Samatya cinayeti sanığına müebbet hapis
Samatya'da, 3 yıl önce Ermeni kökenli Türk vatandaşı 85 yaşındaki Maritsa Küçük'ü 12 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Ermeni kökenli Türk vatandaşı Murat Nazaryan, 'Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Öldürdüğü arkadaşının kız kardeşiyle evlendi 10 yıl sonra cinayeti itiraf etti
Elazığ’da, birlikte askerlik yaptığı arkadaşını İstanbul’da 27 yerinden bıçaklayarak öldürdükten sonra katıldığı cenaze töreninde gördüğü kız kardeşine aşık olup evlenen 35 yaşındaki Hacı Aydın, 10 yıl sonra vicdan azabı çekince polis merkezine giderek teslim oldu. Cinayeti işlediğini itiraf eden ve olayı tüm ayrıntılarıyla anlatan Hacı Aydın, 'Her gece rüyalarıma giriyordu, rüyamda bana, ‘hem beni öldürdün hem de kardeşimle evlendin. Bu bana reva mı’ diyordu. Artık dayanamadım teslim oldum' dedi.

Cani koca, korkunç cinayeti 4 ay sonra itiraf etti
TOKAT’ta 4 aydır kayıp olarak aranan 1 çocuk annesi 30 yaşındaki Yasemin Doğan’ın, eşi 39 yaşındaki Faruk Doğan tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Suçunu itiraf eden Faruk Doğan’ın verdiği bilgiler doğrultusunda, eşinin kemikleri ormanlık alanda ormanlık alanda sandık içerisinde bulundu.

'Cinayeti çözmek için' kocasının katili zanlısıyla evlendi
Samsun'da 19 yıl önce öldürülen Şaban B. cinayeti ile ilgili davada sanık ifadeleri dinleyenleri şoke etti. Davada tanık olarak dinlenen ağabey Nurettin B. 'Bu olayın ardından yengem, kardeşimin katil zanlısı Mehmet E. ile evlendi. Yengem bana, ’Cinayeti çözmek için Mehmet ile evlendim. Bana Şaban'ı kadın çorabıyla boğarak öldürdüklerini anlattı’ iddiasında bulundu.

Davutoğlu'ndan Tahir Elçi cinayeti hakkında açıklama
Başbakan Ahmet Davutoğlu Belçika’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bir kadın cinayeti daha
İstanbul Pendik'te araçta tartıştığı eşine 6 el ateş edip öldürdükten sonra 155'i arayan koca, olay yerine gelen polislere teslim oldu.

Eşini öldürüp, polisi aradı
Eskişehir'de infaz koruma memuru 51 yaşındaki Ali Karacayaka, aynı yaştaki eşi Fatma Karacayaka'yı bıçaklayarak öldürdü. Ali Karacayaka'nın olayın ardından polisi arayarak 'Eşimi öldürdüm, gelin beni alın' dedi.

Polis, cinayeti kanlı kadın terliğinden çözdü
Adana’da yalnız yaşayan 70 yaşındaki şahsın katili, kanlı kadın terliğinden yola çıkılarak yakalandı.

Bir kadın cinayeti daha
Fatma Karaca, boşanmak istediği kocası tarafından öldürüldü. Koca, eşinin 'Senden koca olmaz' sözleriyle tahrik olduğunu iddia edince mahkeme cezada indirime gitti.

Bir kadın cinayeti daha: Boşanmak isteyen eşini öldürdü!
44 yaşındaki Bedriye Taşkın'ı vurmasının ardından intihara kalkışan A. Taşkın, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı

Her şey 'kesik baş cinayeti' için
Feminist sanatçılar, kamuoyunda 'Kesik baş cinayeti' olarak bilinen Nevin Yıldırım davası için çarşaflı kampanya başlattı.

Milletvekili adayı oldu,akrabaları onu reddetti
Rize'de Halkların Demokratik Partisi (HDP) 2'nci sıra Milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun, akrabalarından bir grup tarafından basın toplantısıyla akrabalıktan reddedildi. Genç kadına sahip çıkan baba Gençağa Karafazlı, akrabaları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Acımasız cinayeti bu cümle ele verdi 'Anne biraz üzgün dur anlayacaklar'
Geçen yıl Antalya'da gerçekleştirilen cinayeti polis yoğun çalışma sonucu ortaya çıkardı. Evlatlık 19 aylıkken evlatlık alınan 17 yaşındaki Dilek’in katili annesi çıktı.

Özgecan'ın travması sürerken bir vahşi kadın cinayeti daha
İstanbul Selimpaşa'da evinde yalnız yaşayan 41 yaşındaki bir kadın, elleri ve ayakları bağlı, kafasına poşet geçirilmiş vaziyette ölü bulundu.

Rezidans cinayeti: Cin çarptı, kendini doğramaya başladı
Ümraniye'de bir rezidansta oturan 35 yaşındaki Fatma Şerban'ı bıçak darbeleriyle öldürdükten sonra tatil yapmaya gittiği Çeşme'de yakalanan Köksal Şahin'in ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Olay gününü anlatan sanık, 'Anladığım kadarıyla ona cin musallat olmuş. Beni bırakıp kendini doğramaya başladı. Hatırladığım kadarıyla bıçağı boğazına çekti. Sonra da yere düştü' dedi.


Beren Saat'ten Özgecan Aslan cinayeti sonrası çarpıcı paylaşım
Ünlü oyuncu Beren Saat Özgecan Aslan’ın hunharca katledilişinin ardından Twitter ve Instagram hesaplarında paylaşımlarda bulundu.

-