TSK'ya FETÖ'cüleri yerleştiren tepedeki iki isim
15 Temmuz darbe girişimiyle açığa çıkan TSK içindeki FETÖ'cü subayların ilk önce personel daire başkanlıklarını ele geçirdiği ve örgütün kendi adamlarını kritik görevlere buradan yerleştirdiği ortaya çıktı.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ayşegül jale Saraç tutuklandı
Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ayşegül Jale Saraç, darbe soruşturması kapsamında tutuklandı.

Diyarbakır'da patlama!
Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde büyük bir patlama oldu, olay yerine ambulanslar gönderildi. İlk belirlemelere göre güvenlik güçlerine ait aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaralılar olduğu belirtildi.

Dicle'deki hain saldırıyı PKK üstlendi
Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde dün gece yaşanan terör saldırısını PKK üstlendi. Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde dün gece Jandarma Tabur Komutanlığı'na yönelik bombalı araç saldırı düzenlenmişti. Hain saldırıda 1 asker şehit oldu, aralarında asker çocuklarının da bulunduğu 26 kişi yaralandı.

Dicle'de Jandarma Komando Taburu önünde patlama
Diyarbakır'ın Dicle ilçesine dün gece 21:50 sıralarında 1 kilometre mesafede bulunan Jandarma Komando Taburu önünde şiddetli bir patlama meydana geldi. Saldırıda 1 asker şehit oldu, 26 kişi yaralandı. Yaralılar arasında askerlerin çocukları da var. Öte yandan, Hani ilçesinden yola çıkan takviye ekiplere teröristlerin yolda pusu kurduğu öğrenildi. Dicle-Hani karayolunda saldırıya uğrayan polis aracında Hani İlçe Emniyet Amiri ve 2 polisin yanı sıra bir de kadın hakimin yaralandığı belirlendi.

Azerbaycan, Lele Tepe’yi Ermenistan'dan geri aldı
Azerbaycan ve Ermenistan orduları arasında bu ay başında yaşanan çatışmalar sonrası Dağlık Karabağ'da yeni bir durum ortaya çıktı. Azerbaycan ordusu 24 yıl sonra ilk defa Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ'da ilerleyip yeni bir cephe elde etti.

Gökhan Tepe şikayetçi olmadı, hakim 5 yıl ceza verdi
Şarkıcı Gökhan Tepe, maddi zararı kaskodan karşılandığı gerekçesiyle 50 bin euroluk otomobilini çalan hırsızdan şikâyetçi olmadı. Ancak kamu adına davayı sürdüren hâkim hırsıza 5 yıl hapis verdi.

PKK'nın tepe yöneticileri hakkında kırmızı bülten talebi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında Murat Karayılan, Cemil Bayık, Fehman Hüseyin, Duran Kalkan, Remzi Kartal ve Sabri Ok'un da bulunduğu PKK'nın 47 yöneticisi hakkında kırmızı bülten çıkarılmasını talep etti.

Diyarbakır'da bomba yüklü araç yakalandı
Diyarbakır’ın Dicle İlçesi'nde 500 kilo bomba yüklü araç yakalandı. Araçta bulunan 2 kişi gözaltına alındı.

Hatip Dicle: Devlet üç konu yüzünden masadan kalktı
Diyarbakır'da düzenlenen ve HDP, DBP, HDK, DTK eşbaşkan ve sözcülerinin katıldığı basın toplantısında konuşan Hatip Dicle, devletin üç konu yüzünden masadan kalktığını söyledi.

Polis arabalarının tepe lambaları akıllandı
Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgelerinde 4 ilde polis arabalarının tepe lambaları 'akıllı' hale getirildi. Tepe lambalarına yerleştirilen cihazla diğer araçların hem hız ölçümleri hem de plaka taramaları hızlı şekilde gerçekleştiriliyor. Cihaz, toplumsal olaylarda yüz tanıma sistemi olarak da kullanılabiliyor

PKK'ya bir darbe daha! Kritik isim vuruldu
Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'ndeki operasyonlarda 4 terörist öldürüldü, çok sayıda silah, mühimmat ve bomba ele geçirilirken, örgütün kaçak yapıları da yerle bir edildi.

Tepe noktadaki iki isim görevden alınabilir
Başbakan Davutoğlu’nun, İçişleri Bakanı Altınok’un “Güvenlik zafiyeti yok” açıklamasına karşın ilk andan itibaren zafiyet olup olmadığını sorguladığı öğrenildi. İdari soruşturma sonunda mitingin ve başkentin güvenliğinden doğrudan sorumlu olan tepe noktadaki iki isimle, Ankara’da istihbarattan sorumlu ismin görevden alınmaları sürpriz olmayacak.

Haber ajansına polis baskını: 32 gözaltı
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Dicle Haber Ajansı'nın merkez Kayapınar İlçesi'nde bulunan merkez bürosuna baskın düzenledi. 32 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır ve Yüksekova'da roketatarlı saldırı!
Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Emniyet Müdürlüğü'ne akşam saatlerinde bir grup PKK'lı tarafından roket atıldı. Yüksekova'da ise adliye ve polis lojmanlarına roketatarlı saldırı düzenlendi.

Diyarbakır'da büyük operasyon, çok sayıda gözaltı var!
Diyarbakır'ın Bismil, Hazro, Lice ve Dicle ilçelerinde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, 44 ayrı adreste yapılan aramalarda, toplam 21 kişi gözaltına alınırken, bu aramalar sırasında silah ve çeşitli örgütsel dökümanlar ele geçirildi.

MHP'de deprem!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, MHP Iğdır il teşkilatının görevine son verildiğini bildirdi. MHP Iğdır İl Disiplin Kurulu'nda Sinan Oğan'a ihraç kararı çıkmamıştı.

Dicle'de 3 HES projesi iptal oldu
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, Diyarbakır’da Dicle Nehri üzerinde yapılacak olan ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nca (EPDK) da onaylanan 3 HES projesi, projeyi yapacak firmaların vazgeçmesi nedeniyle iptal edildi.

-