Adli Tıp önünde endişeli bekleyiş
Ankara'da 34 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından yakınlarından haber alamayanların endişeli bekleyişi sürüyor. Cenazeler kimlik tespiti ve otopsi için Keçiören'deki Adli Tıp Kurumu'na getirilirken, vatandaşlar da kurumun önünde toplandı.

İdama mahkum edilen Babek Zencani kimdir?
2012'de dönemin İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, Meclis Başkanı Laricani'nin kardeşini 'Bay Z' adlı birinden rüşvet istemekle suçladı. İşte o gün adı yolsuzlukla anılan 'Bay Z', şu anda İran'ı 2.8 milyar dolar dolandırdığı gerekçesiyle idama mahkum edilen işadamı Babek Zencani'ydi.

İstanbul'da adli personelin bulunduğu araca ateş açıldı
TEM Otoyolu'nun Tekstilkent mevkiinde, adliye personelini taşıyan servis aracına kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Olayda, servis aracına eskortluk yapan polis aracına mermi isabet etmesi sonucu yangın çıktı. Alevler, polis ekibi tarafından söndürüldü.

Adli Tıp’ta otopsisi biten son 7 cenaze GATA'da
Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden ve Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan 28 cenazeden son kalan 7'sinin otopsi işlemi tamamlandı. 7 cenaze buradan Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) götürüldü. Cenazelerin götürülmesinin ardından Adli Tıp’taki görevli emniyet güçleri ve belediye ekipleri ayrıldı.

Ankara'da Adli Tıp önünde bekleyiş sürüyor
Ankara'da bombalı saldırıda hayatını kaybeden 28 askeri personelin aileleri, cenazelerin kaldırıldığı Keçiören Adli Tıp Kurumu önüne koştu.

Dikkat! Yönetmelik değişti: 3 gün içinde alınmayan cesetler...
Kimliği tespit edilmiş olmasına rağmen ailesi veya yakınlarınca 3 gün içinde alınmayan cesetler, gömülmek üzere, belediyeye veya mülki idare amirliğine teslim edilecek.

Sabiha Gökçen saldırısını Kürdistan Özgürlük Şahinleri adlı örgüt üstlendi
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapılan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı Kürdistan Özgürlük Şahinleri adlı örgüt üstlendi.

PKK'nın bölge sorumlusu yakalandı
PKK'nın Bingöl Karlıova sorumlusu 'Rodi' kod adlı Hamdi İ. ile HDP Kahramanmaraş milletvekili adayı Aziz Tunç'un oğlu Hayri Tunç gözaltına alındı.

Mezarlıkta bebek cesedi bulundu
Kağıthane'de mezarlıkta bebek cesedi bulundu.

156 hakim ve savcının görev yeri değişti
HSYK, adli yargı kararnamesiyle 137, idari yargı kararnamesiyle 19 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi.

Ankara saldırısındaki kayıplar konusunda büyük çelişki
Ankara’daki Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısında ölü, yaralı ve kimliği belirsiz ceset sayısında hala çelişkiler yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı ölü sayısını 97 olarak açıkladı. Otopsileri izleyen Türk Tabibleri Birliği ve Ankara Barosu’na göre 105 kişi öldü. HDP Kriz Merkezi’nin 128 ölü açıklamasını, ÇHD Başkanı da teyit etti. Hürriyet’in edindiği bilgiye göre Adli Tıp’ta 102 kişiye otopsi yapıldı, 97 cenaze yakınlarına teslim edildi. 3’ü tanınmaz halde olan 5 ceset kaldı. Yüzü tanınan 2 kişinin kimliğini ise kimse tespit edemedi.

Canlı bomba 06.45’te kamerada!
Ankara’daki katliamdan sonra başlayan soruşturmada şimdi gözler Adli Tıp’a çevrildi. Parçalanmış 3 cesetten 2’sinin canlı bombalar olduğu belirtiliyor...

Adli Tıp'ta kahreden anons...
Keçiören Adli Tıp Kurumu önünde, bir polisin yaptığı anons yürekleri burktu.

8 yaşındaki Enes'i öldüren gaz fişeği adli emanette kayboldu!
Yapılan eylemler sırasında hayatını kaybeden 14 yaşındaki Mahsun Mızrak ve 8 yaşındaki Enes Ata'nın davası 2006 yılından bu yana devam etmekte. Adli mahkeme tarafından delillerin mahkemeye başvurmaksızın imha edilmesi ile hiç bir sonuç alınamıyor!

Özgecan Arslan'ın şok Adli Tıp raporu: Cinsel saldırı bulgusuna rastlanmadı
Adli Tıp Kurumu'nun Özgecan Arslan'ın katledilmesiyle ilgili raporu tamamlandı: Ceset tanınmayacak şekilde yanmış. Cinsel saldırı bulgusuna ulaşılamadı, Özgecan'ın tırnaklarında zanlı Suphi Altındöken'in DNA'sı çıktı.

Adını duyan google'da aradı
Başçı Google'da zirve yaptı (Erdem Başçı kimdir?) Başçı Türkiye siyatesinde son dönemde oldukça popüler oldu. Faiz tartışmalarının odağındaki Merkez Bankası Başkanı'nı Google aranması da zirve yaptı.

Emre Uslu kimdir?
Emre Uslu ile ilgili merak edilenler.

-