Paris saldırısının bir numaralı zanlısı yakalandı
Belçika'nın başkenti Brüksel'in Molenbeek semtinde gerçekleştirilen operasyonda, Paris saldırılarının firari zanlısı Salih Abdüsselam'ın yaralı olarak ele geçirildiği bildirildi.

Paris'te terör operasyonu: 2'si Türk 4 kişi gözaltında
Fransa'nın başkenti Paris'te terör saldırısı hazırlığında oldukları iddia edilen 2'si Türk 4 kişi gözaltına alındı.

Paris'te OHAL eylemi
Fransa'da kasım ayında gerçekleşen terör saldırılarının ardından uygulamaya konan olağanüstü hal için başkent Paris'te eylem vardı. Sol partilerin yanı sıra birçok sivil toplum örgütünün destek verdiği yürüyüşte olağanüstü hal uygulamasına bir an önce son verilmesi istendi.

İstanbul'dan kalkan uçakta valizde bebek alarmı
İstanbul'dan Paris'e giden Air France şirketine ait uçakta, valize saklanmış halde bir bebek bulundu.

Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer’in nikahı 19 Şubat'ta
Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer’in 19 Şubat’ta Paris’te kıyacakları nikahın ayrıntıları ortaya çıktı.

Disneyland'da silahlı kişiler yakalandı
Fransa'daki oyun parkı Disneyland'da silahlı kişi gerilimi yaşandı. Çantasında iki silah bulunan kişi ve eşi gözaltına alındı.

Paris'te 6 lisede bomba alarmı
Fransa'nın başkenti Paris'te şüpheli paket ihbarı üzerine 6 lise boşaltıldı.

Paris'te karakol baskını... Fransa alarmda
Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyindeki bir karakola zorla girmeye çalışan bir kişi silahla vuruldu.

Fransız uçağında 'bomba' şoku
Mauritius Adaları-Paris seferini yaparken bomba şüphesiyle Kenya'ya acil iniş yapan Fransız yolcu uçağıyla ilgili İngiliz gazetesi Independent'ın haberine göre, Air France şirketine ait Boeing-777'nin tuvaletinde bulunan düzeneğin bomba olduğu belirlendi.

Paris zirvesinden 'Suriye'de ateşkes' çağrısı çıktı
Fransa'nın başkenti Paris, Suriye toplantısına ev sahipliği yaptı. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un ev sahipliğinde Dışişleri Bakanları düzeyindeki toplantıya Türkiye'yi temsilen Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu katıldı.

Paris'te şok saldırı! DAEŞ diye bağırdı
Fransa'nın başkenti Paris'te bir öğretmen, elinde maket bıçağı ve makas olan bir kişinin saldırısına uğradı.

Obama: Hiçbir şey kolay olmayacak
ABD Başkanı Barack Obama, Paris Anlaşması'nın iklim değişikliğiyle mücadelede bir dönüm noktası olduğunu ve anlaşmanın iklim krizinin çözümü için dünyanın ihtiyacı olan sürdürülebilir çerçeveyi oluşturduğunu belirtti. Obama, 'Ancak hiçbir şey kolay olmayacak. İlerlemeler bir anda olmaz. Ancak, anlaşma ile gelecek nesillere daha iyi bir gelecek bırakma adına daha ümitliyiz' şeklinde konuştu.

Paris anlaşması kabul edildi
İklim değişikliğinin önüne geçilmesi için yapılan müzakerelerde anlaşma metni üzerinde uzlaşı sağlandı.

Dua eden Müslüman uçaktan atıldı
Danimarka'da, dua ettiği için bir yolcunun şikayetine maruz kalan bir Müslüman genç, güvenlik gerekçesiyle Kopenhag-Paris uçağından indirildi.

Erdoğan konuştu Obama ''haklısınız'' dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Paris'te bir araya gelen Obama, Türkiye'yi desteklediklerini yineledi, Erdoğan'ın 'Tansiyonu düşürmek istiyoruz' sözüne 'Haklısınız, Putin'e de söyledim' yanıtını verdi.

Erdoğan, Obama ile Görüşüyor
Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi. İkili bu ay içinde 2. kez yüz yüze görüşüyor.

Sayın Putin'e soruyorum...
Paris'teki BM İklim Değişikliği Zirvesi kapsamında Fransa’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere açıklamalarda bulundu. Putin'in 'Türkiye IŞİD'den petrol alıp satıyor' iddiasına sert çıkan Erdoğan, 'Böyle bir şey ispat edildiği anda ben bu makamda durmam, ama Sayın Putin'e soruyorum 'Sen bu makamda durur musun?' dedi.

Erdoğan: Atacağımız adımları planladık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile görüştü. Erdoğan görüşmeye ilişkin, 'Şu anda bölgedeki bölücü terör örgütüne yönelik, DEAŞ terör örgütüne yönelik müşterek koalisyon güçleri için neler yapıyoruz, yapabiliriz bunları da görüşme imkanımız oldu. Atacağımız adımları planladık' dedi.

Erdoğan, Rus gazetecinin sorusunu yanıtsız bıraktı
Paris'teki BM İklim Değişikliği Zirvesi kapsamında Fransa'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rus gazetecinin özür dileyip dilemeyeceği sorusuna cevap vermedi.

Erdoğan burada! Putin gelmedi
Putin, BM İklim Değişikliği Zirvesi'nde Aile Fotoğrafı'na girmedi...Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Paris’teki BM İklim Değişikliği Zirvesi’nde çekilen aile fotoğrafına geç kaldığı için dahil olmadığı ortaya çıktı.

Kremlin: Erdoğan Putin'den görüşme talep etti
Kremlin'den yapılan açıklamada Erdoğan'ın 30 Kasım'da Paris'te Putin ile görüşmek istediği ifade edildi.

-