New York Times gazetesi, PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG ile ABD arasında sahada yürütülen işbirliğini ayrıntılı biçimde gözler önüne serdi.

IŞİD’in Türkiye’deki örgütlenme faaliyetleri noktasında gözlerin çevrildiği Adıyaman’a giderek incelemelerde bulunan CHP heyetinin raporu açıklandı. Raporda, Suriye'den ambulanslarla Türkiye'ye yaralılar getirildiği ve bu ambulansların dönşte Türkiye'den genç militanları götürdüğü iddiası yer aldı.

Bahçelievler'de mendil satarak ailesine katkıda bulunan Suriyeli iki kardeşin, kendilerine ikram edilen simidin bir kısmını karıncalara yedirmeleri dikkat çekti.

Balıkesir'in Havran İlçesi'nde bu sabah kaçak Suriyelileri taşıyan bir minibüs, devrildi. İlk belirlemelere göre 9 ölü ve çok sayıda yaralı var.

Suriye'deki muhalif gruplardan Nusra Cephesi, Halep'in kuzeyinde, Türkiye sınırı yakınında kendi denetiminde bulunan noktaları diğer muhalif gruplara devredecek.

Suriye'deki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan 20 yaşındaki Lilaf ve 19 yaşındaki Nadya Selim kardeşler, tacize uğradıkları için 100'ün üzerinde iş yeri değiştirdiklerini söyledi.

ABD Savunma Bakanlığı, İncirlik Hava Üssü'nden ilk kez silahlı İHA uçurmaya başladığını açıkladı.

ABD öncülüğünde IŞİD'e karşı oluşturulan Uluslarası Koalisyon yüzlerce sivilin ölümüne sebep olmuş olabilir.. Bağımsız bir kuruluşun yayınladığı raporda, hava saldırılarının Irak ve Suriye'de 450'den fazla sivilin ölümüne yol açmış olabileceği belirtildi.

Suriye'ye ait bir savaş uçağı, Türkiye sınırına 50 km uzaklıkta bir noktaya düştü. Olayda 35 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var.

Adana'da minibüste yolculuk yaparken tedirgin davranışlarda bulunan çarşaflı Suriyeli kadın 'canlı bomba' paniğine neden oldu.

Rojava'da IŞİD ile girdikleri çatışmada ölen 13 YPG'linin cenazesinin 4 gündür Habur'da bekletilmesi gerginliğe yol açtı. Göstericilerle polis arasında çatışma çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hatay’ın Yayladağı İlçesindeki Suriye sınırına hendek kazıp duvar örüyor. 2.5 metre yüksekliğinde, 1 metre kalınlığındaki duvarın roketatara dahi dayanıklı olduğu belirtildi.

Türkiye'nin IŞİD operasyonuyla ilgili Şam'dan yapılan açıklamada 'Geç olması hiç olmamasından daha iyidir.' denildi ve Ankara, terörist gruplara destek vermekle suçlandı.

Suriye'nin Kilis'e komşu Halep kentine bağlı Mera ve Azez ilçelerindeki Özgür Suriye Ordusu'nun kontrol noktalarına IŞİD militanları tarafından bomba yüklü 2 araçla saldırı düzenlendi.

Özer Sencar'ın sahibi olduğu Metropol Araştırma Merkezi, 7-12 Temmuz tarihleri arasında Türkiye genelinde 2074 kişiyle görüşüp, 'Hükümetin Suriye politikası ve Suriye hedeflerine halkımız ne diyor?' konulu bir anket hazırladı.

DİĞER "suriye" LİNKLERi

Suriye (Arapça: سوريا) ya da resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, (Arapça:

Suriye haberleri, güncel Suriye haber ve fotoğrafları ile en yeni Suriye gelişmeleri

Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. CHPden Suriye

12 saat önce ... Suriyede rejime ait savaş uçağının, İdlibde bir pazar yerine düzenlediği saldırıda

Fransız Heyet Üyeleri: Teröre Karşı Mücadelede Suriyenin Ya... تبرع ...

suriye konulu haberler ve suriye fotoğrafları ile gündemdeki suriye haberleri.span