Eşler arasında sağlıklı iletişim nasıl olur?
Son yıllarda hakkında en çok yazılan, dizi dizi seminerler düzenlenen “iletişim”, romantik ilişkilerde hayati bir önem taşıyor. Çünkü ne kadar aşık olursanız olun, eşinizle iletişim kuramıyorsanız o ilişkinin ömrü pek uzun ömürlü olmuyor. Uzm.Psk.Çift Terapisti Kıvılcım Yücelen çiftleri uyarıyor.

Biden'dan Netanyahu'ya: ''Erdoğan, İsrail'le en kısa zamanda anlaşmak istiyor''
Ortadoğu temasları çerçevesinde İsrail'de bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'ya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İsrail'le mümkün olan en kısa zamanda anlaşmaya varmak istediğini söyledi.

Rüyaları nasıl hatırlıyoruz?
Rüyaların nasıl üretildiği hakkında net bir bilgimiz yok. Onları nasıl hatırladığımızı da bilmiyoruz. Ancak yeni bir araştırma onları nasıl hatırladığımız hakkında ipucu veriyor. Popular Science dergisinden Meriç Öztürk'ün haberi.

Kırılganlığın gücü hayatınızı nasıl değiştiriyor?
Utanç ve kırılganlık konusunda uzman olan Brené Brown’ın ‘'kırılganlığın gücü'’ adlı videosu ted.com’da neredeyse yirmi dört milyon kez izlendi. Brown, İngiliz Telegraph gazetesinde çıkan bir röportajında kırılganlığın gücünü ve bunun kendi hayatını nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

Kısa dönem er, birliğinde intihar etti
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, vatani görevini kısa dönem er olarak yapan 27 yaşındaki Doğan Kuşdemir, birliğinde kendini iple asarak intihar etti.

BM'nin kararının ardından Kuzey Kore 6 kısa menzilli roket fırlattı
Kuzey Kore'nin BM Güvenlik Konseyi'nin yeni yaptırımlarını onaylamasından saatler sonra, altı kısa menzilli roket fırlattı. Füzelerin denize düştüğü öğrenildi.

Hangi peynir nasıl saklanır?
Kahvaltıların olmazsa olmazı peynirin uygun koşullarda nasıl saklanacağını biliyor musunuz?

Yalan söylediğini nasıl anlarsınız?
Sussex Üniversitesi'nden Thomas Ormerod'un, güvenlik görevlilerinden oluşan takımına ilk bakışta başarılması olanaksız gibi görülen bir görev verildi: Avrupa'daki çeşitli havalimanlarında yolcularla geçmişleri ve seyahat planları ile ilgili mülakat yapmaları istenen görevlilerin karşısına sahte geçmiş hikayeleri ve gelecek planları bulunan bir grup sahte yolcu çıkarılacak ve yalan söyleyen bu insanların kimler olduklarını tespit etmeleri istenecekti. Bu samanlıkta iğne aramak gibi bir şeydi, çünkü karşılarına çıkan 1000 kişiden ancak 1 tanesi sahte yolcu olacaktı.

Sıkan ayakkabı nasıl açılır?
Severek aldığınız ayakkabınız daha ilk giymede ayağınızı sıkıyorsa bu yöntem ile sıkan ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz.

Nasıl aşık oluyoruz?
Üzerine en çok araştırma yapılan mevzu 14 Şubat’ta bilimin gündeminde. Yeni veriler, aşka dair sorularınıza yardımcı olabilir.

Naşide Göktürk'ün sağlığı nasıl?
Kanserle mücadele eden sanatçı Naşide Göktürk, sağlık durumu ile ilgili son gelişmeleri Facebook üzerinden hayranları ile paylaştı.

iPhone 7 nasıl olacak? İşte o iddialar
Artık yavaş yavaş iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için söylentiler gündeme gelmeye başladı. Basına yansıyan bilgilerin çoğu iddia ve tahminlerden oluşsa da bazı iddiaların gerçeklik payı olabiliyor. Bu iddialardan bazılarını (iPhone 7 Plus için olanlarını) sizler için derledik. Bunlardan özellikle biri herkesi çok sevindirecek.

Galaxy A9 Pro nasıl olacak?
Geçtiğimiz haftalarda Galaxy A serisini yenileyen Samsung, Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7 ve Galaxy A9 modellerini duyurmuştu. Şimdi yeni bir model gündemde. Ancak teknik detaylar hala belirgin değil.

Karlı havalarda güneş ışınlarından nasıl korunmalı?
Yapılan bilimsel çalışmalarla cilt kanserinin %90’ının UV ışınlarından kaynaklandığı ispatlanmıştır. UV gün ağardığı andan itibaren maruz kaldığımız bir güneş ışını çeşididir. UVA ve UVB vücudumuzda D vitamini sentezi gibi önemli olaylarda rol alırken aynı zamanda kendimizi korumazsak deri kanserine de sebep olabilir.

Evlat edinme koşulları nelerdir?
Değişik nedenlerle çocuk sahibi ol(a)mayan kişiler için de evlat edinme kurumu şanstır. İki ihtiyaç gurubunun bir araya gelmesidir aslında evlat edindirme.

Kalp krizinin geldiğini nasıl anlarız? Belirtileri nelerdir?
Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Kenan İltümür, kalp krizi hakkında merak edilenleri anlattı. Kalp krizi anında ne yapmalıyız? Kalp krizinin belirtileri nelerdir? Kalp krizinin geldiği nasıl anlaşılır?

Karnesinde zayıf olan çocuğa nasıl davranmalı?
Karne haftasına girdik. Heyecanla beklenen, iple çekilen karne günü maalesef bazı çocuklara azar, ceza, utanç gibi olumsuzluklardan başka bir şey çağrıştırmıyor!

Yüze uygun saç modeli nasıl belirlenir?
Saçlar, fiziksel görünümün en önemli unsurlarından biridir. Bakımlı saçlara sahip olmak, kusursuz bir görünüme ulaşmak için tek başına yeterli değildir. Bu nedenle, saçların sadece bakımlı ya da güzel olması değil, yüze uygunluğuna da dikkat etmek gerekir. Çünkü yüz şeklinize uyan bir saç, sizi bir anda daha dikkat çekici hale getirebilir.

Islak makyaj nasıl yapılır?
Sezonun gözde makyaj uygulaması ıslak görünüm. Yüzün belli bölgelerini öne çıkarıp bu alanlarda ıslak bir görünüm sağlayan Strobing yöntemini, püf noktalarını öğrenerek kolayca uygulamak mümkün.

Fırın kapağının içi nasıl temizlenir?
Son zamanlarda çok fazla pasta börek mi yaptınız ? Böylece fırınınızı çok kullandınız. Belki de artık fırının içini dışarıdan göremez oldunuz. Farklı bir yöntemle nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek ister misiniz ?

Mısır Piramitlerinin en ilginç 9 özelliği...
Eski zamanlardan günümüze kadar gelen Mısır piramitlerinin bazı sırları gizemleri her ne kadar açığa çıkarılsa da daha birçok gizemini koruyor.

-