Kılıçdaroğlu: ''Yüzkarası bir toplantı''
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılmasını sert sözlerle eleştirdi: ''Yüzkarası bir toplantı... Siz toplantı yapıyorsunuz, herkes ayağa kalkıyor. Onlara talimat veriyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz. Bu anayasanın ayaklar altına alınmasıdır.''

Adli yıl açılışıyla birlikte vatandaşlara 7 gün uyarısı
Bugün sona eren adli tatil döneminde görülmeyen davalar, tebligatlar ve temyiz sürelerinin, adlı yılın başladığı ilk günden itibaren 7 gün uzatılmasıyla ilgili vatandaşlar, hak kaybı yaşamamaları konusunda uyarıldı.

''Biz vur emri vermedik''
2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. Törende ilk konuşan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit oldu. Ardından kürsüye Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi.

Kılıçdaroğlu: Saraya gitmeyeceğim çünkü...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak adli yıl açılışına katılmayacağını belirtti. Kılıçdaroğlu açılışa neden katılmayacağıyla ilgili Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'a konuştu; 'Saraya gitmeyeceğim çünkü çok sağlam gerekçelerim var' dedi.

Kılıçdaroğlu ve TBB’ye Beştepe’den yeni çağrı
Cumhurbaşkanlığı, adli yıl açılışına katılmayacağını açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile TBB Başkanı Metin Feyzioğlu için yeni bir girişimde bulunuyor.

Müjdeli haber demişti, vazgeçti
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 'Yargıtay Başkanlığı ile karşılıklı sürdürdüğümüz yapıcı ve iyi niyetli diyaloğa rağmen sorunun çözülememesi üzerine, 21.08.2016 tarihli kamuoyu açıklamamıza uygun şekilde Yönetim Kurulumuz, 2016-2017 Adli Yıl açılış törenine Türkiye Barolar Birliği'nin katılmamasına karar vermiştir. Bu kararımız, tamamen yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusundaki hassasiyetimizden kaynaklanmaktadır' denildi

Adli Tıp'tan Rüzgar Çetin için kritik rapor
Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in yargılandığı davada kritik rapor mahkemeye ulaştı.

Darbe girişimini Erdoğan'a haber veren eniştesi Ziya İlgen kimdir?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini darbe girişiminden haberdar eden ismin eniştesi Ziya İlgen olduğunu El Cezire'ye verdiği röportajda açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından 'enişte' Türkiye'de en çok merak edilen isimlerden biri oldu. 

Atalay Filiz hakkında kesin rapor 15 gün müşahadeden sonra!
Ankara'da iki arkadaşını, İstanbul'da bir tarih öğretmenini öldürdükten sonra İzmir'de yakalanan Atalay Filiz'in, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için 2 hafta müşahade altında tutulacağı öğrenildi. Atalay Filiz geçtiğimiz günlerde Adli Tıp Kurumu'na getirilen ve doktorların karşısına çıkmıştı.

Adli Tıp, Atalay Filiz hakkında kararını verdi!
Yakalandıktan sonra akıl sağlığının yerinde olmadığı izlenimi vermeye çalışan, seri cinayet zanlısı Atalay Filiz için İstanbul Adli Tıp Kurumu kararını verdi. Adli Tıp'ta ayakta yapılan incelemede Filiz'in cezai ehliyetinin tam olduğuna karar verildi.

Seri katil Atalay Filiz Adli Tıp'ta
Akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti amacıyla çeşitli tetkiklerden geçirilen Atalay Filiz yeniden cezaevine gönderildi.

Herkes bu oyunu konuşuyor! ''Avataria'' adlı oyunda küçük çocukları tuzağa düşürerek...
Facebook'ta özellikle çocukların ilgi gösterdiği 'Avataria' adlı bir oyunda, küçük çocukların tuzağa düşürülerek taciz edildiği ortaya çıktı. Şimdi aileler çocuklarını bu tür oyunlardan ve oyunlarda çocuklarının karşılaşabileceği istismarlardan nasıl koruyacaklarını düşünüyor.

Canlı bombanın cesedi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı
Beyoğlu, İstiklal Caddesi üzerinde canlı bomba saldırısı düzenleyen terör örgütü IŞİD üyesi Mehmet Öztürk'ün cenazesi, yakınları tarafından dün Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Öztürk'ün cenazesinin memleketi Gaziantep'te toprağa verileceği öğrenildi.

Adli Tıp önünde endişeli bekleyiş
Ankara'da 34 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından yakınlarından haber alamayanların endişeli bekleyişi sürüyor. Cenazeler kimlik tespiti ve otopsi için Keçiören'deki Adli Tıp Kurumu'na getirilirken, vatandaşlar da kurumun önünde toplandı.

İdama mahkum edilen Babek Zencani kimdir?
2012'de dönemin İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, Meclis Başkanı Laricani'nin kardeşini 'Bay Z' adlı birinden rüşvet istemekle suçladı. İşte o gün adı yolsuzlukla anılan 'Bay Z', şu anda İran'ı 2.8 milyar dolar dolandırdığı gerekçesiyle idama mahkum edilen işadamı Babek Zencani'ydi.

İstanbul'da adli personelin bulunduğu araca ateş açıldı
TEM Otoyolu'nun Tekstilkent mevkiinde, adliye personelini taşıyan servis aracına kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Olayda, servis aracına eskortluk yapan polis aracına mermi isabet etmesi sonucu yangın çıktı. Alevler, polis ekibi tarafından söndürüldü.

Adli Tıp’ta otopsisi biten son 7 cenaze GATA'da
Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden ve Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan 28 cenazeden son kalan 7'sinin otopsi işlemi tamamlandı. 7 cenaze buradan Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) götürüldü. Cenazelerin götürülmesinin ardından Adli Tıp’taki görevli emniyet güçleri ve belediye ekipleri ayrıldı.

Ankara'da Adli Tıp önünde bekleyiş sürüyor
Ankara'da bombalı saldırıda hayatını kaybeden 28 askeri personelin aileleri, cenazelerin kaldırıldığı Keçiören Adli Tıp Kurumu önüne koştu.

Dikkat! Yönetmelik değişti: 3 gün içinde alınmayan cesetler...
Kimliği tespit edilmiş olmasına rağmen ailesi veya yakınlarınca 3 gün içinde alınmayan cesetler, gömülmek üzere, belediyeye veya mülki idare amirliğine teslim edilecek.

Sabiha Gökçen saldırısını Kürdistan Özgürlük Şahinleri adlı örgüt üstlendi
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapılan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı Kürdistan Özgürlük Şahinleri adlı örgüt üstlendi.

PKK'nın bölge sorumlusu yakalandı
PKK'nın Bingöl Karlıova sorumlusu 'Rodi' kod adlı Hamdi İ. ile HDP Kahramanmaraş milletvekili adayı Aziz Tunç'un oğlu Hayri Tunç gözaltına alındı.

-