Unutmamak için bol bol kahkaha atın!
Araştırmalar, gülmenin stresi azalttığını ve hafıza kaybının önüne geçtiğini ortaya çıkardı.

ABD'den Can Dündar ve Erdem Gül açıklaması
ABD Dışişleri'nden, Cumhuriyet Gazetesi Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tahliyeleri hakkında açıklama geldi. Dışişleri Sözcüsü'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesi'nin verdiği karara tepkisi de soruldu.

Bozdağ'dan AYM kararına tepki: ''Baskıdır, müdahaledir''
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Anayasa Mahkemesinin verdiği son hak ihlali kararı, daha yargılamaya başlamamış mahkemeye ve yargı görevi yapanlara baskıdır, müdahaledir' açıklamasında bulundu.

Erdoğan'ın sözleri Meclis'i karıştırdı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ün tahliyeleri ile verdiği kararla ilgili olarak 'Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu karara uymuyorum, saygı da duymuyorum' sözleri Meclis Genel Kurulu'nu karıştırdı.

Erdoğan, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tahliyesi hakkında konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Afrika'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.

Dava çöktü mü? Hukukçular bunu tartışıyor
ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM) MİT TIR'ları haberleri nedeniyle tutuklu olan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün, “kişi hürriyeti ve güvenliği”, “düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti” ve “basın hürriyeti” haklarının ihlal edildiğine karar vermesinin ardından gözler gerekçeli karara çevrilidi.

''Erdem'le bekar hayatı yaşadık çok güzel oldu''
Can Dündar ve Erdem Gül Cumhuriyet Gazetesi önünde basın açıklamasında bulundu.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı Can Dündar ve Erdem Gül iddialarını yalanladı
AK Parti Ankara İl Başkanlığı, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş'ın kendileri hakkında Meclis'te gündeme getirdiği, 'Can Dündar ile Erdem Gül'ün serbest kalıp kalmaması gerektiği yönünde kamuoyu araştırması yaptıkları' iddiası ve bunlara ilişkin haberleri yalanladı.

Can Dündar ve Erdem Gül 92 gün sonra serbest...
Anayasa Mahkemesi, MİT TIR’larına ilişkin haber nedeniyle 26 Kasım’dan bu yana tutuklu olan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için ‘hak ihlali’ kararı vererek tahliye yolunu açtı. Kararda ‘kuvvetli suç şüphesinin olmadığı’ da vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçtiği bir, TBMM’nin seçtiği iki üye ihlal kararına karşı oy kullandı. Başkan Zühtü Arslan ile 11 üye ise ihlal yönünde oy verdi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, AYM’nin kararına uyarak Dündar ve Gül’ün tahliye etti. Silivri Cezaevi önünde açıklama yapan Can Dündar, sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününü kutlayarak başladı. İşte detaylar...

Can Dündar'ın annesi Öznur Dündar: Hakimlerimizle gurur duydum
Anayasa Mahkemesi'nin, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında verdiği 'ihlal' kararının ardından, Dündar'ın annesi Öznur Dündar da Silivri Cezaevi'nin önüne geldi. Öznur Dündar, 'O kadar güzel bir karar verdiler ki... Hakimlerimizle gurur duyuyorum. Başka söyleyecek bir şeyim yok' dedi.

Can Dündar ve Erdem Gül tahliye edildi
Anayasa Mahkemesi, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlal edildiğine karar vererek, ihlalin ortadan kaldırılması için dosyayı ilgili mahkemeye gönderdi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin 'ihlal' kararının ardından, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tahliyesine karar verdi. Mahkeme, 2 gazeteci için yurtdışına çıkış yasağı koydu.

Bekleyiş sürüyor
Anayasa Mahkemesi'nin, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında verdiği 'ihlal' kararının ardından, Dündar ve Gül'ün bulunduğu Silivri Cezaevi önünde tahliye bekleyişi başladı.

Can Dündar ve Erdem Gül için karar
Anayasa Mahkemesi, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlal edildiğine karar vererek, ihlalin ortadan kaldırılması için dosyayı ilgili mahkemeye gönderdi. Kararın 3'e karşı 12 oyla, oy çokluğu ile alındığı öğrenildi.İki gazetecinin tahliyesi bekleniyor.

Can Dündar ve Erdem Gül için bugün karar günü
Dündar ve Gül'ün Anayasa Mahkemesi'ne yaptıkları bireysel 'Hak ihlali' başvuruları karara bağlanacak.

Can Dündar ve Erdem Gül'e Halk-TV izni çıktı
Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın, Halk-TV'yi izlemek istediğine ilişin dilekçesine olumlu cevap verildi. Silivri Cezaevi'ndeki merkezi televizyon yayın sistemine Halk-TV'de dahil edildi.

'Beni onunla muhattap etmeyin, benim muhattabım Obama'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby'nin Ankara'daki terör saldırısından sonraki açıklamalarına ilişkin, 'Beni Kirby'e muhatap ederseniz o yanlış olur. Biraz sonra Sayın Obama ile bir görüşmem olacak, saat beşte. O görüşmede tabii bunları değerlendireceğiz. Şu anda sözcünün bu açıklamalarının herhangi bir getirisi, götürüsü yoktur' dedi.Erdoğan, Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdem: 20 Ocak tarihli istihbarat raporunu açıkladı
CHP'li Eren Erdem 28 kişinin hayatını kaybettiği Ankara saldırısıyla ilgili istihbarat zaafiyeti olduğunu iddia ettti. Hava Harp Okulu Komutanlığı'na gönderilen 20 Ocak 2016 tarihli raporu hatırlatan Erdem neden tedbir alınmadığını sordu.

Can Dündar ve Erdem Gül dosyası Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu'na sevk edildi
Anayasa Mahkemesi Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yaptığı bireysel başvuruyu görüştü.

İddianame hazırlandı, istenen cezalar belli oldu
Kasım ayında tutuklanarak cezaevine konulan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İki gazeteci için 1 kez ağırlaştırılmış müebbet, 1 kez müebbet ve 30 yıla kadar da hapis cezası istendi.

Başçı'dan faiz açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, daha önce açıklanan sadeleşme adımı kapsamında tek faize geçilip geçilmeyeceği ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Başçı, “Tek faize henüz geçemeyiz” dedi.

''Her zamankinden çok çalışıyoruz''
Tutuklu gazeteci Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Eskişehirli gazeteciler için mektup yazdı. Mektubun çoğaltılan fotokopileri gazeteciler gecesinde dağıldı.

-