Yumurta akının cilde faydaları
İşte yumurta akının cilde faydası…

Siyah sarımsağın faydaları
Normal sarımsaktan daha faydalı olduğu söylenen siyah sarımsak, Japonya, Avustralya, Amerika ve Avrupa ülkelerinde mutfak sektöründe oldukça popüler bir yere sahip. Peki, faydaları nelerdir?

Yeni doğan bebek bakımının 10 püf noktası
Yeni anneler için bebeklerinin özellikle ilk günleri endişe ile geçebiliyor. Bunun ön önemli sebebi bakım konusunda yeterli olamama ve bir hata yapma kaygısı. Bu nedenle bebeğindeki en ufak değişimi bile bir hastalık belirtisi olarak yorumlayabilen yeni anneler, bu endişeleri nedeniyle farkında olmadan hatalar da yapabiliyor.

Yiyecekler göz rengini değiştiriyor!
60 gün içerisinde birtakım sağlıklı yiyecekler ve içeceklerle göz renginizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Argan yağının mucizevi faydaları
Tarihi dokusuyla turistlerin gözdesi olan Kuzey Afrika’nın en gelişmiş ülkelerinden Fas’ta yetişen ve Unesco tarafından koruma altına alınan Argan ağacının meyvesinden elde edilen Argan yağı, son zamanların en çok konuşulan güzellik ürünlerinden biri.

Pembe otobüse karşı siyah otobüs istediler
Kadın şiddetinin ve tecavüzlerin önüne geçilmesini amaçlayan “pembe otobüs uygulaması” geçtiğimiz günlerde Sivas’ta başlatılmıştı. Ancak özellikle kadınlar tarafından sosyal medyada daha fazla olumsuz tepki görmüştü. Kadınların şiddet ve tecavüze karşı önerisi ise “erkekler için siyah otobüs”.

İki kız kardeş ölü bulundu
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, apartman dairesinden kötü kokular gelmesi üzerine daireye giren polis, 80 yaşındaki İnci Arat ile kardeşi 75 yaşındaki Ayla Arat'ın cesedini buldu. Sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybettikleri anlaşılan kardeşlerden Ayla Arat'ın ölen ablasının başında 1 hafta bekledikten sonra yaşamını yitirdiği belirlendi.

Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri
Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri, evde kolaylıkla yapabileceğiniz karışımlarla cilde faydaları...

Gülsuyunun faydaları
A, B3, C ve D vitaminleri içeren gülsuyunun kişisel bakım için pek çok faydası bulunuyor.

Cildiniz için en mucizevi bakımı keşfedin: Değerli yağlar
Cildinin her zaman sağlıkla ışıldamasını kim istemez? Değerli yağların gücüyle derinlemesine beslenen cildinizin başka bir şeye ihtiyacı olmadığını göreceksiniz. Tek yapmanız gereken, yüzünüzü her gün yağlarla besleyerek nemlendirmek.

Boyun ve gerdan bakımı nasıl olmalı?
Hassas ve ince deri yapısına sahip olan boynumuzu kat kat kırışıklıklardan korumak için neler yapmamız gerekir? Sadece dik durarak boyun kırışıklığını engellemek mümkün mü? Gerdan sarkması yavaşlatılabilir mi?

Yeni yılda genç kalmanın 7 yolu!
Yepyeni bir yıl karşımızda. 1 yaş daha büyüdüğümüz, bedenimizin bir yıl kadar daha yaşlandığı bir yıl… Bu yeni yılda uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem ile zamanı geriye sarmaya ne dersiniz? Yrd. Doç. Dr. Halit Yerebakan yeni yılda genç kalmanın formülünü veriyor...

Türk kahvesi ile doğal peeling nasıl yapılır?
Türk kahvesi ile yüzünüz bebek cildi gibi olacak! Bunun için gerekenler yeni içtiğiniz kahvenin telvesi ve biraz da zeytinyağı.

Öksürüğü anında kesiyor!
Turp ve balla hazırlanan bu mucize formül öksürüğün en etkili ilacı. Siyah turpla balı karıştırıp içerseniz, öksürüğü anında kesiyor. Öksürük için bilinen en etkili doğal tertiplerden biri zencefil ve bal, diğeri ise siyah turp ve baldır.

Balık yağının cilde faydaları
Balık yağı, vücut için gerekli tüm asit ve mineral kaynağını içeriğinde barındıran bir besin takviyesidir. Özellikle vücudumuz ve cildimiz için faydalı olan omega 3 yağ asidi açısından oldukça zengindir.

Siyah saçın mükemmel bakımı için 6 püf noktası
Siyah saçlar doğru saç bakımını gerektirir. Bu havalı saç rengi hem güven hem de ışıltı ister.

Türk bandıralı gemi 4 cesetle dünyayı dolaştı
Hatay’ın İskenderun ilçesine demir atan kuru yük gemisinde 4 ceset bulundu. Cesetlerin, geminin Çin'e bakıma gönderilmesi sonucu ortaya çıktığı öğrenildi.

Aracınız kışa hazır mı?
Kış koşullarına hazırlanmamış araçlarda oluşabilecek sorun ve aksaklıklar can ve mal kayıplarına neden olabiliyor.

Diş ağrısına bitkisel tedavi
Diş ağrısı sebebiyle doktora başvurduğunuzda, doktorun size ilk sorduğu şey ağrıyı tarif etmeniz olacaktır. Dişiniz gece mi ağrıdı, yoksa sizi uykunuzdan mı uyandırdı?

Araç muayene ücretlerine zam geliyor
Araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2016'dan geçerli olmak üzere zamlanıyor. Buna göre yıl başından itibaren otomobil muayene ücretleri 181,72 liradan 191,16 liraya çıkacak.

Hindistan cevizi yağı beli inceltiyor
Diyetisyen & Yaşam Koçu Gizem Şeber son günlerde sıkça konuşulan Hindistan cevizi yağı ile ilgili bilinmeyenleri ve beslenmeye etkilerini açıklıyor. Peki nasıl ve ne kadar tüketilmeli? Hangi hastalıkları körükleme riski bulunurken, hangi hastalıkların olumlu yönde gelişimine fayda sağlar?

-