Hava Harp Okulu ara sınıflarına öğrenci alınacak
Pilot ihtiyacı nedeniyle bu yıl Hava Harp Okulu’nun ara sınıflarına öğrenci alınacak. Milli Savunma Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, ayrıca üniversitelerin pilotaj bölümlerinden mezun olanlar da pilot adayı subay olarak Hava Kuvvetleri’nde istihdam edilecek. Bu arada Nisan ayında SOLOTÜRK görevinden ayrılan Hava Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt, Hava Harp Okulu’nda Filo Komutanlığı görevine atandı.

Sınıf öğretmeni 10 öğrenciye istismardan tutuklandı
Erzurum'da bir ilköğretim okulunda 10 sınıf öğrencisi, sınıf öğretmenleri A.K.'nın kendilerini taciz ettiğini ailelerine anlattı. Aileler suç duyurusunda bulundu. Öğretmen tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir'de tıp fakültesi 5. sınıf öğrencisi genç kız intihar etti!
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Ceren Öznur, evde kimsenin olmadığı bir sırada geçirdiği bunalım sonucu kendini asarak yaşamına son verdi.

36 yıldır hobi olarak üniversite sınavına giriyor
Sözleşmeli sınıf öğretmenliği yapan 54 yaşındaki Adem Topçuoğlu, 36'ıncı kez üniversite sınavına girdi.

Akdeniz Üniversitesi'ni karıştıran iddia
Sınıf basıp arama yaptılar, her şeyi kameraya kaydettiler... Akdeniz Üniversitesinde okuyan bir grup kız, arkadaşlarını taciz ettiğini iddia ettikleri genci ararken dersi bastı. Derste bulunmayan genç kantinde otururken bulanarak teşhir edildi.

Ve Bakan Nabi Avcı açıkladı...
Ortaokul 1. sınıfta yabancı dil uygulaması kesinleşti. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklamada ''Altyapısı uygun olan okulların Ortaokul 1. sınıflarında yabancı dil ağırlıklı eğitime geçilecek, bununla ilgili çalışmalar tamamlandı'' dedi.

5'inci sınıflar için büyük değişiklik yolda!
5'inci sınıflar, yabancı dil hazırlık sınıfı oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bir türlü istenilen seviyeye getirilemeyen yabancı dil dersi sorununu çözmek için önemli bir karara imza atmaya hazırlanıyor.

Sınıf arkadaşını öldürüp cesediyle selfie çekti
16 yaşındaki lise öğrencisi sınıf arkadaşını öldürüp cesediyle selfie çekti. Fotoğrafı ortak arkadaşlarına gönderince de yakayı ele verdi.

-