Türk iş adamı domuz gribinden vefat etti

İş görüşmesi için gittiği Vietnam'da domuz gribine yakalanan ve Türkiye'ye getirilemeyen Türk iş adamı, ailesi ve devlet yetkililerinin mücadelesine rağmen hayatını kaybetti.Rus uçağı Türk hava sahasını ihlal etti

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Rusya Federasyonu hava kuvvetlerine ait bir adet SU-34 uçağı Türk hava sahasını ihlal etmiştir' açıklaması yapıldı. Dün öğle saatlerinde yaşanan ihlal öncesinde uçağın Türk hava radar unsurlarınca defalarca İngilizce ve Rusça uyarıldığı belirtildi. İhlal üzerine Rus Büyükelçi bakanlığa davet edildi ve ihlal kuvvetle protesto edilerek, kınandı.


İşte Türk sinemasında yüzyılın filmleri

Edebiyat dergisi Notos, 2016 yılını Türk sinemasına ayırdı. Sinema ve edebiyat dünyasından 383 kişinin sorgulandığı uzun bir çalışma sonrası 287 filmden oluşan listeden 'Yüzyılın 40 Filmi' seçildi.

18 yıla kadar hapsi istendi

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' ve '2911 sayılı yasaya muhalefet' suçlarından, 7 yıl 6 aydan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.Patlayıcı taşıyan Türk yük gemisi İsveç'te bekletiliyor

İsveç'te patlayıcı madde taşıyan bir Türk yük gemisi yetkililerce alıkonuldu. Limanda tutulan geminin sahibi Türk şirket, yapılan kontrolün rutin olduğunu savundu.

Mustafa Koç'tan TEV'e tarihi bağış

Mustafa V. Koç’un sevenleri, dedesi Vehbi Koç’un kurucusu olduğu Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) tarihinin bağış rekorunu kırdırdı. Koç Ailesi’nin çelenk yerine hayır kurumlarına bağış yapması isteğine saygı gösteren Koç’un sevenleri, TEV’e 3 bin 500’ün üzerinde çelenk bağışı yaptı. Koç için yapılan bağışlar, bugüne kadar yapılan en yüksek bağışı 8’e katladı.

Avea ve TTNET markaları tarih oldu

İletişim operatörü Türk Telekom, entegrasyon sürecini tek marka ile devam ettiriyor. Avea ve TTNET markalarını ‘Türk Telekom’ markası altında birleştiren şirket, bu markaları artık kullanmayacak.

İran da Türk ürünlerin ihracını yasakladı

Uluslararası yaptırımların kaldırılmasının ardından, ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen İran, Rusya'nın yasakladığı Türk ürünlerinin İran üzerinden Moskova'ya ihraç edilmesine yasak getirdi. İran'ın bu şekilde ilişkilerini sıkılaştırma yönünde adım attığı belirtildi.

Türk avukatlar Tacikistan'da gözaltına alındı

Hukukçular Derneği, Türkiye'den Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye giden iki avukat ve bir tercümanın, kaldıkları otele gelen Tacikistan polisleri tarafından götürüldüğünü ve heyetten haber alınamadığını bildirdi.

Türk vatandaşlarına vize müjdesi

Türkiye ve Almanya, Schengen Bölgesi'ni ziyaret edecek Türk vatandaşlarına Ekim ayından itibaren vize muafiyeti getirilmesi için ortak çalışma yürütme konusunda anlaştı.

Rusya çark etti! Resmen geri adım

Rus yönetimi Türkiye’ye karşı uyguladığı ambargo kararından çark etti. Rusya Türkiye’nin sunduğu hizmetlerin başka yoldan karşılanamaması durumunda ‘özel izin’ ile Türk firmalarla iş yapılmasına müsade edecek.

ABD: Türkiye, IŞİD'i 'çok etkili' vurdu, mükemmeldi

ABD öncülüğündeki koalisyonun IŞİD'e karşı yürüttüğü Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Steve Warren, Türkiye'nin IŞİD’in sınır ötesindeki sığınaklarını ve mevzilerini vurduğu top ve tank atışlarının çok etkili olduğunu, Türkiye ile koordinasyonu artırmak için çalıştıklarını bildirdi. Warren, 'Mükemmeldi. Olması gerektiği gibi oldu' ifadesini kullandı.

Bebek katili PKK, Allah belanı Türk askeriyle versin!

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK’lı teröristler Emniyet’e bombalı araçla saldırdı: 1 şehit, 5 aylık,1 yaşında ve 5 yaşında 3 bebek, 5 sivil öldü, 39 yaralı...

Palalı saldırgan Türk vatandaşı çıktı!

Fransa'nın Marsilya kentindeki bir Yahudi okulundaki öğretmene palayla saldıran gencin, 15 yaşındaki bir Türk vatandaşı olduğu açıklandı.

53 yıl sonra Türk bayrağını kaldırdılar!

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), sessiz sedasız derneğin 53 yıllık logosunu değiştirdi. Ancak yeni logo üyelerin büyük tepkisini çekti...

DİĞER "turk tasavvuf muzigi" LİNKLERi

Afgan-Türk Dostluk Günü faaliyetlerinin bir parçası olarak Afganistanın başkenti

KTTMT – Hüzzam İlahiler Konseri · Ahmet Özhan Tasavvuf Müziği Konseri – 17

Türk Tasavvuf Müziği ilahi dinle, Türk Tasavvuf Müziği ilahileri, Türk Tasavvuf

17 Tem 2010 ... tasavvuf musikisi eserleri (online dinle), tasavvuf müziği, ilahi, online dinle,

Tasavvuf müziği vahdet-i vücut (vücudun birliği) anlayışıyla bestelenmiş dini ...

Türk Tasavvuf Müziği, vural yıldırım, tasavvuf, sufi, müzik, music, isalami dini

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Proğramı. Kültür Bakanlığı Konya Türk