaya uydu fırlattı 
Kuzey Kore'nin uzun menzilli füze ile uzaya uydu fırlattığı bildirildi. Kuzey Kore Merkez Televizyonu, Kwangmyongsong-4 (Parlayan Yıldız-4) adlı uydunun başarılı şekilde belirlenen yörüngeye oturduğunu duyurdu.

Dünyanın en uzun direkt uçuşu
Katar Havayolları dünyanın en uzun direkt uçuşuna hazırlanıyor. Katar'ın başkenti Doha'dan Yeni Zelanda'nın Auckland kentine yapılacak seferin 18.5 saat sürmesi planlanıyor.

Kuzey Kore uzun menzilli füze deneyecek
Kuzey Kore'nin 1 hafta içinde uzun menzilli füze testi gerçekleştireceği öğrenildi.

Daha uzun ve ince görünmeniz için tüyolar
Aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi kilolu ve kısa mı görüyorsunuz. İşte daha zayıf ve uzun görünmek için tüyolar…

Uzun yaşam için ipuçları
işte sağlıklı uzun yaşamın sırları..

Uzun süren öksürük veremin habercisi
Milyonlarca insanın ölümüne neden olan, halk arasında verem olarak bilinen tüberküloz tedavi edilmediğinde hala ölümcül olabiliyor. En belirgin belirtisi ise uzun süre geçmeyen öksürük nöbetleri.

Uzun evlilikleri yürütmenin 10 yolu
Evliliğin ihtiyaçlarını görmemenin mutsuzluğa zemin hazırlayacağını söyleyen Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, uzun evlilikleri yürütmenin 10 yolunu açıkladı...

Bu noktaya bastırılınca..
Babasından miras olarak çok değerli bir bilgi alan Zu San Li hakkında bir Japon efsanesi vardır: “uzun ömür noktası” veya “yüz hastalığın noktası”.

Uzun bir ömür ve kalıcı zayıflığın sırları
Yıllar geçtikçe teknolojideki ilerlemeler, besinlere çok kolay ulaşabilme ve hareketsizlik, şişmanlık gibi bir salgın hastalığın da ortaya çıkmasına ve her geçen gün bir çığ gibi büyümesine neden olmuştur.

Peyniri uzun süre saklamanın yolları
Peynir, kahvaltıların vazgeçilmezidir. Doğru saklanmadığı takdirde çabuk bozulan peyniri, muhafaza etme yöntemlerini iyi bilmek gerekir.

Steve Jobs neden uzun yürüyüşler yapardı?
Beethoven, Goethe, Charles Dickens, Steve Jobs. Hepsinin tarihe damga vurmuş insanlar olmasının yanında bir ortak özelliği daha var: Uzun yürüyüşler.

Uzun süre idrar tutanlar dikkat!
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Bedreddin Seçkin, kadınlarda idrar tutma ve tuvalet seçme alışkanlığının zararlı bir alışkanlık olduğunu ifade etti.

Katliam son anda önlendi
Terör örgütü PKK'nın batı illerinde düzenleyeceği saldırılarda kullanılacağı belirtilen 7 uzun namlulu silah ele geçirildi.

Limonu bozulmadan saklamanın yolları
Limon, hemen hemen her evde bulunur ve belkide bozulduğu için en sık atılan yiyecek maddelerinden biridir.

Oğlumu tutuklayın
Kocaeli Gebze'de kandırılarak üç arkadaşıyla Suriye’ye götürülen ve IŞİD’e katıldığı öne sürülen 19 yaşındaki Serkan Uzun’un babası Bekir Uzun, ‘canlı bomba’ olmasından korktuğu oğlunu devletin tutuklamasını ve koruma altına almasını istedi.

Eve uzun namlulu silahlarla saldırı
Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde bir eve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Mum ışığında okuyarak Nobel ödülü kazanan Aziz Sancar: Eğer biraz daha uzun olsaydım...
ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindahl ile birlikte Nobel Kimya Ödülü'ne değer görülen Aziz Sancar, ödülle ilgili ilk açıklamasında şaşkın olduğunu dile getirdi.

Uzun süre kendime ''neden ben'' dedim
Ceyda Düvenci, doğduktan bir gün sonra beyin kanaması geçiren CP hastası kızı Melisa’yı ve birlikte neler yaşadıklarını ELLE dergisinin Kids ekine anlattı.

-