Fethullah Gülen'in üniversitesi kapandı
Azerbaycan Eğitim Bakanlığı, Kafkas Üniversitesi'nin kapandığını açıkladı.

Doktor, hastanın sağlam ayağını kesti!
Azerbaycan'da bir doktor sol ayağının kesilmesi konusunda teşhis koyduğu hastanın yanlışlıkla sağ ayağını kesti.

Aliyev ve Sarkisyan Viyana'da bir araya geldi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, 2 - 5 Nisan tarihleri arasında yaşanan şiddetli çarpışmaların ardından ilk kez dün akşam Viyana'da bir araya geldi.

Ermenistan ordusu Azerbaycan'a ateş açtı
Ermenistan ordusunun, Azerbaycan'ın Terter ilinin Gazyan köyüne havan toplarıyla ateş açtığı bildirildi.

Azerbaycan-Ermenistan hattında çatışma
Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan bir asker hayatını kaybetti.

Azerbaycan, Lele Tepe’yi Ermenistan'dan geri aldı
Azerbaycan ve Ermenistan orduları arasında bu ay başında yaşanan çatışmalar sonrası Dağlık Karabağ'da yeni bir durum ortaya çıktı. Azerbaycan ordusu 24 yıl sonra ilk defa Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ'da ilerleyip yeni bir cephe elde etti.

Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait tankı imha etti
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan ordusuna ait bir tankın mürettebatı ile 'imha edildiği' bildirildi.

İlker Başbuğ: En büyük hayalim, Türkiye ile Azerbaycan'ın tek devlet olmasıydı
Genelkurmay eski Başkanlarından emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye- Rusya arasında savaş çıkma olasılığının bir çılgınlık yapılmaması halinde 'sıfır' olduğuna işaret etti, Türkiye ile Azerbaycan'ın tek devlet olmasını gönlünden geçen en büyük hayal olduğunu bildirdi.

Azeri ve Ermeni dışişleri bakanları Moskova'da buluştu
Ermenistan işgalindeki Dağlık Karabağ'da Azeri ve Ermeni güçleri arasındaki yoğun çatışmaların başlamasından yaklaşık bir hafta sonra, barış için ümit verici bir adım atıldı.

Azerbaycan ordusu: Ermenistan İHA'sını indirdik
Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a ait bir insansız hava aracını (İHA) indirdiği bildirildi.

Ermenistan'dan son 24 saatte '115 kez' ateşkes ihlali
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların dün itibariyle durdurulduğunu açıklamıştı. Bugün bakanlıktan yeni bir açıklama geldi. Ermeni destekli güçlerin son 24 saatte ateşkesi ihlal ettiği belirtildi.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında flaş gelişme
Karabağ Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. Açıklamada, ''Karabağ çatışmalarında ateşkes kararı verildi'' denildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı da 'Azerbaycan - Ermenistan cephe hattında çatışmalar karşılıklı olarak durduruldu' açıklamasını yaptı.

Karabağ'dan Azerbaycan'a: Savaş uçaklarımızı kullanırız
Azerbaycan'ın Ermenistan ile yaşadığı çatışmalara Ermenistan destekli Dağlık Karabağ hükümetinden açıklama geldi. Fransa'da bulunan yetkili Azerbaycan'a mesaj gönderdi.

Rusya'dan Türkiye'ye Azerbaycan suçlaması
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye'yi Azeri-Ermeni çatışmasında tek yanlı davranmakla suçladı.

''Çatışmalar sıcak savaşa dönüşebilir''
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Dağlık Karabağ'da çatışmaların şiddetlenmesinin geniş çaplı bir sıcak savaşa neden olabileceğini söyledi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: 170 Ermenistan askeri öldürüldü
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışmalarda Ermeni silahlı güçlerine bağlı 170 asker öldürüldüğü, 12 zırhlı aracın da imha edildiği bildirildi.

Ermenistan ateşkese uymadı: 30 asker öldü
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında devam eden çatışmalarda, Ermeni silahlı güçlerine bağlı 30 asker öldürüldü, 3 tank imha edildi.

Ermenistan ateşkese uymadı: 3 asker öldü
Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin cephe hattında tek taraflı olarak ateşkes ihlal etmesine rağmen, Ermenistan tarafı ateşkes ihlaline uymayarak dün gece tekrar karşı ateşe geçmesi sonucu, Azerbaycan ordusunun 3 askeri şehit oldu. Açıklamayı, Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptı.

Ermenistan İHA'sı düşürüldü
Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğü bildirildi.

Devlet Bahçeli'den ''ABD'nin uyarısına'' tepki
MHP lideri Devlet Bahçeli bir açıklama yaptı. Açıklamasında, ''ABD'nin Büyükelçiliği'nin kendi vatandaşlarına 19 ilimize gitmemeleri yönünde uyarması hiçbir açıkdan meşru ve dostane değildir. Teröristlerin il ve ilçe merkezlerine konuşlanması esnasında valiliklerin ve hükümetin ne yaptığı meçhul olduğu kadar şaibeli ve sorgulanmaya açıktır'' dedi.

Azerbaycan'dan flaş karar!
Azerbaycan cephe hattında tek taraflı ateşkes ilan etti.

-