Diyarbakır'da bomba yüklü araç yakalandı
Diyarbakır’ın Dicle İlçesi'nde 500 kilo bomba yüklü araç yakalandı. Araçta bulunan 2 kişi gözaltına alındı.

Hatip Dicle: Devlet üç konu yüzünden masadan kalktı
Diyarbakır'da düzenlenen ve HDP, DBP, HDK, DTK eşbaşkan ve sözcülerinin katıldığı basın toplantısında konuşan Hatip Dicle, devletin üç konu yüzünden masadan kalktığını söyledi.

Polis arabalarının tepe lambaları akıllandı
Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgelerinde 4 ilde polis arabalarının tepe lambaları 'akıllı' hale getirildi. Tepe lambalarına yerleştirilen cihazla diğer araçların hem hız ölçümleri hem de plaka taramaları hızlı şekilde gerçekleştiriliyor. Cihaz, toplumsal olaylarda yüz tanıma sistemi olarak da kullanılabiliyor

PKK'ya bir darbe daha! Kritik isim vuruldu
Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'ndeki operasyonlarda 4 terörist öldürüldü, çok sayıda silah, mühimmat ve bomba ele geçirilirken, örgütün kaçak yapıları da yerle bir edildi.

Tepe noktadaki iki isim görevden alınabilir
Başbakan Davutoğlu’nun, İçişleri Bakanı Altınok’un “Güvenlik zafiyeti yok” açıklamasına karşın ilk andan itibaren zafiyet olup olmadığını sorguladığı öğrenildi. İdari soruşturma sonunda mitingin ve başkentin güvenliğinden doğrudan sorumlu olan tepe noktadaki iki isimle, Ankara’da istihbarattan sorumlu ismin görevden alınmaları sürpriz olmayacak.

Haber ajansına polis baskını: 32 gözaltı
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Dicle Haber Ajansı'nın merkez Kayapınar İlçesi'nde bulunan merkez bürosuna baskın düzenledi. 32 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır ve Yüksekova'da roketatarlı saldırı!
Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Emniyet Müdürlüğü'ne akşam saatlerinde bir grup PKK'lı tarafından roket atıldı. Yüksekova'da ise adliye ve polis lojmanlarına roketatarlı saldırı düzenlendi.

Diyarbakır'da büyük operasyon, çok sayıda gözaltı var!
Diyarbakır'ın Bismil, Hazro, Lice ve Dicle ilçelerinde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, 44 ayrı adreste yapılan aramalarda, toplam 21 kişi gözaltına alınırken, bu aramalar sırasında silah ve çeşitli örgütsel dökümanlar ele geçirildi.

MHP'de deprem!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, MHP Iğdır il teşkilatının görevine son verildiğini bildirdi. MHP Iğdır İl Disiplin Kurulu'nda Sinan Oğan'a ihraç kararı çıkmamıştı.

Dicle'de 3 HES projesi iptal oldu
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, Diyarbakır’da Dicle Nehri üzerinde yapılacak olan ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nca (EPDK) da onaylanan 3 HES projesi, projeyi yapacak firmaların vazgeçmesi nedeniyle iptal edildi.

-