Güneş'ten 570 milyar kat parlak 'süpernova'

Bilim insanları, Samanyolu Galaksisi’ndeki tüm gökcisimlerini gölgede bırakan bir süpernovayı (büyük bir yıldızın şiddetle patlamasını) tespit etti. İnfilakın Güneş’ten 570 milyar kat daha fazla ışık saçtığı belirlendi.Saniyede 28 km ile dibimizden geçti

NASA, saniyede 28 km hızla ilerleyen 2.4 kilometre genişliğinde dev bir asteroidin yine Dünya’yı ‘teğet geçtiği’ni açıkladı.


Uzaydan yanlış numarayı arayınca!

Telefonunuzun çaldığını ve karşıdaki kişinin “Merhaba, orası Dünya mı?” diye sorduğunu hayal edin. Bu olay İngiltere’de yaşandı ve arayan kişi gerçekten uzaydan arayan bir astronottu.

İsrail, Şam'da nokta atışı yaptı

İsrail tarihinin en çok ses getiren saldırılarından birini gerçekleştiren Hizbullah militanı Samir Kantar, Suriye'nin başkenti Şam'da öldürüldü. İsrail, Şam'daki bir mahalleye düzenlediği hava saldırısında öldürdüğü Kantar'ı, 2008 yılında tartışmalı bir takasla serbest bırakmıştı.Asıl hazine oradaymış! Yasa tamam, altına hücum başlıyor

Uzay, altın, platin ya da demir cevherleriyle bir hazine gibi. ABD'de kabul edilen yeni bir yasa yakında uzayda gerçek anlamda bir altına hücumu başlatabilir.

Star Wars'u efsaneleştiren karakterler şimdi neredeler?

“Star Wars” Filmlerinin unutulmaz karakterlerinden bazıları acaba nerelerde, neler yapıyorlar, hiç merak ettiniz mi? Tamam Harrison Ford neler yapıyor biliyoruz. Peki ya rol arkadaşları?

Nefesler tutuldu, gözler 23:40'ta...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Türksat 4B uydusunun bu gece uzaya fırlatılacağını belirtti.

Bu marullar Uzay'da yetişti

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, uzayda marul yetiştirmeyi başardı. Uluslararası uzay istasyonu mürettebatı, bugün ilk kez uzayda yetiştirilen marulun tadına bakacak.

NASA'dan beklenen açıklama geldi: ''Dünya'nın kuzeni'' bulundu

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), uzay teleskopu Kepler'in Dünya'ya benzer bir gezegen keşfettiğini duyurdu.

Plüton'dan ilk görüntü az önce geldi

NASA'nın Plüton'a yapacağı en yakın uçuş bugün gerçekleşiyor. NASA) Instagram hesabından yayınladığı foto 9 yıldır uzayda seyahat eden uzay aracından gelen ilk görüntü. İşte Plüton'dan gelen ilk görüntü.

Uzay'da tarihi an

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), bugün Plüton gezegeninin yüzeyine yapacağı bugüne kadarki en yakın uçuşunu gerçekleştirecek. New Horizons, gezegenden yakın çekimler geçen ilk uzay aracı olacak.

Uzaya 30 dakikalık turlar başlıyor

Long Beach şehrinde gerçekleştirilen fuarda Xcore firması, çok yakında uzaya 30 dakikalık turların başlayacağını duyurdu.

Müthiş keşif!

Yale ve Kaliforniya Santa Cruz Üniversitesi'nde görevli bilim adamları üç farklı teleskop kullanarak Dünya'dan tam 9.3 trilyon kilometre uzaklıkta mavi bir galaksi keşfetti. Galaksinin yaşı ise 13.1 milyar yıl olarak açıklandı.

Çarpıcı iddia! Uzaylıların varlığı gizleniyor

​Kanada'da 1963 ve 1967 yılları arasında Savunma Bakanlığı'nı yapan Paul Hellyer, Calgary Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada uzaylılarla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. 'Uzaylılar yılda binlerce kez dünyayı ziyaret ediyor; ama hükümetler bu gerçekleri saklıyor' şeklinde konuşan Hellyer, dünya liderlerinin uzaylıların varlığını devamlı gizlediğini öne sürdü.

Tarihin en iddialı uzay yolculuğu projesi

Bir kuyruklu yıldızın yüzeyine uzay aracı indirmek, muhtemelen son dönemlerdeki uzay çalışmalarında ulaşılan en büyük kazanımlardan biriydi.

DİĞER "uzay kantar" LİNKLERi

futurePROOF. futurePROOF. Comprehensive insight into take-up and usage of

esit elektronik kantar tunaylar kantar tamceki kantar baykon puls yılmaz baskul

KANTAR. BASKÜL, MAKİNA İMALATI, TAMİR BAKIM VE MONTAJI UZAY

13 Ağu 2012 ... SAHİBİNDEN SATILIK 60 TONLUK KANTAR - Sanayi endüstri makineleri ... uzay

uzay kantar videoları, uzay kantar resimleri, uzay kantar seyret, uzay kantar izle,

Uzay Baskül Makine Sanayi LTD.ŞTİ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil

uzay kantar bilgisi ve uzay kantar linkleri ve uzay kantar ...span

Uzay Baskül

uzay kantar makinası ikinci el uzay kantar sıfır uzay kantar sahibinden uzay

haber deneme 2. Haber denemesidir.Haber denemesidir.Haber denemesidir.