Vali Şahin, konsolosluk uyarısı ve yaralılar hakkında bilgi verdi
İstanbul Valisi Vasip Şahin, yaralıları ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye'deki dış temsilciliklerin hafta içi yaptığı uyarılarla ilgili bir soru üzerine, 'Konsolosluk uyarısıyla bu saldırının alakası yok' dedi.

İstanbul Valisi halkı uyardı: 'Dikkatli ve uyanık olun'
Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul'un Valisi Vasip Şahin, 'Dünyanın hiçbir şehri 'ben terör tehdidinden yüzde 100 azadeyim' diyemez' dedi ve kent sakinlerine, 'Dikkatli ve uyanık olun' çağrısı yaptı. Güvenlik önlemi olarak uyarıda bulunmasının ardından da 'Bizleri birbirimize düşürmek istiyorlar. Bu millet, dün olduğu gibi bugün de yarın da buna müsaade etmeyecektir' dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin'den İstanbullulara çağrı
İstanbul'da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne yapılan saldırıya ilişkin, İstanbullular'ın endişeye kapılmaması gerektiğini belirten İstanbul Valisi Vasip Şahin, 'Polisimize, jandarmamıza yardım ve destekte bulunmalarını bekliyoruz.' dedi.


Arabasında uyurken yanmaktan son anda kurtuldu
İstanbul'da park ederek içinde uyuduğu araç tutuşan kişi kıyafetleri de yanmaya başlayınca son anda canını kurtardı. Araçtan çıkıp canını kurtaran sonra da yardım isteyen 41 yaşındaki Sedat Sakal'ın aracını itfaiye söndürdü.

AK Parti'den Arınç ve Çelik açıklaması: Kovsanız ayrılmazlar
Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in açıklamaları hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. O bakımdan kimse elini ovuşturmaya falan kalkmasın. Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız. Birikimlerinden yararlanacağız' dedi.

Sedat Peker ''Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız''ın ifadesini verdi
'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı 1128 akademisyenin imzasının bulunduğu bildirinin ardından kendine ait internet sitesi üzerinden 'Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız' ifadesiyle gündeme gelen Sedat Peker 'Tehdit' suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Tülin Şahin'in güzellik sırları
Top model olarak ülkemizi dünyada temsil eden, 15 yıldır modellik yapan, yıllardır gece gündüz demeden defileden defileye, çekimlerden çekime koşturan Tülin Şahin, bu yoğun temposuna rağmen daima güzel görünmeyi başarıyor. İşte Tülin Şahin'in güellik sırları...(Elele)

Taraf gazetesi sorumlu yazı işleri müdürüne hapis cezası
Taraf Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bülent Onur Şahin, 'iftira' suçundan yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sedat Peker'in oğlunun TRT dizisinde oynaması Meclis gündeminde
HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Sedat Peker'in oğlunun TRT dizisinde oynatılmasıyla ilgili Meclis'e soru önergesi sundu.

Sedat Peker hakkında suç duyurusu
'Barış için Akademisyenler İnisiyatifi' üyesi 15 akademisyenin de aralarında bulunduğu bir grup, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adaş uzman çavuşların kaderleri de bir oldu
Uğur Şahin isimli iki uzman çavuş Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda iki gün arayla şehit düştü. Adaş uzman çavuşların biri 37 ötekisi 29 yaşındaydı. İkisi de Sur'da yaralandı, ikisi de hastanede şehit düştü. Adaş şehit uzman çavuşların biri 3 öteki 1 çocuk babasıydı.

Sedat Peker'in o sözlerine soruşturma
Sedat Peker’in, “Barış için Akademisyenler İnisiyatifi” üyesi bin 128 akademisyene yönelik söylediği, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve kanlarınızla duş alacağız” sözleri nedeniyle yapılan şikâyet üzerine savcılık soruşturma başlattı.

Sedat Peker'den imzacı aydınlara şok tehdit: ''Akan kanınızla duş alacağız''
Organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker, kendi internet sitesinden yayınladığı yazıyla 'Barış için Akademisyenler' oluşumu adı altında bir araya gelerek barış çağrısı yapan aydınları tehdit etti. Peker, yazısında 'Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız' ifadelerini kullandı.

İstanbul'da yarın okullar tatil mi? Vali Vasip Şahin açıkladı
Çok sayıda öğrenci yarın İstanbul'da okulların tatil olup olmadığını merak ediyordu. Twitter’da pazartesi okulların tatil olmasını isteyen öğrenciler ‘vasipyarıntatildesene’ hashtagini TT yaptı. Öğrenciler yarın kar yağmasa bile yerlerin buz olduğunu söyleyerek tatil istedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, kar yağışı beklenmediği için yarın (4 Ocak Pazartesi) okulların eğitim-öğretime devam edeceğini belirtti.

Öğrencilerden İstanbul Valisi'ne tatil çağrısı
Twitter’da pazartesi okulların tatil olmasını isteyen öğrenciler ‘vasipyarıntatildesene’ hashtagini TT yaptı. Öğrenciler yarın kar yağmasa bile yerlerin buz olduğunu söyleyerek tatil istedi.

Prof. Dr. Sedat Laçiner ve İş adamları gözaltında
Çanakkale'de paralel devlet yapılanması iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'in de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Yeraltı dünyasının ünlü ismi gözaltına alındı
Samsun'da yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Şahin ve yanındaki 7 kişi Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin bulunduğu 2 ayrı otomobilde yapılan aramada 7 ruhsatsız tabanca ele geçirilirken, 6136 sayılı silah kanununa muhalefet suçundan çıkarıldıkları mahkemede serbest bırakıldı.

Çorum'da karın ağrısıyla hastaneye giden kadının karından çıkan şoke etti
Çorum'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden bir kadının karnından 6 kilo 300 gram ağırlığında kitle çıkarıldı.

AK Partili başkan, ilçeyi karıştırdı ''şaka yaptım'' dedi
AMASYA’da Göynücek Belediye Başkanı Ak Partili Kemal Şahin, kendisine ait sosyal paylaşım sitesindeki hesabından iddiaya göre dün AK Parti üzerine mühür vurulmuş bir oy pusulası fotoğrafı paylaştı.

HDP il başkanı gözaltına alındı
Kırklareli'nde 'Seçim Kanunu'na muhalefet ettiği ve görevli memura mukavemet gösterdiği' iddiasıyla HDP İl Başkanı Feyyaz Şahin ile Kırklareli Üniversitesi Öğrenci Kültür Derneği (KÖKDER) Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Kurt gözaltına alındı.

Sedat Peker'e koruma
Rize'de yaptığı ‘teröre lanet’ mitinginde “Oluk oluk kan akacak” sözleri nedeniyle savcılığın soruşturma başlattığı Sedat Peker’e İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nce iki yakın koruma kararı verildiği ortaya çıktı.

-