Darbeciler, korgenerali ''terörist'' diye öldürecekti
Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in, FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalıştığı için 'terörist' diye öldürülmesinin planlandığı ortaya çıktı.

Merkel'den basın ve ifade özgürlüğü vurgusu: 'Temel değerler pazarlık konusu yapılamaz'
Almanya Başbakanı Angela Merkel, basın ve ifade özgürlüğü konusuna bir kez daha vurgu yaptı. Sözcüsü Steffen Seibert aracılığıyla Türkiye ile Almanya arasında ortaya çıkan mizah krizine ilişkin yapılan açıklamada, temel değerlerin pazarlık konusu yapılmayacağı vurgulandı.

Günümüz çocuğunun 12 hakkı
Şimdiye kadar çocukların temel hak ve özgürlüklerini korumaya yönelik birçok bildiri ve sözleşme var ancak hiç biri günümüz afacan çocuklarını yansıtmıyor.

Yazılım alanında kariyer yapmak için 5 temel unsur
Yapılan araştırmalara göre bilişim sektörünün çeşitli alanlarında binlerce insan görev almaktadır. Fakat yazılım alanında görülen eksiklik herkes tarafından gözlemlenmektedir. Siz de yazılım alanında kariyer yapmak istiyorsanız bunlara dikkat edin!

Ofis insanının mutlaka bilmesi gereken 7 Excel özelliği
Temel tablolar ve grafikler oluşturma ötesinde Office programları kullanan herkesin bilmesi gereken bazı püf noktalar var. Aşağıdaki infografikte paylaşılan bu püf noktaları bir yere not almanızı tavsiye ederim. Ya da daha kolayı siz bu yazıyı saklayın.

Ev temeli kazarken buldular!
Denizli’nin Çivril İlçesi’nde ev yapmak için kepçeyle temel kazan işçiler, Bizans dönemine ait olduğu sanılan üç ayrı lahit mezar buldu.

''Bakan 200 kişilik kız yurdu için 5 metrekarelik alana temel attı''
CHP Kütahya 1'inci sıra milletvekili adayı Dr.Fazıl Kasap, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Emet ilçesinde 200 kişilik kız öğrenci yurdu yapımı için 5 metrekarelik alana göstermelik temel attığını öne sürdü.

Ambulansta çizmesi problem olan işçi hayatını kaybetti
Ankara’nın Kazan İlçesi’nde temeli atılan binanın kanalizasyon bağlantısı için deliciyle çalışırken göçük altında kalan işçi 65 yaşındaki Şahin Temel, kaldırıldığı hastanede 3 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Temel, ambulansa alınırken hemşire çamurlu çizmenin çıkarılmasını istemiş, polis ise işçinin ayağında kırık olabileceğini belirterek buna karşı çıkmıştı.

Nükleerde ilk temel bugün atılıyor!
Mersin'de inşa edilecek Akkuyu Nükleer Santral Projesi, Akkuyu Nükleer Deniz Yapıları'nın temeli bugün atılacak.

Doğaya ve insana .... hizmet (!) Nükleer santral için ilk temel yarın atılıyor!
Türkiye’nin ilk nükleer santrali olacak Akkuyu Nükleer Santral Projesi kapsamında, Akkuyu Nükleer Deniz Yapıları’nın temeli yarın Mersin’in Gülnar İlçesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılacağı törenle atılacak.

Lise 1 öğrencisi Çayan Temel Apple'ın açığını buldu, her şeyi bedava indiriyor
Mersin’de okuyan lise birinci sınıf öğrencisi Apple’da açık bulduğunu iddia ederek “Benim için Apple’da her şey bedava” dedi.

-