Patlayıcı taşıyan Türk yük gemisi İsveç'te bekletiliyor

İsveç'te patlayıcı madde taşıyan bir Türk yük gemisi yetkililerce alıkonuldu. Limanda tutulan geminin sahibi Türk şirket, yapılan kontrolün rutin olduğunu savundu.Mustafa Koç'tan TEV'e tarihi bağış

Mustafa V. Koç’un sevenleri, dedesi Vehbi Koç’un kurucusu olduğu Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) tarihinin bağış rekorunu kırdırdı. Koç Ailesi’nin çelenk yerine hayır kurumlarına bağış yapması isteğine saygı gösteren Koç’un sevenleri, TEV’e 3 bin 500’ün üzerinde çelenk bağışı yaptı. Koç için yapılan bağışlar, bugüne kadar yapılan en yüksek bağışı 8’e katladı.


Avea ve TTNET markaları tarih oldu

İletişim operatörü Türk Telekom, entegrasyon sürecini tek marka ile devam ettiriyor. Avea ve TTNET markalarını ‘Türk Telekom’ markası altında birleştiren şirket, bu markaları artık kullanmayacak.

İran da Türk ürünlerin ihracını yasakladı

Uluslararası yaptırımların kaldırılmasının ardından, ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen İran, Rusya'nın yasakladığı Türk ürünlerinin İran üzerinden Moskova'ya ihraç edilmesine yasak getirdi. İran'ın bu şekilde ilişkilerini sıkılaştırma yönünde adım attığı belirtildi.Türk avukatlar Tacikistan'da gözaltına alındı

Hukukçular Derneği, Türkiye'den Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye giden iki avukat ve bir tercümanın, kaldıkları otele gelen Tacikistan polisleri tarafından götürüldüğünü ve heyetten haber alınamadığını bildirdi.

Türk vatandaşlarına vize müjdesi

Türkiye ve Almanya, Schengen Bölgesi'ni ziyaret edecek Türk vatandaşlarına Ekim ayından itibaren vize muafiyeti getirilmesi için ortak çalışma yürütme konusunda anlaştı.

Rusya çark etti! Resmen geri adım

Rus yönetimi Türkiye’ye karşı uyguladığı ambargo kararından çark etti. Rusya Türkiye’nin sunduğu hizmetlerin başka yoldan karşılanamaması durumunda ‘özel izin’ ile Türk firmalarla iş yapılmasına müsade edecek.

ABD: Türkiye, IŞİD'i 'çok etkili' vurdu, mükemmeldi

ABD öncülüğündeki koalisyonun IŞİD'e karşı yürüttüğü Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Steve Warren, Türkiye'nin IŞİD’in sınır ötesindeki sığınaklarını ve mevzilerini vurduğu top ve tank atışlarının çok etkili olduğunu, Türkiye ile koordinasyonu artırmak için çalıştıklarını bildirdi. Warren, 'Mükemmeldi. Olması gerektiği gibi oldu' ifadesini kullandı.

Bebek katili PKK, Allah belanı Türk askeriyle versin!

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK’lı teröristler Emniyet’e bombalı araçla saldırdı: 1 şehit, 5 aylık,1 yaşında ve 5 yaşında 3 bebek, 5 sivil öldü, 39 yaralı...

Palalı saldırgan Türk vatandaşı çıktı!

Fransa'nın Marsilya kentindeki bir Yahudi okulundaki öğretmene palayla saldıran gencin, 15 yaşındaki bir Türk vatandaşı olduğu açıklandı.

53 yıl sonra Türk bayrağını kaldırdılar!

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), sessiz sedasız derneğin 53 yıllık logosunu değiştirdi. Ancak yeni logo üyelerin büyük tepkisini çekti...

Taksim'de 10 dolar dağıtınca...

Türk Halk Müziği sanatçısı Ayhan Murat, 'korsana hayır' demek için albümünü alan herkese 10 dolar verdi. Albüm ve para dağıtımı sırasında izdiham oluştu.

Türk askeri Başika’da 17 IŞİD militanını öldürdü

Irak’ın kuzeyindeki Başika Kampı’na dün akşam saldıran IŞİD militanlarını kamptaki Türk askerleri geri püskürttü. Türk askerinin top ve tank atışları sonucu 17 IŞİD militanı öldürüldü. Türk birliğinde şehit düşen veya yaralanan yok.

Türk kahvesi ile doğal peeling nasıl yapılır?

Türk kahvesi ile yüzünüz bebek cildi gibi olacak! Bunun için gerekenler yeni içtiğiniz kahvenin telvesi ve biraz da zeytinyağı.

Türk 'hacker'lardan Rus bakana büyük şok!

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan 'uçak krizi'nde internet savaşları devam ediyor.

DİĞER "turk filmleri 2013 tek parca" LİNKLERi