Facebook ve Twitter'a erişim sorunu
Facebook ve Twitter'a erişim sağlanamıyor. Sosyal medya kullanıcıları, 'Facebook ve Twitter neden açılmıyor?' sorusuna yanıt arıyor.

TİB'den Ankara patlaması sonrası Facebook ve Twitter'a erişim engeli
TİB, Kızılay'daki terörsaldırısının ardından sosyal medyada paylaşılan yaralı veya hayatını kaybedenlere ait görüntülere erişimin engellenmesini kararlaştırdı

AB'den Facebook ve Twitter adımı
Avrupa Birliği, Facebook ve Twitter gibi teknoloji şirketlerinin nefret söylemi barındıran içeriklerin kaldırmasını içeren bir anlaşmayı Haziran’a kadar hayata geçirmeyi istiyor.


Twitter ve Facebook'a noter takibi
Sosyal medya paylaşımları üzerinden açılan hakaret davalarında artık noterler de hizmet verecek. Noterler 'Elektronik Ortamda Tespit' uygulamasıyla sosyal medya ve internet sitelerinde görülen bir paylaşımın kaydını yapılabilecek.

Sur'a giriş yasağı 00.00 itibarıyla kaldırılıyor
Diyarbakır Valiliğinden, ilçe sakini dışındaki vatandaşlar için uygulanan Sur'a giriş yasağının 00.00 itibarıyla kalkacağı bildirildi.

Artvin'e tüm giriş çıkışlar yasaklandı!
Artvin'in Cerrattepe bölgesinde yapılmak istenen madene karşı eylemler sürüyor. Maden protestosuna katılmak için bölgeye gidenler güvenlik güçleri tarafından engellendi. Gerginlik çıkması üzerine Artvin'e giriş çıkışlar yasaklandı.

Twitter'da yeni özellik
Twitter artık takipçilerinizin attığı Tweet’leri kaçırmamanız için yepyeni bir özellik geliştirdi.

Twitter'dan arayüzü değişikliği iddialarına yanıt
Dünyanın en popüler ikinci sosyal ağı olan Twitter hakkında son günlerde çok sayıda iddia gündeme geldi. Önemli değişiklikler yapılacağına ilişkin bu iddialar açık bir dil ile reddedildi.

Sosyal medya paylaşımlarınız vize almanızı etkiliyor
Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar, Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerine yapılan vize başvurularının red edilmesine neden olabiliyor. Sosyal medya paylaşımları yurtdışında, hapis ve para cezası olarak karşımıza çıkabiliyor, bundan dolayı birçok ülkeye uzun süreli giriş yasağı konulabiliyor ve hatta sınır dışı edilme riskini doğurabiliyor.

Giriş yapmadan Twitter kullanmak
Dünyanın en popüler ikinci sosyal ağı Twitter, yeni bir özellik ile karşımızda. Bu özellik ile Twitter hesabınız olmasa bile Twitter’dan faydalanabileceksiniz. Detaylar sizlerle.

Twitter 125 bin hesabı askıya aldı
Sosyal paylaşım sitesi Twitter, terörizmle ilişkili 125 bin hesabı askıya aldı. Askıya alınan hesapların büyük bölümü IŞİD bağlantılı.

Barcelona Türkçe twitter hesabı açtı
Milli futbolcu Arda Turan'ın formasını giydiği Barcelona Kulübü, '@fcbarcelona_tr' adıyla Türkçe resmi twitter hesabı açtı.

Kılıçdaroğlu Twitter'dan eleştirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, art arda gelen şehit haberlerine ilişkin açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti başkanlık sistemi üzerinden eleştirdi. 

Twitter çöktü
Sosyal medya devi Twitter TSİ 10.15 sularında çöktü.

TRT Haber, Twitter'ı ekmekle yıktı!
TRT Haber'in ekmek fiyatlarının artmasıyla ilgili haberi duyururken attığı bir tweet bugün sosyal medyada #trthabering akımını başlattı.Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'nın açıklamalarına yer verdiği haberinde, 'Ekmeğe zam yapılmadı ancak fiyatlar arttı' başlığı kullanıldı.

Takdir belgesini 2 puanla kaçırdığı için 15 yaşında ölüme atladı
İZMİR’in Torbalı İlçesi’nde oturan 15 yaşındaki Umut Okay Giriş, dördüncü kattaki evlerinin penceresinden atlayarak yaşamına son verdi.

Twitter'dan Türkiye'ye karşı dava
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) Twitter’a ‘terörist propaganda’ içeriklerini kaldırmadığı için 150 bin TL para cezası kesmesi olayı büyüyor.

Twitter'da yeni dönem
Twitter'ın kuruluşundan bu yana uyguladığı 140 karakter sınırını 10 bine çıkarabileceği ortaya çıktı.

Valiliğin hesabı çalındı ortalık karıştı!
Kocaeli Valiliği’nin twitter hesabı hacklenerek okulların tatil edildiği tweet’i atılırken, tweet kısa sürede yayıldı. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından açıklama yaparak, eğitime devam edileceğini, Valiliğin web sitesi ile twitter hesabına siber saldırılar yapıldığını belirtti.

Öğrencilerden İstanbul Valisi'ne tatil çağrısı
Twitter’da pazartesi okulların tatil olmasını isteyen öğrenciler ‘vasipyarıntatildesene’ hashtagini TT yaptı. Öğrenciler yarın kar yağmasa bile yerlerin buz olduğunu söyleyerek tatil istedi.

Sosyal medyada başarılı canlı yayın yapmanın 10 sırrı
Son dönemlerin gözdesi canlı yayın yapmak! Her geçen gün kullanıcı sayısı artan canlı yayın ortamları popülerliğini büyüterek yoluna devam ediyor. Periscope, YouNow hatta Facebook canlı yayına destek veren ortamlardan bir kaçı. Canlı yayında başarılı olmak ve daha fazla izleyiciye kavuşmak için ise dikkat edilmesi gereken birçok konu var. Yayının içeriğinden, haftada kaç kez yayın yapılacağına kadar uzanan bu konuya doğru yaklaşım, canlı yayının başarılı olmasını sağlıyor.

-