Suriye'de muhaliflerin elindeki Humus'a atılan bir füze çocuk parkına düştü. 20 kişi öldü, 100 kişi yaralandı.Kurban Bayramı'nda ülkelerindeki yakınlarıyla bayramlaşmak isteyen Suriyeliler, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda izdiham yarattı!


Türkiye’ye sığınan Suriyeli göçmenlere özel hastane acil servislerinde verilen sağlık hizmetlerinin ücreti, yapılan değişiklikle devlet tarafından ödenmemeye başlandığı ortaya çıktı.

Avrupa'ya gitme umuduyda günlerdir İstanbul Otogarı'nda bekleyen Suriyeli sığınmacıların büyük bölümü eylemlerine son verdi. İstanbul'da kalacak yeri olanlar otogardan ayrıldı, bazıları da otobüslerle geldikleri kamplara gönderildi. Ancak kamplara gitmeyi reddeden 100-150 kişilik bir grup otogardan Edirne'ye doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe geçen grubu Bahçeşehir gişelerde polis engelledi. Sığınmacılar polis kordonunu geçmek isteyince polis kalkanlarla müdahalede bulundu.Saat 09:00 sıralarında TEM otoyolunda emniyet şeridinde yürüyen Suriyelileri gören bir sürücü panelvan aracıyla emniyet şeridinde durdu. Yahya Albayrak isimli sürücü kadın ve çocukların bulunduğu yaklaşık 25 Suriyeli sığınmacıyı aracına bindirdi.

Edirne'de Avrupa'ya geçmek için sınıra doğru yola çıktıktan sonra durdurulan sığınmacıların çaresiz bekleyişleri sürüyor. Sığınmacı ailelerden bazılarının bebekleri, otoyolda güvenlik önlemi alan polis ve jandarma ekiplerinin önünde emekledi. Bu fotoğraf da 'asrın göçü' olarak nitelenen Suriyeli sığınmacıların yürüyüşünde akıllara kazınan bir kare oldu.

İspanya La Liga'nin 4. haftasında Real Madrid ile Granada karşı karşıya geldi. Santiago Bernabeu'da oynanan mücadele öncesi güzel görüntüler vardı. Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, seremoniye Suriyeli mülteci bir çocukla çıktı.

Edirne'de Avrupa'ya geçmek için sınıra doğru yola çıktıktan sonra durdurulan sığınmacıların çaresiz bekleyişleri sürüyor.

3 günlük bekleyişin ardından Edirne'ye doğru yürüyüşe geçen Suriyeli göçmen grubu durduruldu. Göçmenler geceyi geçirmeleri için Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı alana yönlendirildi.

Üç gündür Edirne yakınlarında bekleyen göçmen grubu yaklaşık 10 dakika önce yürüyüşe geçti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, Irak ve Suriye’deki cihatçıların saflarına katılan 400 Türk’ün bu iki ülkedeki çatışmalarda öldürüldüğünü belirtti.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon Macar polisinin mültecileri sınırdan uzaklaştırmak için gözyaşartıcı gaz ve basınçlı su kullanmasının kendisini şoke ettiğini söyledi.

Edirne sınırında bekleyen Suriyelilerden 33 kişi jandarma engelini aşıp GPS ile Bulgaristan'a gitti. Ancak sınırı geçice Bulgar polisinin zulmü ile karşılaştılar.

Film gibi olay, Suriyeli mültecilerin en yoğun göç ettiği şehirlerden Kilis’te yaşandı. 3 çocuk babası iş adamı A.U. (49), yasak aşk yaşadığı Suriyeli Ayşa A.’ya ev kiralayıp sık sık ziyaretine gitmeye başladı.

Almanya'ya gitmek isterken Macaristan'da bir kadın kameraman tarafından çelme yiyerek yere düşürülen göçmen babanın başına talih kuşu kondu.

DİĞER "suriye" LİNKLERi

Suriye (Arapça: سوريا) ya da resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, (Arapça:

Suriye haberleri, güncel Suriye haber ve fotoğrafları ile en yeni Suriye gelişmeleri

Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. CHPden Suriye

12 saat önce ... Suriyede rejime ait savaş uçağının, İdlibde bir pazar yerine düzenlediği saldırıda

Fransız Heyet Üyeleri: Teröre Karşı Mücadelede Suriyenin Ya... تبرع ...

suriye konulu haberler ve suriye fotoğrafları ile gündemdeki suriye haberleri.span