Rus medyası, Türk savaş uçakları tarafından düşürülen insansız hava aracının Rusya tarafından gizli geliştirilmiş olduğu ve açıklanmayan birimlerce kullanıldığını öne sürdü.Türkiye'den Suriye konusunda, hem Rusya'ya hem de Avrupa Birliği'ne çok sert mesajlar geldi. Rusya'nın Suriye'deki harekatlarının IŞİD'le mücadele ile 'hiçbir alakası olmadığını' söyleyen ve 'yanlış yapıyorlar' diyen Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu, 'Rusya'yı her an sınırda bir kaza olabileceği konusunda uyardık' ifadesini kullandı.


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye sınırında düşürdüğü insansız hava aracıyla ilgili ilk açıklama Rusya'dan geldi. Rusya, İHA'nın kendilerine ait olmadığını belirtti.

Beyaz Saray, TSK'nın Suriye'de düzenlediği gece operasyonunda bir IŞİD aracını vurduğunu açıkladı.13 Ekim'de Kapadokya Havaalanı'na zorunlu iniş yapan uçakta Türk vatandaşları adına kesilmiş biletle yolculuk yapan 2 Suriyeli yakalandı. MİT'e teslim edilen Suriyeliler serbest bırakıldı.

Suriye ordusu, Humus kentinin kuzeyinde muhalif güçlerin bulunduğu bölgelere Rus savaş uçaklarının desteğiyle kapsamlı bir harekat başlattı.

Suriye sınırında yer alması nedeniyle kaçakçılığın ve yasa dışı geçiş girişimlerinin yoğun olduğu Hatay'da, Reyhanlı ilçesinde sınıra örülen duvarın ilk etabı tamamlandı.

İngiliz haber ajansı Reuters, iki üst düzey bölge yetkilisine dayandırdığı haberinde, Suriye ordusunun kısa süre içinde Halep'teki muhaliflere karşı İran ve Lübnan Hizbullahı ile birlikte Rusya'nın hava desteğiyle kara operasyonu başlatacağını belirtti.

Rus savaş uçaklarının eylül ayı sonunda başlattığı askeri hava operasyonlarında hedef aldığı El Nusra, Rusya'yı tehdit etti.

Suriye'de faaliyet gösteren El Kaide bağlantılı El Nusra örgütü, Devlet Başkanı Beşar Esad ve Hizbullah lideri Hassan Nasrallah'ın başına para ödülü koydu.

Genelkurmay'dan 2 kritik açıklama... Suriye uçakları ve füzeleri, F-16'ları taciz etti. Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 14 terörist öldürüldü. Metina ve Zap'taki PKK kampları vuruldu.

Mersin'de yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli ailelerin küçük çocukları da çöplerden atık toplayarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Moskova, muhaliflere yönelik hava operasyonlarına karadan destek sağlamak için PYD ile anlaştı. Moskova-Şam-PYD eşgüdümü için Kamışlı'da bir de irtibat bürosu kuruldu.

Rusya'nın Hazar Denizi'nde savaş gemisinden Suriye'yi vurmak için gönderdiği füzeler, İran'a düştü.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 'Türkiye dahil tüm müttefiklerimizi her türlü tehdide karşı korumaya hazırız. Birliklerimizi 48 saat içinde göndeririz.' dedi.

DİĞER "suriye" LİNKLERi

Suriye (Arapça: سوريا) ya da resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, (Arapça:

Suriye haberleri, güncel Suriye haber ve fotoğrafları ile en yeni Suriye gelişmeleri

Suriye haberleri, son dakika suriye haber ve gelişmeleri burada. CHPden Suriye

12 saat önce ... Suriyede rejime ait savaş uçağının, İdlibde bir pazar yerine düzenlediği saldırıda

Fransız Heyet Üyeleri: Teröre Karşı Mücadelede Suriyenin Ya... تبرع ...

suriye konulu haberler ve suriye fotoğrafları ile gündemdeki suriye haberleri.span