Yediği kayısı çekirdeğindeki siyanürden panzehirle kurtuldu
Niğde'de yediği kayısı çekirdeğinde bulunan siyanürden zehirlendiği belirtilen 2 yaşındaki Hiranur, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Hiranur'un tedavisiyle ilgilenen Dr. Hasan Samsa, hastanın sevk öncesi kayısı çekirdeğinden zehirlendiği bilgisini aldıklarını ve panzehir hazırladıklarını söyledi.

Ekmek almaya giden liseli genç kız kaçırıldı
Niğde'de açık lise öğrencisi 15 yaşındaki Vildan D., ekmek almaya giderken 3 kişi tarafından kaçırıldı.

Derede biriken metan gazı kokusu vatandaşları hastanelik etti
Niğde'de sahur vaktinde kent merkezinde yayılan ağır ve kötü koku paniğe neden oldu. 100'e yakın vatandaşın etkilenerek hasteneye akın ettiği kokunun, Kızılca deresinde biriken metan gazından kaynaklandığı bildirildi.

Niğde'de kurbağalara zarar verenlere kişi başı 40 bin lira ceza
Niğde'nin Ulukışla İlçesi sınırlarında Bolkar Dağları'ndaki Çiniligöl ve Karagöl'de yaşayan, Bern Sözleşmesi ile de koruma altında bulunan ötmeyen kurbağalara zarar verdiği belirlenen 9 kişiye kişi başı 40 bin 913 lira'dan toplam 368 bin 217 lira ceza kesildi.

Niğde'de 20 köyü dolu vurdu
Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, sağanak yağmur ve dolu yağışı nedeniyle 20 köyde ekili alanların zarar gördüğünü söyledi.

13 yaşındaki çocuk koluna saplanan demirle hastaneye kaldırıldı
Niğde'de okul bahçesinde futbol oynayan 13 yaşındaki Adil B. kaçan topu almak için duvara çıkınca sağ koluna demir korkuluk saplandı. Kesilen demir çubukla hastaneye götürülen Adil B., tedaviye alındı.

Sahte savcı ile polis yaşlı kadının 1 milyonunu çaldı
Kendini savcı ve polis diye tanıtarak yapılan dolandırıcılıklardan biri daha ortaya çıkarıldı. Niğde'de 4 kişi 1 milyon lira değerindeki ziynet eşyası ve parayı sakladıkları araçla yakalandı. Şüphelilerin, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak Ankara'da 72 yaşındaki bir kadını dolandırdıkları tespit edildi. Yaşlı kadının ise hayati tehlikesi nedeniyle olayı polise bildirmediği belirlendi.

Yüzbinlerce ton patates depolarda bekliyor
Geçen yıl kilosu 5 liraya kadar çıkan ve zam şampiyonu olan patatesin kilosu bu yıl 40 kuruşa kadar geriledi. Hatta bazı kentlerde kilosu 35 kuruşa kadar inen patates talep azlığından dolayı alıcı bulamıyor. Üreticiler patateslerin depolarda saklanmak zorunda kaldığını belirtiyor. Türkiye'nin önemli patates üretim merkezlerinden Niğde'de, 200 bin ton patatesin depolarda bekletildiği bildirildi. Nevşehir'deki depolardaki patatesle birlikte bu miktarın 500-600 bine çıkabileceği ifade ediliyor.

Sahte doktor hastane odasında hamile kadını...
Niğde Devlet Hastanesi ''Riskli Gebelik Servisi''nde yatan hamile D.Y., kendini doktor olarak tanıtan 34 yaşındaki Mustafa S.'nin tacizine uğradı.

Niğde'de esrarengiz iskelet
Arkeologlar şok oldu, ABD’den uzman bekleniyor...

62 yıl sonra elektriğe kavuştular, mutluluktan uyuyamadılar
Niğde'nin Altunhisar ilçesine bağlı Keçikalesi beldesinin Küme Evleri mevkisinde, 62 yıl sonra elektriğe kavuşmanın sevinci yaşanıyor. Mahalle sakinlerinden Yunus Şimşek, 'Çocuklar ders çalışıyor, televizyon seyrediyor. 3-4 gündür sevincimizden sabaha kadar uyumadık, mutluyuz, huzur içindeyiz', Dudu Şimşek ise 'Mum ışığında yemek yapmayı bıraktım, çok mutluyum, rüyada gibiyim' diye konuştu.

Arıza çıktı o kente doğalgaz verilemiyor
Niğde’ye ana iletim hattındaki arıza nedeniyle doğal gaz verilemediği bildirildi.

İhale bitti, ölecekler!
Niğde’de av turizmi kapsamında Demirkazık Dağı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’ndaki 12 yaban keçisinin avlanması için açılan ihale 214 bin 500 lira bedelle sonuçlandı. Şu ana kadar 4 yabancı bölgede ava çıktı.

Niğde'de tuz aranırken petrol bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Niğde'nin Badak bölgesinde tuz aranırken petrol bulunduğunu söyledi.

Anne, yangından oğlunu kurtardı kızı ise alevler arasında kaldı!
Niğde'de odalarında çakmakla oynarken yangın çıkaran çocuklardan 1.5 yaşındaki Hilal Özçelik yanarak yaşamını yitirirken, 3 yaşındaki Mert Özçelik ise annesi tarafından baygın halde kurtarıldı. Alevler nedeniyle ikinci kez odaya giremeyen acılı anne ile oğlu hastanede tedaviye alındı.

Niğde'de trafik faciası: 7'si çocuk 13 ölü
Niğde'de hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 7'si çocuk 13 kişi öldü.

247 öğrenci ve 1 öğretmen yemekten zehirlendi
Niğde'de Çiftlik Devlet Hastanesi'ne 165, Ulukışla Devlet Hastanesi'ne ise 83 olmak üzere 248 kişinin öğlen yedikleri yemekten sonra mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvurdukları belirtildi.

Yüzmek için sulama göletine giren 2 çocuk boğuldu
NİĞDE'nin Çamardı İlçesi'nde yüzmek için sulama göletine giren 13 yaşındaki Nizamettin Kocaağa ile 14 yaşındaki Hayrullah Eryılmaz boğularak öldü.

-