Azerbaycan yaz saati uygulamasını kaldırdı
Azerbaycan'da yaz saati uygulaması kaldırıldı. Bakanlar Kurulunun aldığı karara göre, Azerbaycan'da 27 Mart 2016'da planlanan yaz saati uygulamasına geçilmeyecek.

Azerbaycan'da Türkçe konuştu hastanelik oldu!
Azerbaycan'da jüri üyesi olduğu yarışmada Türkçe konuştuğu için eleştirilere hedef olan Günay Musayeva, yaşadığı stres yüzünden hastanelik oldu. Ameliyat masasına yatan mankenin safra kesesi alındı

Petrol krizi Hadise'yi de vurdu
Azerbaycan’da yaşanan ekonomik kriz Hadise’yi de etkiledi.

Ermenistan: Azerbaycan İle ateşkes sona erdi, savaş halindeyiz
İsviçre'de iki ülkenin bir araya geldiği barış görüşmelerden sonuç çıkmamasının ardından, Ermenistan'dan 'Azerbaycan'la ateşkes sona erdi' açıklaması geldi.

20 yıldan bu yana ilk kez tanklar kullanıldı
Azerbaycan ordusunun, 20 yılı aşkın bir süredir ilk kez Dağlık Karabağ'daki hedefleri tanklarla top ateşine tuttuğu iddia edildi.

Kardeşliğini gösterdi; doğalgaz da indirim
Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş enerji nakliyesi konusunda Azerbaycan'ın Rusya krizinden sonra Türkiye'ye yüzde 40 indirim yaptığını söyledi.

Kardeş ülkede milli yas ilan edildi
32 işçinin öldüğü iddia edilen Azerbaycan'a ait enerji şirketi SOCAR'ın Hazar Denizi'ndeki tesislerinde çıkan yangın sonrası ülkede milli yas ilan edildi.

Azerbaycan'daki yangında şok iddia: En az 32 işçi öldü
Azerbaycan devletine ait enerji şirketi SOCAR'ın Hazar Denizi'ndeki tesislerinde çıkan yangında en az 32 işçinin öldüğü öne sürüldü.

Azerbaycan petrol platformunda yangın!
Hazar Denizi'ndeki Güneşli petrol yatağı bünyesindeki 10. platformda yangın meydana geldi.

Enerjide yeni oyun
Ankara-Moskova hattında gerilen ilişkiler, doğalgaz ihtiyacında Rusya’ya bağımlı olan Türkiye’nin alternatif arayışlarını hızlandırdı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ankara’da Türk Akımı Projesi’ni duyurmasının üzerinden tam bir yıl geçtiği bugünlerde oyun değişti. Gazprom’un dün Türk Akımı görüşmelerini durdurduğunu bildirdiği dakikalarda, Başbakan Davutoğlu ise TANAP’ın erkene çekilmesi için Azerbaycan ile anlaştıklarını açıkladı.

Türk bayrağını eleştirdikten sonra öldürüldü
Azerbaycan takımı Kabala'nın Güney Kıbrıs ekibi Apollon'u yendiği maçın ardından Hüseynov'un Türk bayrağı açmasını eleştiren Azeri gazeteci dövülerek öldürüldü.

-