''Plajlara giriş ücreti yasal değil, ödemeyin''
Hukukçular, denize 50 metreden daha yakın olarak konumlanan sahil işletmelerinin yasalara aykırı olduğunu belirtiyor.

Facebook ve Youtube'dan IŞİD önlemi
Facebook ve YouTube, başta IŞİD olmak üzere şiddet ve aşırılık içeren videolara karşı yeni bir yöntem kullanacağı açıklandı.

Erdoğan: ''Ben bu Twitter'a filan hepsine karşıyım''
Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısının gerçekleştiği yeri inceleyip, yaşamını kaybedenler için dua eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, taksicilerle de görüştü. Saldırıdan sonra yolculardan fahiş fiyat istenmesine ilişkin, 'Yapanların ahlaksızlığı kendi üzerinedir' dedi. Bu iddianın gündeme geldiği sosyal medyaya ilişkin ise, 'Ben bu Twitter'a filan hepsine karşıyım. Bunları hiç takmayın' ifadesini kullandı.

Twitter, 350 bin dolar ödül dağıttı!
Sosyal medya fenomeni Twitter, açıklarını yakalayıp, kendisine bildiren kullanıcılara 350.000 dolara yakın ödül dağıttı.

Davutoğlu'ndan istifa sonrası ilk adım
AK Parti Konya Milletvekili ve 64'üncü Hükümet'in Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bakanlar Kurulu'nun istifasını sunmasının ardından, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından 'Başbakan' ve 'Genel Başkan' ünvanlarını sildi.

Başbakan Davutoğlu'ndan Twitter mesajı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında helallik isteyerek, 'Bu bir veda değil. Asla davamızdan dönmeyiz' dedi.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım'a Türkiye'ye giriş yasağı
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi Osman Atalay'ın, Göç İdaresi'nce 'terör eylemi yapabilir' anlamına gelen G-87 ve G-89 diye kodlanarak Türkiye'ye girişinin yasaklandığı ortaya çıktı. Açıklamayı haklarındaki kararı düzelttirdiklerini belirten Yıldırım yaptı. Yıldırım, İdarenin yabancı ülkelerin paylaştığı istihbarata dayanarak 40 bin kişi için aynı kararı verdiğini öne sürdü.

Twitter yeni butonunu duyurdu
Kullanıcı sayısını artıramayan, piyasa değeri düşüşe geçen Twitter'dan yeni bir hamle geldi.

Sputnik Türkiye Genel Müdürü'ne Türkiye'ye giriş yasağı
Haber sitesi Sputnik'in kapatılmasının ardından sayfanın Türkiye Genel Müdürü Tural Kerimov'un da Türkiye'ye girişi yasaklandı. Kerimov, ülkeye girişinin yasaklandığını Atatürk Havalimanı'nda öğrendi.

CIA sosyal medyaya el attı
CIA, sosyal medyadaki aktiviteleri yakın takibe aldı. İstihbarat örgütü, sosyal medyayı yakından takip eden güvenlik şirketlerine dev yatırımlar yapıyor.

Twitter Direkt Mesaj ile paylaşma özelliği!
Dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı olan Twitter, her geçen artan kullanıcı sayısıyla dikkat çekerken, yeni bir özelliği duyurmayı ihmal etmedi. Twitter’ın resmi blog sayfasında yapılan duyuru Direkt Mesajları ilgilendiriyor. İşte o özellik.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nu Twitter takip listesinden çıkardı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkındaki açıklamalarının ardından, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da takip ettiği kişi listesinden çıkardı.

Avrupa'ya bin 400 cihatçı giriş yaptı
Merkezi Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan Uluslararası Terörizmle Mücadele Merkezi, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü saflarında savaşmak üzere Suriye'ye giden cihatçıların bin 400'ünün Avrupa'ya geri döndüklerini tespit etti.

Facebook ve Twitter'a erişim sorunu
Facebook ve Twitter'a erişim sağlanamıyor. Sosyal medya kullanıcıları, 'Facebook ve Twitter neden açılmıyor?' sorusuna yanıt arıyor.

TİB'den Ankara patlaması sonrası Facebook ve Twitter'a erişim engeli
TİB, Kızılay'daki terörsaldırısının ardından sosyal medyada paylaşılan yaralı veya hayatını kaybedenlere ait görüntülere erişimin engellenmesini kararlaştırdı

AB'den Facebook ve Twitter adımı
Avrupa Birliği, Facebook ve Twitter gibi teknoloji şirketlerinin nefret söylemi barındıran içeriklerin kaldırmasını içeren bir anlaşmayı Haziran’a kadar hayata geçirmeyi istiyor.

Twitter ve Facebook'a noter takibi
Sosyal medya paylaşımları üzerinden açılan hakaret davalarında artık noterler de hizmet verecek. Noterler 'Elektronik Ortamda Tespit' uygulamasıyla sosyal medya ve internet sitelerinde görülen bir paylaşımın kaydını yapılabilecek.

Sur'a giriş yasağı 00.00 itibarıyla kaldırılıyor
Diyarbakır Valiliğinden, ilçe sakini dışındaki vatandaşlar için uygulanan Sur'a giriş yasağının 00.00 itibarıyla kalkacağı bildirildi.

Artvin'e tüm giriş çıkışlar yasaklandı!
Artvin'in Cerrattepe bölgesinde yapılmak istenen madene karşı eylemler sürüyor. Maden protestosuna katılmak için bölgeye gidenler güvenlik güçleri tarafından engellendi. Gerginlik çıkması üzerine Artvin'e giriş çıkışlar yasaklandı.

Twitter'da yeni özellik
Twitter artık takipçilerinizin attığı Tweet’leri kaçırmamanız için yepyeni bir özellik geliştirdi.

Twitter'dan arayüzü değişikliği iddialarına yanıt
Dünyanın en popüler ikinci sosyal ağı olan Twitter hakkında son günlerde çok sayıda iddia gündeme geldi. Önemli değişiklikler yapılacağına ilişkin bu iddialar açık bir dil ile reddedildi.

-