Bu fotoğraf sosyal medyada hızla yayıldı. (BÜYÜTMEK İÇİN FOTOĞRAFIN ÜSTÜNE TIKLAYINIZ)

Genelkurmay Başkanlığı, sınırda devriye uçuşu yapan F-16'nın, Suriye'de konuşlu füze sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini açıkladı. Açıklama da ayrıca, aynı gün içerisinde Suriye sınırında yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 392 kişinin yakalandığı belirtildi.

MİT Tırlarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu: 'Bombaların görüntüleri var. Ben de seyrettim' dedi.

Dün Suriye sınırında Türk hava sahasının ihlali sonucu düşürülen hava aracının Milli Savunma Bakanlığı tarafından helikopter olduğu söylenmiş, Suriye ise aracın İHA (insansız hava aracı) olduğunu iddia etmişti.

​Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, düşürülen hava aracının helikopter olduğunu belirtti. Yılmaz, ”Cilvegözü’nde 14.04 sıralarında 5 dakika süreyle 7 mil sınırı ihlal eden bir Suriye helikopteri düşürülmüştür.''

Türk savaş uçakları, Suriye'ye ait bir hava aracını düşürdü. Sınır ihlali yapan hava aracının Suriye topraklarına düştüğü belirtildi.

ABD komandolarının Suriye'de düzenlediği operasyonda, IŞİD'in üst düzey komutanlarından Ebu Seyyaf öldürüldüğü bilgisi geldi. Operasyon talimatını veren ise ABD Başkanı Barack Obama.

Terör örgütü IŞİD, Ebubekir el Bağdadi'ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınladı. Mesajda, Müslümanlara silahlanmaları, Irak ve Suriye'nin hilafet ilan edilmiş olan bölgelerine hicret etmeleri söyleniyor.

Samsun'daki özel bir üniversitede okuyan Suriyeli Fahad Alhamidi (20), geçen yıl '7. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda okuduğu şiiri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ettiği gerekçesiyle okuldan atıldığını iddia etti.

Hatay'ın İskenderun ilçesi'nde bir evde çıkan yangında Suriyeli 3 çocuğun yanarak öldüğü bildirildi.

Amerikan Haber Ajansı Associated Press, 'Türkiye ve Suudi Arabistan, Suriye'de rejime karşı savaşan güçlere destekte işbirliği yapma konusunda uzlaştı' iddiasında bulundu.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 'Türkiye bu akşam ya da Cuma günü yapacağı askeri operasyonla Suriye'ye girecek' dedi. İşte şoke eden iddianın ayrıntıları...

Esad güçlerine ait bir helikopterin Halep'te muhaliflerin denetiminde yer alan bir anaokuluna 'varil bombasıyla' düzenlediği saldırıda aralarında çocukların da yer aldığı 10 kişinin öldüğü, 18 kişinin ise yaralandığı iddia edildi.

Adana'da mendil satan Suriyeli kız çocuğu, kanalizasyona düşen kağıdı para sanıp almak isterken kolunu ızgaraya sıkıştırdı. Çığlık sesleri üzenine önce esnaf sonra Can-Kur ekiplerinin yardım ettiği kız, ailesine teslim edildi.

Esad güçlerine ait bir savaş uçağının ülkenin kuzeybatısında yer alan İdlib'in Cisr eş-Şuğur ilçesine bağlı Darkuş beldesindeki pazar yerine 'vakum bombasıyla' düzenlediği saldırıda en az 30 kişinin öldüğü bildirildi.

DİĞER "suriye" LİNKLERi

Suriye (Arapça: سوريا) ya da resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, (Arapça:

Suriye haberleri, güncel Suriye haber ve fotoğrafları ile en yeni Suriye gelişmeleri

Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. CHPden Suriye

12 saat önce ... Suriyede rejime ait savaş uçağının, İdlibde bir pazar yerine düzenlediği saldırıda

Fransız Heyet Üyeleri: Teröre Karşı Mücadelede Suriyenin Ya... تبرع ...

suriye konulu haberler ve suriye fotoğrafları ile gündemdeki suriye haberleri.span