Parmak izini kandırdılar!
Çinlilier sahte parmaklar yardımıyla parmak izi sensörlerini yerle bir etmeyi başardı.

Çocukların bomba oyunu karakolda bitti!
Ankara'nın Keçiören ilçesinde iki çocuğun bomba süsü verdikleri ve otobüs durağına koydukları düzenek, caddenin trafiğe kapatılmasının ardından uzman ekibin incelemesiyle kaldırıldı. İki çocuk, oyun amaçlı bomba süsü verdikleri düzenek yüzünden karakola götürüldü.

Parmak iziyle çalışan akıllı asma kilit
Parmak izi okuma son yıllarda mobil cihazlarda iyice yaygınlaştı. Daha fazlasını düşünen bir girişimci ise parmak izini ilginç bir üründe kullanmaya karar verdi. Akıllı asma kilit böylelikle doğmuş oldu.

Emzik askısı hatası minik Ayşe'nin parmağının kesilmesine sebep oldu
İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davaya, Mehmet-Mehtap Kaba çiftinin 3 yaşındaki kızları Ayşe Mina Kaba’nın yaşadığı talihsiz kaza sebep oldu.

Aile boyu alınıp saklanacak
Hükümet, TBMM'ye sunduğu yasa tasarısıyla herkesin parmak izini aile kütüklerine ekleyecek.

Karpal tünel sendromuna dikkat!
Bilgisayar başında çok zaman geçirirseniz veya ellerinizle çok çalışırsanız bilek ve parmaklarınızda uyuşma ve sızlamayı gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum hafife alınmamalıdır.

Kalp çizginize göre karakter analizi
Kalp çizgisi serçe parmağınızın hemen altından başlar ve orta parmağınıza doğru ilerler ve sizin hakkınızda bir çok şey anlatır. Bu çizginin avucunuzda 4 farklı konumlanma şekli vardır. Peki, seninki nasıl konumlanmış?

İşte dolandırıcıların son oyunu
'Evim Şahane' programının ismini kullanarak 'Şahene Evler' diye broşür bastıran dolandırıcılar, 'Selim Bey evinize gelecek' diyerek para topluyor.

Parmak çıtlatmak zararlı mı?
Parmak çıtlatırken çıkan sesin kaynağı nedir? Eklemlere zararı var mıdır? Kemik erimesine neden olur mu? Dr. Donald L. Unger araştırdı.

Alyans neden 4. parmağa takılır?
Alyans iki insanı birbirine bağlayan bir semboldür. Kelime anlamı olarak İngilizce “alliance” kelimesinden dilimize geçmiştir ve anlaşma, ittifak anlamlarına gelir. Alyansın sol elin 4. parmağına takıldığını hepimiz biliriz. Peki neden?

Parmaklarınızı 20 saniye boyunca sıkınca
Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Hemen doğru parmağınızı 20 saniye boyunca sıkın! Peki hangi parmağınızı sıkıcağınızı bilmiyor musunuz?

Parmaklarınızı 20 saniye boyunca sıkarsanız...
Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Hemen doğru parmağınızı 20 saniye boyunca sıkın! Peki hangi parmağınızı sıkıcağınızı bilmiyor musunuz?

AK Partinin oyunu arttıran 6 önemli neden
Türkiye'nin 5 ay sonra yaşadığı ikinci seçim, tüm dengeleri değiştirdi. Bu süreçte yaşanan terör olayları ve AK Parti’nin yenilenen ekonomi vaatleri, istikrar isteyen seçmende karşılık buldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu oyunu kullandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu oyunu memleketi Konya’da kullandı.

Parmaklarınızın karakterinizi gösterdiğini biliyor muydunuz?
Parmak boylarının arasındaki farklılıklar kişinin kişiliğini ve karakterini yansıtıyor.

Demirtaş: ''Putin'e de parmak sallayın da görelim''
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümete yüklenerek 'Bir hafta içerisinde üç defa Türkiye'nin hava sahası ihlal edildi, gıkınız çıkmadı. Putin'e karşı da parmak sallayın görelim.' dedi.

Lüks düşkünü kızların kirli oyunu
İki genç kadın 12 yaşındaki komşu çocuğunu kandırıp mağazalardan hırsızlık yaptırdı. AVM'lerde beğendikleri kıyafetleri çocuğa çaldıran iki kız kameralarından kaçamadı.

Parmaklarınızı çıtlatmayın
Uzmanlar, birçoğumuzun alışkanlık haline getirdiği parmak kıtlatmayı (çıtlatmayı) önermiyor.

Hastalığınızı gösterecek 16 ipucu
Prof. Dr. Robert Bale'ye göre, bir test yaparak ne kadar sağlıklı olduğumuzu anlamak mümkün. Bale'nin ' belki de hayatınızı kurtaracak 16 ipucu' dediği test...

Polisin ağzına parmak soktuğu Cebrail de Suruç'ta öldü
Adana'da, Kobani'de ölenler için taziye çadırı kurmak isterken müdahale sırasında polisin ağzına parmaklarını soktuğu Cebrail Günebakan (24) da Suruç'taki patlamada öldü.

284 gram doğan parmak bebek şimdi ne durumda?
Amillia Taylor dünyaya gelmiş ve yaşamayı başarmış en küçük prematüre bebek. 284 gram doğmuş, tüm dünya gündemine oturmuştu. Peki şimdiki hali nasıl?

-