Sistem çöktü, 1200 Türk mahsur kaldı! Bayılanlar oldu
Yunanistan'ın Sakız Adası'nda bayram tatilini geçirmek için gelen yaklaşık bin 200 Türk tatilci, gümrük kapısında pasaport sisteminin çökmesinden dolayı bir süre mahsur kaldı.

Medvedev: ''Türk sebze-meyvesine henüz izin vermedik''
Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev Türk sebze arzının yeniden başlaması üzerine henüz herhangi bir karar alınmadığını, konun Ankara ile konuşulacağını belirterek, 'Bu demek değil ki, Rusya hemen koşup her şeyi açtı'

Trump'tan Türk dinleyiciye: ''Dost musun, düşman mısın?''
Donald Trump, Denver'da yaptığı konuşma sırasında kendisine soru soran Türk dinleyiciye 'Dost musun, düşman mısın?' diye sordu.

Türk inşaat firmaları Rusya'da 15 ihaleye davet edildi
Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik atılan adımların ardından, Türk inşaat firmalarının 15 ihaleye davet aldığı belirtildi. Çimentoda ilk sipariş maillerinin geldiği ifade edilirken tur satışları da başladı. İlk charter 7 Temmuz’da geliyor.

Rusya'dan Türk Akımı açıklaması
Kremlin tarafından bugün yapılan açıklamada Türkiye'nin de dahil olduğu Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin devam edip etmeyeceği hakkında yorum yapmak için hâlâ erken olduğu belirtildi.

Bandenburg Kapısı Türk bayrağı renklerine büründü
Almanya’nın başkenti Berlin’in en önemli sembollerinden birisi olan tarihi Brandenburg Kapısı, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısı sonrasında Türk bayrağının renklerine büründü.

Milli güreşçi Serkan Türk de Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler arasında!
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen intihar saldırısında hayatını kaybedenler arasında, eski milli güreşçi 24 yaşındaki Serkan Türk'ün de olduğu öğrenildi.

Detaylar belli oldu, işte kıdem tazminatında Türk modeli
Hükümetin 'sıfır mağduriyet' sözü verdiği kıdem tazminatı modeli şekillendi. Sosyal tarafların da görüşleri dikkate alınarak son şekli verilecek çalışmayla bugün yüzde 8-10'larda olan kıdem alanların oranının yüzde 100'e çıkarılması hedefleniyor. İşte 15 başlıkta kıdemde Türk modeli...

Zirvedeki Türk üniversiteleri belli oldu!
Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan 'URAP Araştırma Laboratuvarı', Türkiye'nin en iyi üniversitesi sıralamasını açıkladı.

Juncker: ''Türk halkına Erdoğan kendisi anlatır''
Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi, 'Erdoğan ciddi şekilde geri kabul anlaşmasını uygulamama yoluna giderse, niçin Avrupa'ya vizesiz seyahat etme imkanı verilmediğini Türk halkına kendisi anlatmak durumunda kalır' dedi.

Dünyanın en uzun orucunu tutan Türk ailesi
Norveç'in Tromso kentinde yaşayan Konyalı Arıkan ailesi, 22 saatle dünyanın en uzun orucunu tutuyor. Yazın iki ay boyunca güneşin hiç batmadığı kentte, iftar ve sahur iki saate sığdırılıyor.

Eyfel Kulesi bugün tekrar Türk bayrağına bürünebilir
Fransa'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) kapsamında Eyfel Kulesi'nin bugün de Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırılması bekleniyor.

Türk-İş'ten otomatik BES uyarısı!
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) 'otomatik katılım' tartışmalarıyla ilgili, 'Asgari ücretliden 100 lira zorunlu bireysel emeklilik kesintisi yapılmak, bu çalışanları açlığa mahkum etmektir. Bu uygulamada ısrar edilmesi, iş barışının bozulması ve çalışanların reel gelirinin azalması gibi sonuçlar doğuracaktır' ifadelerini kullandı.

Eyfel Kulesi bugün Türk bayrağı renklerine bürünebilir! Bunun için yapmamız gereken...
Fransa'nın ev sahipliğinde düzenlenen 15. Avrupa Futbol Şampiyonası kapsamında Eyfel Kulesi bugün Türk bayrağının renklerine bürünebilir. Eyfel Kulesi'nin Türkiye bayrağı renklerine bürünmesi için yapmanız gereken bugün atacağınız tweet'lerde TUR veya BizBittiDemedenBitmez hashtaglerini kullanmak.

Muhammed Ali'nin cenazesinde Türk liderlerine ağır eleştiri
Solunum yetmezliği sonucu 74 yaşında yaşamını yitiren dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali, dün son yolculuğuna uğurlandı. Ali için KFC Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Haham Michael Lerner, dünyada milyonlarca kişinin canlı olarak izlediği, 15 bini aşkın kişinin katıldığı törende Türk liderleri için ağır sözler kullandı.

Efsane boksör Muhammed Ali'nin tabutunu taşıyan tek Türk
AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali’nin ABD’de düzenlenen cenaze törenine katılarak, Ali’nin bir süre tabutunu taşıdı.

Kızı kaçırılan Türk anneye Fransa'dan şok karar
Bursa'da oturan Sema Oymak, 2013 yılında boşandığı Fransız eşi Benjamin S.'nin, 7 yaşındaki kızı M.İ.S. yasa dışı yollardan Fransa'ya kaçırması üzerine Fransada başlattığı hukuk mücadelesini kaybetti.

Rusya: Türkiye, Irak'taki askerlerini çeksin
Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Türkiye'nin Irak'taki askeri varlığının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Arapların yeni Türk starı Beren Saat
Ne Tuba Büyüküstün, ne Songül Öden, ne Bergüzar Korel, Ortadoğu’nun en prestijli ödülü Beren Saat’e gitti. Arap hayranları, Beyrut’taki törene katılan güzel oyuncuyu görmek için birbirleriyle yarıştı.

Türk Yıldızları nefes kesti
İstanbul Yenikapı'da yapılan İstanbul'un fethinin 563'üncü yıldönümü kutlamalarında Türk Yıldızları'nın uçuş gösterisi nefes kesti.

1919 metrelik Türk bayrağı ile dev yürüyüş
Samsun'un Atakum İlçesi'nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97'nci yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, 1919 metrelik dev Türk Bayrağı’yla ’Bayrak Yürüyüşü’ yapıldı.

-