Frankfurt Havalima'nında büyük panik
​Almanya'daki Frankfurt Havalimanı'nın şüpheli bir şahıs nedeniyle kısmen boşaltıldığı bildirildi.

Buz üstünde büyük panik
Rusya'da buz üstünde avlanmaya çalışan yüzlerce balıkçı buz tabakası kırılınca ölümle yüzyüze geldi.

Facebook'tan 'canlı bomba' fotoğrafı paylaşınca gözaltına alındı
Edirne'de bir kadın, sosyal medya üzerinden yaptığı 'canlı bomba' paylaşımı nedeniyle 'Halk arasında korku ve panik oluşturmak' suçundan polis ekiplerince gözaltına alındı.

AVM'de büyük panik! Uzun namlulu silahlarla girdiler
Diyarbakır’da 2 şahsın silahla AVM’ye girmesi paniğe neden oldu. Olay yerine gelen güvenlik güçleri bölgede önlem aldı. Diyarbakır’da bir süre önce ses bombası atılan bir alışveriş merkezine giren silahlı şahıslar havaya ve yere ateş açtı.

Ankara'da panik!
Ankara'da sosyal medya üzerinden yayılan Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park civarında 'bombalı saldırı olacak' ihbarı, bölgede yaşayan insanları tedirgin etti. Güvenlik güçleri de Kuğulu Park civarında araçlar ve şahıslar üzerinde arama yaptı.

İETT otobüslerine ''panik butonu''
İETT, yolcuların maruz kalabileceği tehlikelere karşı önlem olarak araçlara 'acil durum butonu' koymaya başladı. Butona basıldığında, acil durum alarmı oluşturularak, araçtaki anlık kamera görüntüleri Kontrol Merkezine gönderilecek. Böylelikle güvenlik güçleri de harekete geçerek anında müdahale edecek.

Karlı hava panik atağa sebep olabilir…
Ani başlayan kar yağışı ısınma, barınma, trafik kazaları ve yollarda mahsur kalma gibi problemler dışında bazı hastalıkları da tetikliyor. Kış ayları özellikle panik atak hastalığı olan ve mevsimsel depresyon yaşayan kişilerde paniğe yol açabiliyor. Uzman Psikolog Aycan Bulut, soğuk ve karlı havanın panik atak ve mevsimsel depresyon yaşayan kişilerde yarattığı etkileri anlatıyor.

Çabuk öfkeleniyor, kolay yoruluyor ve uyuyamıyorsanız..
Günlük hayatta evham ve aşırı kaygıya kapılıyor, çabuk öfkeleniyor, kolay yoruluyor ve uyku sorunları yaşıyorsanız ‘yaygın kaygı bozukluğu’ sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz.

Panik atak nedir? Tedavisi nasıl yapılır?
Panik Atak Alarm sisteminin bozulmasıdır. Uzman Psikolog Gamze Karabulut konu ile ilgili bilgiler verdi.

İstanbul'da parça tesirli bombanın patlama anı mobese görüntüleri
İstanbul’un birçok noktasında büyük bir patlama sesi duyuldu. İstanbullular sosyal paylaşım sitesi Twitter’da ‘patlama’ olduğunu yazdı. Anadolu Ajansı, Bayrampaşa'da metro istasyonu yakınındaki üst geçitte patlama olduğunu bildirdi. Güvenlik Kaynakları, patlamaya el yapımı, parça tesirli bombanın yol açtığını belirtti. Patlama sesi Fatih, Eyüp ve Beyoğlu çevresinde de duyuldu.

Paris'te 'bomba' paniği
Fransa'nın başkenti Paris'te önceki geceki terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin anıldığı etkinlik sırasında büyük panik yaşandı.

PKK'nın telsiz konuşmalarında örgüt içi korku ortaya çıkarıldı
Çözümlenen o telsiz konuşmaları, PKK'nın Kandil'deki sözde liderlerinin başında gelen Murat Karayılan'ın son operasyonlarla örgüte söz geçiremediğini ortaya koydu.

3 şehit sonrası ilk kez havalandılar
Şırnak'ta teröristlerin düzenlediği mayınlı saldırıda 3 asker şehit düştü. Saldırı sonrası 2 adet milli ATAK helikopteri ile kaçan teröristlerin güzergahları bombalandı.

Çanakkale'de deprem
Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde sabaha karşı Richter Ölçeğine göre, 4.8, 4.4 ile 3.3 büyüklüğünde art arda 3 deprem meydana geldi. Saat 05.39’daki 4.8 büyüklüğünde depremde vatandaşlar panik halinde kendilerini sokağa attı.

THY uçağında bomba paniği!
THY uçağı bomba ihbarı nedeniyle Hindistan'ın Delhi kendine iniş yaptı. Son dakika bilgisine göre, yolcular tahliye edildi.

Başbakan Davutoğlu’nu Türkiye'de ATAK helikopteri korudu
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bitlis ziyaretinde Türkiye'nin milli helikopteri ATAK da görev aldı.

Ay çekirdeği bakın neye iyi geliyor!
Ay çekirdeği, yüksek protein içeren şaşırtıcı derecede besleyici bir atıştırmalık olmakla birlikte, birçok önemli vitamin, mineral ve antioksidan içeriyor.

''Panik butonu cehalettir'' dedi ve
Şiddet gören kadınları korumayı amaçlayan panik butonunu, “Kaybolan aile değerlerinin tamamen yok olacağı” gerekçesiyle eleştiren DİN–BİR SEN Genel Başkanı Lütfi Şenocak, boşanma davasıyla gündeme geldi. Karşılıklı suçlamaların yapıldığı davada Şenocak’ın eşini başka kadınlarla aldattığı da iddia ediliyor.

-