Dumankaya'dan Erdoğan'a: ''Hakkınızı helal edin, biz de aldatıldık''
Dumankaya ailesi bugün verdiği gazete ilanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben, 'Hakkınızı helal edin, Biz de aldatıldık' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'ya gidiyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 9 Ağustos'ta St. Petersburg'a gidecek.

Erdoğan'dan OHAL, ''idam cezası'' ve mülteciler hakkında açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman medyası ARD'ye konuştu, 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakanlar Kurulu toplantısı ardından açıklama
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, saat 19.05'te başladı ve yaklaşık üç buçuk saat sürdü. Toplantının ardından Başbakan Binali Yıldırım açıklama yaptı.

Beştepe'de tarihi kare!
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine yapılması kararlaştırılan Liderler Zirvesi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda saat 14:00'te başladı. Erdoğan liderleri “geçmiş olsun” ve “hoşgeldiniz” diye karşıladı. Tarihi toplantı 2 saat 40 dakika sürdü.

Marmaris'te aranan suikast timinin 7'si yakalandı
Marmaris'te Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran, FETÖ'nün suikast timindeki askerlerden 7'si yakalandı. Yakalanan isimler arasında Çiğli imamı Zekeriya Kuzu da bulunuyor.

Erdoğan'ın otelini basan askerlerden 3'ü daha yakalandı!
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kalıp, ayrıldığı otele saldırıda bulunan ve iki polisi şehit ederek kaçan askerlerden 3'ü daha yol kontrolü sırasında Çetibeli mevkiinde yakalandı. Yakalanan askerlerin Binbaşı Taner Berber, Astusay İlyas Yaşar ve astsubay Gökhan Güçlü olduğu belirtildi.

Erdoğan'a suikast timinin ''imamı'' BDDK uzmanı çıktı!
Devlet yetkililerine suikast düzenleyecek SAT komandolarının imamı olduğu iddia edilen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) uzmanı Kemal Işıklı, ifadesinde, 'Fetullah Gülen yapılanmasının sohbetlerinde kendisine abilik teklif edildiğini, SAT komandolarıyla bu şekilde iletişime başladığını' belirtti.

Erdoğan'dan Lozan Barış Antlaşması'nın 93. yıl dönümü mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 93. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

Erdoğan, Danıştay kanunundaki değişiklikleri onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladı.

Erdoğan'dan pilotlara soru: Mertçe söyleyin, kimden yanasınız?
Darbe girişimi sürerken Erdoğan kendisini götürmeye gelen helikopter pilotlarına 'Bana mertçe söyleyin, kimden yanasınız?' diye sordu. Pilotların cevabı ise 'Sizden yanayız. Öleceksek de birlikte öleceğiz' oldu.

Erdoğan'dan, Hulusi Akar ve Hakan Fidan hakkında açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifaları hakkında ilk kez konuştu.

''Ne kadar etabı varsa hepsiyle birlikte gelin''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 temmuz darbe girişimi sırasında bombalananTBMM'ye gelerek incelemelerde bulundu ve Tören Salonu'nda bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakan Fidan ile görüştü
15 Temmuz gecesi darbe girişimini eniştesinden öğrendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a “Çok kötü sınav verdiniz” dediği, Fidan’ın da “Ne emrederseniz onu yapmaya hazırım” yanıtı verdiği öğrenildi.

''FETÖ ile ilgili Erdoğan'ı uyarmıştım''
Ergenekon Terör Örgütü üyesi iddiası ile yargılanan eski AKP milletvekili Turhan Çömez, 'Ergenekon davası sürerken her yerden silah fışkırıyor manşetlerinden geçilmiyordu. Bugün silahların aslında kimin elinde olduğu ve hangi amaç için kullanıldığı ortaya çıkıyor' diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı o dönemde uyardığını dile getirdi.

Eğitim-Sen Temsilcisi ''Cumhurbaşkanına hakaretten'' tutuklandı
EĞİTİM- Sen Demre Temsilcisi emekli öğretmen 58 yaşındaki Aytaç Özgen, sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikaste giden askerlerin ifadeleri ortaya çıktı
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oteline yapılan baskına katılan askerler saldırı öncesini ve sonrasını anlattılar.

''Telefonun sahibi çok yiğit bir ağabeydi, az önce vuruldu''
Kardeşini darbe girişimi sırasında yitiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank, darbe girişimi gecesinde kardeşiyle ilgili yaşadıklarını anlattı. Varank, 'Telefonunu aradım, bir şahıs açtı ve abi bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu, götürdüler' dedi.

Darbe girişimini Erdoğan'a haber veren eniştesi Ziya İlgen kimdir?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini darbe girişiminden haberdar eden ismin eniştesi Ziya İlgen olduğunu El Cezire'ye verdiği röportajda açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından 'enişte' Türkiye'de en çok merak edilen isimlerden biri oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başyaveri Ali Yazıcı'nın ifadesi!
Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı'nın savcılıktaki ifadesinde darbe girişimi sırasında yanlış tercihler yaptığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanına gitmemekle hata ettiğini söylediği öğrenildi.

Erdoğan: Darbeyi eniştemden öğrendim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı arasında El Cezire televizyonunun canlı yayınına katıldı.

-