89 yaşındaki kadının parmağını kırarak yüzüğünü gasp etmişti, yakalandı
​Kütahya'da, 89 yaşındaki kadının parmağını kırarak yüzüğü ve küpelerini gasp ettiği iddia edilen zanlı tutuklandı.

'Tuzluk vekil' Tuğgeneral Dinçer Ural'ın kayınbiraderi çıktı
Darbe girişiminin ardından tutuklanan Tuğgeneral Hayrettin Kaldırımcı’nın yerine Genelkurmay Adli Müşavirliğine atanan ve önceki gün gözaltına alınan Tuğgeneral Dinçer Ural, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ural, ifadesinde, FETÖ üyesi olduğu iddiasını reddederken, eşinin Bank Asya’ya para yatırdığını kabul etti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Bazı tuzluklar sızmış” dediği eski AK Parti Milletvekili Muhammed Çetin’in, Ural’ın eşinin kardeşi olduğu da ortaya çıktı. Ural, eşinin banka hesabı ise ağabeyi Hüseyin Çetin’in yönlendirmesiyle açtığını söyledi.

Parmak uzunluğunuz kişiliğinizi yansıtıyor!
Sol elinizi uzatınız ve A, B veya C figürlerinden hangisine uyduğunu belirleyiniz.

24 parmağı var!
Denizli'nin Çivril ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Ali İhsan Özdemir'in el ve ayaklarında 20 değil 24 parmak var. Elleri ve ayakları altı parmaklı doğan Ali İhsan Özdemir, 24 parmaklı olmasının şimdiye kadar hayatını olumsuz etkilemediğini, bütün parmaklarını kullanabildiğini söyledi.

Herkes bu oyunu konuşuyor! ''Avataria'' adlı oyunda küçük çocukları tuzağa düşürerek...
Facebook'ta özellikle çocukların ilgi gösterdiği 'Avataria' adlı bir oyunda, küçük çocukların tuzağa düşürülerek taciz edildiği ortaya çıktı. Şimdi aileler çocuklarını bu tür oyunlardan ve oyunlarda çocuklarının karşılaşabileceği istismarlardan nasıl koruyacaklarını düşünüyor.

Halk Oyunu'nu ''zina'' olarak gören müdür yardımcısına halk oyunlu protesto
Malatya Gazi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nevzat Turan'ın, sosyal medyadaki paylaşımında halk oyunlarını 'zina' olarak nitelemesine tepki gösteren CHP'liler okul önünde davul zurna eşliğinde halk oyunu oynayarak protesto gösterisi yaptı.

Lise müdür yardımcısından skandal paylaşım
Malatya'da bir müdür yardımcısı sosyal medya hesabı üzerinden halk oyunu oynayan gençlerin fotoğrafını paylaşarak 'Hangi baba 16- 17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin tutmasını, diz dize, göz göze, kol kola sarmaş dolaş halt oyunu oynamasını ister. Namusu için cinayet işleyen adam buna izin verir mi?' ifadelerini kullandı. CHP'li Ağbaba müdür yardımcısına tepki gösterdi.

Parmak izini kandırdılar!
Çinlilier sahte parmaklar yardımıyla parmak izi sensörlerini yerle bir etmeyi başardı.

Çocukların bomba oyunu karakolda bitti!
Ankara'nın Keçiören ilçesinde iki çocuğun bomba süsü verdikleri ve otobüs durağına koydukları düzenek, caddenin trafiğe kapatılmasının ardından uzman ekibin incelemesiyle kaldırıldı. İki çocuk, oyun amaçlı bomba süsü verdikleri düzenek yüzünden karakola götürüldü.

Parmak iziyle çalışan akıllı asma kilit
Parmak izi okuma son yıllarda mobil cihazlarda iyice yaygınlaştı. Daha fazlasını düşünen bir girişimci ise parmak izini ilginç bir üründe kullanmaya karar verdi. Akıllı asma kilit böylelikle doğmuş oldu.

Emzik askısı hatası minik Ayşe'nin parmağının kesilmesine sebep oldu
İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davaya, Mehmet-Mehtap Kaba çiftinin 3 yaşındaki kızları Ayşe Mina Kaba’nın yaşadığı talihsiz kaza sebep oldu.

Aile boyu alınıp saklanacak
Hükümet, TBMM'ye sunduğu yasa tasarısıyla herkesin parmak izini aile kütüklerine ekleyecek.

Karpal tünel sendromuna dikkat!
Bilgisayar başında çok zaman geçirirseniz veya ellerinizle çok çalışırsanız bilek ve parmaklarınızda uyuşma ve sızlamayı gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum hafife alınmamalıdır.

Kalp çizginize göre karakter analizi
Kalp çizgisi serçe parmağınızın hemen altından başlar ve orta parmağınıza doğru ilerler ve sizin hakkınızda bir çok şey anlatır. Bu çizginin avucunuzda 4 farklı konumlanma şekli vardır. Peki, seninki nasıl konumlanmış?

İşte dolandırıcıların son oyunu
'Evim Şahane' programının ismini kullanarak 'Şahene Evler' diye broşür bastıran dolandırıcılar, 'Selim Bey evinize gelecek' diyerek para topluyor.

Parmak çıtlatmak zararlı mı?
Parmak çıtlatırken çıkan sesin kaynağı nedir? Eklemlere zararı var mıdır? Kemik erimesine neden olur mu? Dr. Donald L. Unger araştırdı.

Alyans neden 4. parmağa takılır?
Alyans iki insanı birbirine bağlayan bir semboldür. Kelime anlamı olarak İngilizce “alliance” kelimesinden dilimize geçmiştir ve anlaşma, ittifak anlamlarına gelir. Alyansın sol elin 4. parmağına takıldığını hepimiz biliriz. Peki neden?

Parmaklarınızı 20 saniye boyunca sıkınca
Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Hemen doğru parmağınızı 20 saniye boyunca sıkın! Peki hangi parmağınızı sıkıcağınızı bilmiyor musunuz?

Parmaklarınızı 20 saniye boyunca sıkarsanız...
Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Hemen doğru parmağınızı 20 saniye boyunca sıkın! Peki hangi parmağınızı sıkıcağınızı bilmiyor musunuz?

AK Partinin oyunu arttıran 6 önemli neden
Türkiye'nin 5 ay sonra yaşadığı ikinci seçim, tüm dengeleri değiştirdi. Bu süreçte yaşanan terör olayları ve AK Parti’nin yenilenen ekonomi vaatleri, istikrar isteyen seçmende karşılık buldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu oyunu kullandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu oyunu memleketi Konya’da kullandı.

-