''Şebeke arıza bedeli aboneden talep ediliyor'' iddiası
Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay, bazı elektrik dağıtım şirketlerinin, dağıtım şebekelerinde meydana gelen arızaların tespit ve onarım bedeli maliyetini, ilgili mevzuata aykırı olarak abonenelere fatura etme yoluna gittiğini iddia etti.

Zika virüsünü bulaştıran sivrisinek Türkiye'de de var
Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Salih Türkoğlu, Brezilya’da başlayan ve hamile kadınlara bulaşması sonucunda kusurlu bebekler doğmasına neden olan Zika virüsü ile ilgili endişenin her geçen gün arttığını kaydetti. Türkoğlu, “Virüs için bulaştırıcı olan Aedes cinsi sivrisinekler Türkiye’de de bulunuyor. Sivrisinek aktivitesinin bulunmadığı kış mevsiminde ülkemizde bir salgın tablosunun çıkması beklenmese de yaz aylarında salgından etkilenmemek için önlemler alınmalı” uyarılarında bulundu

Sivrisinekler can alıyor!
Her ne kadar son günlerde Zika Virüs nedeniyle gündeme gelmiş olsa da sivrisinekler tıp dünyasına yabancı değil.


El Salvador'da kadınlara doğum yapmamaları önerildi
El Salvador'da, sivrisineklerin bulaştırdığı ve kusurlu doğumlara neden olan Zika virüsüyle mücadele için kadınlara doğum yapmamaları önerildi.

Nihat Özdemir’in eşi vefat etti
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in eşi Gülseren Özdemir bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Görülmemiş olay! Sivrisinekten beyne geçiyor!
Brezilya'da 2015 yılı içinde beyninde hasarla doğan bebeklerin sayısında olağan dışı bir artış görülmesi yetkilileri harekete geçirdi. Bebeklerdeki hastalığa, sivrisinek ısırığıyla geçen bir virüsün neden olduğuna inanılıyor.

Nihat Doğan'dan olay sözler
Ünlü türkücü, 10 ay sonra Sabah gazetesine konuştu; özetle 'sözlerimin arkasındayım' dedi ve ekledi: 'Net ifade etmişim, mini etek giyen taciz edilir.'

Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den öğretmenlere sert sözler!
Ekonomi Bakanı Zeybekci, Doğu'da evlenen öğretmenin yer değiştirmesi ile, açığın sürdüğünü belirtip, 'Gittiğin yerde sana öğretmenlik yaptırmak zorunda değilim, o senin sorunun.' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı'na silahlı saldırı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Nihat Çiftçi'nin içinde bulunduğu makam aracına Siverek ilçesinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmazken, polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

''Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti ile ilişkisi konusunda “Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır” dedi.

Sivrisineklerden kurtulmanın yolu
En doğal yolları ile sivrisineklerden kurtulun...

Sivrisinekler neden sizi seçiyor? İşte cevabı
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre sivrisinekler potansiyel hedeflerine önce koku alarak, sonra görerek, son olarak da vücut ısısını hissederek yaklaşıyor.

''Ben olsam ödül vermezdim''
Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, adı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karışan 4 eski bakan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ergün, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Reza Zarrab'a ödül vermesinin sorulması üzerine 'O fotoğrafta ciddi problem var. Ben olsam Reza Zarrab'a ödül vermezdim' cevabını verdi.

Baba katiline 11 yıl hapis cezası
ADANA'da tartıştığı babası 58 yaşındaki Nihat Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 24 yaşındaki Günay Özdemir, 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bakan'dan açıklama: ''Bilmiyorduk, bilseydik...''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dün Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği törende Rıza Sarraf'ın şirketi Volgam'ın ödül almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Zeybekci, 'Bahsi geçen şirket birinci olmuş. O ana kadar bilmiyorduk, bilseydik ne olurdu bilmiyoruz. Ekonomi Bakanı olarak vicdanen rahatsız olmadım' dedi.

Nihat Doğan, o davayı kaybetti
Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, şarkıcı Nihat Doğan’a açtığı tazminat davasını kazandı. Hakan kazandığı 35 bin liralık tazminatı Yeryüzü Doktorları Derneği’ne bağışladı.

''Bakan 200 kişilik kız yurdu için 5 metrekarelik alana temel attı''
CHP Kütahya 1'inci sıra milletvekili adayı Dr.Fazıl Kasap, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Emet ilçesinde 200 kişilik kız öğrenci yurdu yapımı için 5 metrekarelik alana göstermelik temel attığını öne sürdü.

Şok soru: Kocamı aldattığım adamla evlenebilir miyim?
Nihat Hatipoğlu, ATV ekranlarında yayınlanan programında kocasını aldattığı adamla evlenmek isteyen kadının sorusunu işte böyle yanıtladı.

Sivrisinekler hep sizi seçiyorsa
İngiltere’deki Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu (LSHTM)’den bilim insanlarının ikizler üzerinde gerçekleştirdikleri yeni bir araştırma, sivrisineklerin ısıracakları kişiyi genlerine göre seçiyor olabileceğini ortaya koydu.

Nihat Doğan'ın o tweeti hakkında flaş karar
Nihat Doğan hakkında Özgecan'ın öldürülmesinin ardından attığı bir tweet nedeniyle başlatılan soruşturma da takipsizlik kararı verildiği iddia edildi. Kararla ilgili henüz bir açıklama yapmayan Nihat Doğan, paylaşılan haberleri twitter'da retweet'ledi. 10 Nisan 2015

Müjdemizi isteriz! Nihat Doğan Türkiye'yi terk ediyor!
Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, ünlü türkücü Nihat Doğan'ın İngilizce öğrenmek için yurtdışına çıkacağını yazdı.

-