Erdoğan, Gaziantep saldırısındaki ilginç detayı ilk kez açıkladı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te 20 Ağustos'taki bir kına gecesine IŞİD tarafından düzenlenen canlı bomba saldırısı hakkında önemli bir ayrıntı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıyı gerçekleştiren çocuğa Messi forması giydirildiğini açıkladı. Terör örgütü IŞİD, Gaziantep'teki canlı bomba eyleminden 24 saat sonra Irak'ın Kerkük kentinde de Messi formalı bir çocuğu kullanarak saldırı düzenlemeye kalkışmıştı.

Obama ve Erdoğan çiftinden aile fotoğrafı
​Erdoğan, Obama'nın BM Genel Kurulu için New York'a gelen heyet başkanlarına verdiği resepsiyona katıldı.

Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Genel Görüşmelerine konuşma yaptı. Erdoğan uluslararası bir platformda ilk kez 15 Temmuz darbe girişimini anlattı ve diğer ülkeleri FETÖ'ye karşı gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

ODTÜ davasında 45 öğrenciye hapis!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde katıldığı Göktürk-2 uydusunun fırlatılması töreni sırasında, ODTÜ'de çıkan olaylarla ilgili 45 öğrenci 10'ar ay hapis cezasına çarptırıldı.

Erdoğan ABD'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD yolculuğu öncesi açıklama yapıyor.

Meral Akşener'den Erdoğan'a ''operasyon'' faksı
MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, “FETÖ’nün MHP’ye sızma operasyonu” kapsamında gözaltına alınanlara sahip çıkmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı. Akşener, telefonla ulaşamadığı Erdoğan’a faks göndererek, bu isimlerin FETÖ ile bağlantısı olmadığını belirtti.

Erdoğan'dan Bayram Namazı sonrası 28 belediye için açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 belediyede yapılan görevlendirmelerin geç atılmış bir adım olduğunu söyledi. Erdoğan İstanbul'da Bayram Namazı sonrası yaptığı açıklamada 'Temennim 28 belediyenin bundan sonra örnek adımlar atarak oradaki halka verilmemiş hizmeti vermesidir' dedi.

Erdoğan ve Akar'dan 'Fırat Kalkanı' açıklaması!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 'Fırat Kalkanı Harekatı' hakkında açıklama yaptılar. İki isim de bu operasyonun başarılı bir şekilde sürdürüleceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan ''at izi, it izine karıştı'' çıkışı
93'ün kuruluş yıldönümünü kutlayan CHP, Parti Meclisi'ni topladı. Toplantı öncesi kameraların karşısına geçen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeminde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, FETÖ soruşturmalarına yönelik 'at izi, it izine karıştı' çıkışı vardı. 'Bunu yapan kim, hükümet kim, cumhurbaşkanı kim?' diye sordu. 'Şikayet etmek sorumluluğu ortadan kaldırmaz' dedi.

Bursaspor'un amigosu Erdoğan'a hakaretten tutuklandı
Bursaspor'un amigolarından Ardiles lakaplı Fikret Yorgun, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Erdoğan: ''At izi, it izine karıştı''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan darbe girişimi sonrası başlayan 'FETÖ' operasyonları hakkında ilginç bir çıkış geldi. 'TV’leri izliyorum. Öyle yorumlar yapıyorlar ki suçladıkları o insanın bu işle hiç alakası yok. Ama o insana o yaftayı yapıştırıyor' diyen Erdoğan, 'At izi, it izine karıştı' uyarısında bulundu.

Erdoğan, Obama'nın Rakka önerisini açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi’ne katıldığı Çin’den Ankara’ya dönüş yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı Barack Obama’yla görüşmelerini anlatan Erdoğan, “Obama, özellikle Rakka konusunda beraber bir şeyler yapmak istiyor. Bizim açımızdan bir sıkıntı olmayacağını belirttik. ‘Askerlerimiz bir araya gelsinler, ne gerekiyorsa bu yapılır’ dedik” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 4 metrelik heykelini yaptı, elinde kaldı
Kocaeli'deki heykeltraş bir belediyenin siparişi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 metrelik heykelini yaptı. Ancak siparişi verenler bir daha ne aradı ne sordu. Heykeltraş elinde kalan Erdoğan heykelini şimdi atölyesinin önünde sergiliyor.

Erdoğan'dan Fransa Cumhurbaşkanı'na hediye!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin Halk Cumhuriyeti'nde Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Almanya Başbakanı Merkel ve İtalya Başbakanı Renzi ile dörtlü zirve gerçekleştirdi. Zirvenin ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile ikili görüşme gerçekleştiren Erdoğan, Hollande’a 15 Temmuz darbe girişimini anlatan bir kitap hediye etti.

Putin-Erdoğan görüşmesinin ayrıntılarını Peskov anlattı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Danışmanı Dmitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 zirvesi çerçevesinde gerçekleşen görüşmelerinin ayrıntılarını anlattı. Peskov, liderlerin görüşmeler sırasında Suriye sorunu ve ikili ilişkileri ele aldıklarını bildirdi.

Obama'nın dikkatini çeken Erdoğan-Putin samimiyeti
G20 zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus mevkidaşı Putin'in aile fotoğrafının çekildiği anlardaki samimi sohbeti dikkati çekti.

Erdoğan G-20 zirvesinde Merkel ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çin'deki G-20 zirvesi kapsamında yaptığı ikili görüşmelerden birisi de Almanya başbakanı Angela Merkel ile planlanmıştı. İki liderin görüşmesi 45 dakika sürdü. Gündemde, Suriye ve mülteci krizi vardı.

Erdoğan-Obama görüşmesinden ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın görüşmesi 08.10'da başladı ve 45 dakika sürdü. Liderler darbe girişiminin ardından gerçekleşen ilk yüz yüze görüşme sonrası açıklama yaptı.

Erdoğan ve Putin'den ilk mesajlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Çin'de görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Putin 'Türkiye'de iç siyasi hayatın normalleşmesini görmekten memnuniyet duyuyoruz' dedi.

Erdoğan'dan Efkan Ala yorumu!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere gideceği Çin'e haraketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Efkan Ala'nın istifasını değerlendiren Erdoğan 'Bir hükümette zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir' dedi.

Kılıçdaroğlu: ''Yüzkarası bir toplantı''
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılmasını sert sözlerle eleştirdi: ''Yüzkarası bir toplantı... Siz toplantı yapıyorsunuz, herkes ayağa kalkıyor. Onlara talimat veriyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz. Bu anayasanın ayaklar altına alınmasıdır.''

-