10 adımda soğuk algınlığından kurtulun

Soğuk algınlığından kurtulamıyor musunuz? On adımda kurtulun!Dünyanın en zengin 10 hayvanı

Acaba gerçekten, bu hayvanlar bu kadar paraya sahip olduklarının farkındalar mı? Bence değiller, yoksa kesin başka hayvan dostlarına yardım etmek için bağış yaparlardı. Sonuçta insanoğlu gibi paranın onlar için 'her şey' demek olmadığını biliyoruz.


''Helal tavuk'' tartışması

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer, 'Türkiye'de kesilen 3 milyon tavuğun 2 milyonu bizim istediğimiz kriterlere göre kesiliyor. Hem el ile hem besmeleli hem de Müslüman kasaplarla bu işi yapmaya çalışıyoruz' dedi.

Tavuk çiftliğinde çalışan genç kız ölü bulundu

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde bir tavuk çiftliğinde çalışan 22 yaşındaki genç kız, ölü bulundu. Genç kızın elektrik akımına kapıldığı tahmin ediliyor.Beyaz ve kahverengi yumurta arasındaki fark nedir?

Yumurta, kaliteli protein kaynağı olan mükemmel bir yiyecektir. Peki, bakkaldan veya marketten yumurta alırken kabuğunun rengi sizin için önemli mi, bu konuda bir tercihiniz var mı? Sizce kabuk renkleri farklı olan yumurtaların içleri de besin değeri olarak farklı olabilir mi? Tavukların niçin bazılarının yumurtaları beyaz da bazılarının açık kahverengi? İşte aslında alırken çok dikkat etmediğimiz beyaz ve kahverengi yumurta arasındaki farklar...

Fesleğen ve peynirin mükemmel aromasını birleştiren pesto dolgulu tavuk

Bugün de mis gibi bir yemekle kapatalım dedik. Fesleğen ve peynirin mükemmel aromasını tavukla birleştirdik, harika bir şey oldu!

Rusya 'tarihi geçmiş' dedi, 180 ton tavuk etini geri gönderdi

Rusya, kullanım tarihi geçtiği gerekçesiyle 180 ton tavuk etini Türkiye'ye iade etti.

Et, tavuk ve balığın bozulduğu nasıl anlaşılır?

Her besinin kendine özel olan bir tüketim şekli ve son kullanım tarihi bulunmaktadır. Bazı besinler doğru koşullarda saklanmadığında son kullanma tarihi gelmeden de bozulabilme olabilmektedir. Besinlerde oluşan bu bozulma şu şekilde açıklanabilir:

Rusya'dan Türkiye'ye yönelik beyaz et kararı

Türkiye'nin düşürdüğü Rus uçağından sonra iki ülke arasındaki gerilim sürüyor. Rus Interfax Haber Ajansı'nın geçtiği habere göre Rusya, Türkiye'den satın aldığı beyaz et alımını 1 Aralık itibari ile durduracağını açıkladı.

Tavuk etinde arsenik var mı?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye’de ’Roxarsone’ etken maddeli ilaç veya yem katkı maddesinin ruhsatlı olmadığını belirterek, bu ürünlerin Türkiye’ye ithalatının söz konusu olmadığı gibi satışının da yasak olduğunu açıkladı.

Uzmanlar uyardı! Tavuk etinde 'zehir' var

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Dr. Ümit Aktaş, test edilen tavukların yüzde 50’sinin karaciğerinde inorganik arsenik bulunduğunu ve bu maddenin kanserojen kimyasallar arasında en zehirli olanı olduğunu söyledi.

Bu tavukların eti de yumurtası da siyah!

Endenozya'da yetişen ve Asya marketlerinde bulunan siyah tavuğun tüyleri, yumurtaları, eti ve kemikleri kapkara. Bu tavuğun tadı ise bildiğimiz tavuklarla aynı.

Eşi işten çıkarılınca tavuk çiftliği kurdu! Paraya para demiyor

Amasya'da yaşayan Nurhan Çolban, eşi işten çıkarılınca kurduğu tavuk çiftçiliğinde günde ortalama 700 yumurta üreterek ayda en az 3 bin TL kazanıyor.

Haberde izleyip yaptı, şimdi para basıyor

Kahramanmaraş'da emekli Mehmet Ali Koca, televizyonda gördüğü haberden etkilenip tarlasına 'gezen tavuk yumurtası çiftliği' kurdu. Şimdi paraya para demiyor.

Yasak kalktı

Kanatlı sektöründe 'Irak' sevinci...Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) kuş gribi vakaları nedeniyle mayıs ayında durdurduğu Türkiye'den tavuk ithalatına yeniden başlayacağı yönündeki açıklama, kanatlı sektöründe sevinçle karşılandı.

DİĞER "tavuk yolma" LİNKLERi

Tavuk Yolma oyununa ait sayfadır. Annenizle birlikte tavuk kizartma yapicaz ama

tavuk yolma ile ilgili tüm videoları yüksek görüntü ve ses kalitesiyle izlesene.com

Her iki yolma usulünde de hayvanın üzerinde dışkı ve kan bulaşığı vardır,

Tavuk, bıldırcın, keklik, ördek,kaz tüyü yolma makinası. Tüy yolma makinaları

DOĞAL TAVUK VE KÖY TAVUĞU YETİŞTİRİCİLERİ, HOBY, TİCARİ VE BESİN

Kandazlar Tavukçuluk resmi web sitesi. Tavuk, hindi, piliç gibi ürünleri kuru

Tavuk Tüyü Yolma Makinası | İzlesene.com Video

Tavuk Yolma Makinası - Video Vidivodo

TAVUK TÜYÜ YOLMA MAKİNASI

Tavuk Yolma Makinası