Banyo sabah mı yapılmalı, akşam mı?
Uzmanlar yaptıkları araştırma sonucunda, sabah banyosu ve akşam banyosunun faydalarını ortaya koydu.

Sigarayı sakızla bırakanlar dikkat: Bağımlı olmayın
Uzmanlar sigarayı bırakmak için nikotin sakızı kullananları uyarıyor, sigarayı bırakacağım derken nikotin sakızı bağımlısı olabilirsiniz.

Yeni bir işe girmek depresyon nedeni
Uzmanlar, yaşadığımız olumsuz olayların yanı sıra yeni bir işe girmek ya da üniversiteye başlamak gibi olumlu olayların da depresyona neden olabildiğini ifade ediyor. İşte depresyona neden olan olaylar.

Gece uyanmanızın nedeni bunlar olabilir
Uzmanlar gece sık sık uyanma gibi uykusuzluk sorunlarının kafeinden kaynaklanabileceğini açıkladı.

Ağız kokusunun nedeni bunlar olabilir! Nasıl önlem almalıyız?
Op. Dr. Nurten Küçük, ağız kokusu ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Dikkat! Bu atıştırmalıklar ile aç kalmadan kilo verebilirsiniz
Diyet yapanların kurtarıcısı sağlık atıştırmalıklar, bu zor süreci de daha kolay ve eğlenceli hale getirebiliyor. Az kalorili, kolay sindirilebilen ve sağlıklı ara öğünler sayesinde fazla kalori alımının önüne geçebilmek mümkün. İşte diyet atıştırmalıkları önerileri;

Cildi kırıştıran 5 neden
Yaşlanma moleküler değişikliklerin sonucu oluşmaktadır. Bu moleküler değişikliklere yol açan birçok çevresel faktörler tanımlanmıştır. Ağız yoluyla veya hava yoluyla alınan maddelerin metabolitleri ve hormon düzeyleri deri yaşlanmasını etkilemektedir. Ultraviyole, hava kirliliği, enfeksiyonlar, sigara içmek ve bazı hormonal faktörler yaşlanma sürecini hızlandıran en önemli faktörlerdir. Kırışıklıkların oluşmasında yer çekiminin de etkisi vardır. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, cildi yaşlandıran alışkanlıkları anlattı…

Bu sütün kilosu 20 bin lira
Türkiye’de az miktarda üretilen ve birçok hastalığa iyi geldiği belirtilen arı sütünün toptan satıldığında 5 bin TL’ye, kovandan üretilen gözlerle gram gram satılması halinde ise kilogram fiyatının 15-20 bin TL seviyelerinde olduğu belirtildi. 

Uzman uyarısı: Mide ilaçları kısırlık riskini üç kat artırıyor
Mide yanması için kullanılan ilaçlar, genç erkeklerde kısırlık riskini üç kat artırıyor. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, sürekli mide ilacı kullanan erkekleri uyardı.

Çocukların diş sağlığı için 7 öneri
Dentram Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın, çocukların 3 yaş itibariyle diş kontrollerine başlanmasının, oluşabilecek problemlerin önlenmesi açısından önemini vurgularken, 'sağlık ağızda başlar' dedi. Dr. Aylin Sezen Yalçın, anne babalara rehberlik edecek 7 diş sağlığı önerisini ise şöyle sıraladı:

İşte 2017 yılının estetik trendleri
Yeni yıl kapıyı çalmak üzereyken yıllardır uygulanan plastik ve kozmetik cerrahi akımları dünyada hızla değişiyor ve gelişiyor. Her gün yeni bir teknoloji ve uygulama ile tedavi seçeneklerine bir yenisi ekleniyor. Peki 2017 de hangi işlemler popüler olacak?

Kahvenin hayat kolaylaştırıcı 7 faydası
Kahveden vazgeçemeyen insanları oldukça mutlu edecek ve belki de yeni şeyler öğrenmelerini sağlayacak galerimizle karşınızdayız. Belki de şimdiye kadar hiç farkında olmadığınız kahvenin faydaları.

Sağlıklı kalmak için Canan Karatay'dan 8 tavsiye
Doğru bildiğimiz yanlışlar ve yemek kültürümüzle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Karatay, birbirinden ilginç konulara değindi.

Çalışmayan böbrek göbek deliğinden çıkarıldı
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Doç. Dr. Mutlu Ateş, 26 yaşındaki Esra Şahin'in çalışmayan böbreğini göbek deliğinden çıkardı. Doç. Dr. Ateş, 'Hastanın içinde el bombası vardı ve zaman ayarlıydı. Alıp dışarı attık' dedi.

NASA öneriyor: Evin havasını bitkiler ile temizleyin
NASA hava kirliliğinin en büyük düşmanımız olabileceğine dair uyarılarda bulunuyor. Hava kirliliğine bağlı ölümlerin sayısının 3 milyonu bulduğu ve bu değerin dünyadaki ölüm vakalarının yüzde 5'ini oluşturduğu iddia ediliyor. NASA, kirliliğe karşı önlemi kapalı ortamlarda her 10 m² için bir bitki bulundurarak alabileceğimizi vurguluyor.

Göz altı torbalarından kurtulmanın 6 yolu
Gözlerin altında hafif şişkinlik şeklinde ortaya çıkan göz altı torbaları yaşın ilerlemesine bağlı olarak daha yaygın görülür. Yaşlanmaya bağlı olarak göz kapaklarınızın destekleyen kaslarda ve göz çevresindeki dokularda zayıflama meydana gelir. Gözlere ve göz kapaklarına destek görevi gören yağ bezlerinde zamanla gevşeme meydan geldiğinden aşağı doğru sarkar ve şişkin görünürler. Ayrıca oluşan boşluğa sıvılar da birikip şişkinliği arttırabilir. Peki göz altı torbalarından nasıl kurtulabiliriz. İşte cevabı...

Dikkat! Dövme cilt kanserine yol açabilir
Uzmanlar, dövmenin göründüğü kadar masum olmadığı, deri kanseri ve bulaşıcı hastalıklar gibi ciddi problemleri de beraberinde getirebildiği uyarısında bulunuyor. Üstelik uzmanlar, 'Dövme ister organik ya da Hint kınası ile yapılsın, ister kalıcı olsun deride zararları kanıtlanmış ve hiç de masum olmayan uygulamalardır' diyor.

Yağlar iyi mi kötü mü?
Sağlıklı beslenmeye özen gösteren biri, tükettiği yağlarla ilgili bilgi sahibi olmalı. İşte hem sevdiğimiz hem de korktuğumuz besinler grubunda yer alan yağlarla ilgili bilmemiz gerekenler.

Mideniz de grip olabilir
Halk arasında ‘mide gribi’ olarak adlandırılan viral gastroenterit, özellikle mide ve bağırsakları etkileyerek halsizlik ve kusmayla kendini gösteriyor. Özellikle küçük çocuklarda, yaşlılarda ve bağışıklık sistemi zayıf kişilerde çok ciddi sorunlara yol açabilen hastalık, kolayca bulaşabildiği için büyük salgınlara da neden olabiliyor.

Genç kadını sezaryende unutulan sargı bezi öldürdü!
İzmir'de, sezaryenle yaptığı doğum sırasında rahminde sargı bezi unutulan, yaşadığı acılar nedeniyle gittiği doktorunun, 'ağrının normal olduğunu' söyleyip evine gönderdiği öne sürülen 22 yaşındaki Harika Kanık, 6 ayda oluşan iltihabın tüm vücudunu sarması üzerine, ameliyat edilmesine rağmen yaşamını yitirdi.

Domates prostat kanseri riskini düşürüyor!
Harvard Üniversitesi’nde 30 yılı aşkın süreyle yaklaşık 47 bin kişinin beslenme şekilleri inceleniyor ve 30 yıl sonra bu kişilerin bir bölümünde kanser oluştuğuna dikkat çekiliyor.

-