Kılıçdaroğlu: Sur'a silah depolanırken 400 ihbar geldi vali 'dokunmayın' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın Sur ilçesine silah depolarken güvenlik güçlerine 400 ihbar gittiğini söyledi. Buna karşın, valilerin, ‘dokunmayın' talimatı verdiğini belirtti. CHP lideri, “Bu bilgi bana geldi. PKK'yı dağdan şehrin içine AKP indirdi.” diye konuştu.Migros'ta hisse satışı

Moonlight Capital, Migros'un sermayesinin yaklaşık yüzde 15'ine denk gelen hisseyi grup şirketi Kenan Investments'a sattı.


İbrahim Kalın: ''Terör örgütüne silah bırakma çağrısı yapılmalıdır''

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair açıklamalar yaptı. Kalın yaptığı açıklamada, ''Silahlar dursun çağrılarının doğru adresi 'terör örgütüne silah bırakma' çağrısı olmalıdır'' dedi.

O silahlara ilişkin flaş iddia

'Almanya'nın IŞİD'e karşı mücadele etmesi için Peşmerge güçlerine verdiği silahlar Kuzey Irak'ta silah pazarlarında satılıyor.' İddia Alman yayın kuruluşları WDR ve NDR'den geldi.ABD'den tarihi karar! Gözyaşlarına boğuldu

Obama, Oval Ofis’teki son senesinde Amerikalıların silaha erişimini kontrol altına alacak yeni düzenlemeler getirdi. Ve Kongre’nin karşı çıktığı yeni kuralları, Kongre’yi baypas edip yürütmenin yetkisindeki bir kararnameyle yürürlüğe soktu. Üç yıl önce bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda katledilen 20 çocuk için gerçekleştirilen anma töreni sırasında yaptığı açıklamada, soğukkanlığıyla tanınan Obama gözyaşı döktü.

Sur'da 12 kadın 'kanas'çı aranıyor

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde güvenlik güçleri Kobani'de silahlı eğitim alan 12 kadın 'Kanas'çının yerlerini tespit etmeye çalışıyor.

ABD'nin nükleer silah planı ortaya çıktı

ABD ordusunun, Soğuk Savaş döneminde Sovyetler Birliği başta olmak üzere birçok ülkenin kentlerini nükleer bombalarla yok etmeyi planladığı ortaya çıktı.

PKK'nın silah stoğu neden bitmiyor? Terör uzmanı Binbaşı anlattı

Emekli Binbaşı Mete Yarar, PKK'nın silah stoğunun neden bitirilemediğini, evlerden birbirine geçişi sağlayan tüneller aracılığıyla ikmal yollarının açık tutulmasına bağladı.

Alacağını tahsil edemeyen vergi ödemeyebilir

Senetli ya da senetsiz vadeli satışlar, ticari işletmeler açısından ekonomik faaliyetin bir gereği. Tahsil edilemediğinde ise işletmenin vergi ödememesi mümkün.

İki ilçeden şiddetli patlama ve silah sesleri geliyor

Şırnak'ın Cizre ile Silopi İlçesi'ndeki sokağa çıkma yasağı devam ederken, iki ilçeden şiddetli patlama, silah sesleri geliyor, ilçe merkezlerinden dumanlar yükseliyor.

Finansbank satıldı, bakın kim aldı?

Türkiye’de bankacılık sektörüne ABank ile adım atan, ardından önce Boyner’e ortak olan sonra Digiturk’ü satın alan Katarlılar bu kez de QNB ile Finansbank'ı 2.7 milyar euroya satın aldı.

HTC telefonlara satış yasağı

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC'nin inişli çıkışlı geçmişine bir kara sayfa daha ekleniyor. Şirket bu kez Almanya'da akıllı telefon satışlarının durdurulması kararıyla karşı karşıya.

''Teneke kutuda temiz hava'' satış rekoru kırdı

Çin’deki hava kirliliği sorunu Kanada’dan ithal edilen temiz havayla çözülebilir mi? Kanadalı bir şirket ülkenin temiz havasını kutulayıp Çinli müşterilerin satışına sundu.

Tüm gözler orada: Silah sesleri ile inliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Cizre'nin 3 stratejik bölgesinde terör örgüt PKK'ya operasyonlara başladı. İlçeden yoğun silah sesleri geliyor. Çatışmalarda bir terörist daha öldürüldü.

Türkiye'nin yeni silahı hazır!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın alçak ve orta irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirme çalışmalarına Aselsan tarafından 2010'da başlanan 'Kundağı Motorlu Hava Savunma Sistemi KORKUT' geliştirme aşamasının son noktası olan atışlı testleri de başarıyla tamamladı.

DİĞER "silah satış" LİNKLERi