Nihat Zeybekci: ''İyi ki CHP, MHP var''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Lahey'de, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği programında konuştu. Zeybekci, 'Etnik, siyasi ve inanç farklılıklarımız bizim zenginliklerimiz. Ben şimdi diyorum ki iyi ki CHP var, iyi ki MHP var. İyi ki diğer partiler var' dedi.

Nihat Zeybekci'den OHAL açıklaması!
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, tasarrufları artıracak teşviklerle yapısal reformların tam gaz devam edeceğini, OHAL kararından üretim, ihracat ve iş dünyasının olumsuz etkilenmeyeceğini söyledi.

AK Parti eski İl Başkanı tutuklandı
Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü- Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ-PDY) yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında AK Parti Siirt eski İl Başkanı Nihat Yumuk'un da bulunduğu 2 kişi tutuklandı.

Kavga sonrası hayatını kaybetti, organları bağışlandı
Bursa'daki otomobil fabrikasında çıkan kavgada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen bölüm şefinin organları,vasiyeti üzerine bağışlandı.

Nihat Özdemir: 'İstanbul'un başına bela olacak'
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu üyesi Nihat Özdemir, 3. Havalimanını yaptıklarını, buraya gelecek yolcu ve araç sayısının belli olduğunu belirterek, 'Ancak bunu taşıyacak karayolu, demiryolu, metro 2 yıl önce söylememize rağmen ihalelerini bile yapmaya muvaffak olamadık. Bunları yapmazsak limanlarımız, havalimanlarımızın hepsi açıldığında İstanbul'un başına bela olacak yatırımlar haline gelecek' dedi.

Eski Bakan Zeybekçi'nin ortağı olduğu fabrika soyuldu
Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci'nin Denizli'de ortağı olduğu tekstil fabrikasına giren üç hırsız, yönetim bölümündeki kasayı açarak bir miktar altınla ruhsatlı tabancayı çaldı. AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, 'Denizli'de yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili bizim fabrikada müsait olduğu için arkadaşları uyarmıştım' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez’den ABD'ye sivrisinekli sitem
Edirne’nin İpsala İlçesi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı’nca organize edilen Kutlu Doğum haftası etkinliğine Balkanlardan gelen yüzlerce kişi katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez yaptığı konuşmada, Amerika’da sivri sinekler için ilaç kullanmanın yasak olduğunu anlatarak, 'Çünkü o ilaç tabiatın dengesini bozuyormuş. Keşke Irak'ta 1.5 milyon insanı öldürürken de bu kadar hassas olabilseydiniz' dedi.

Nihat Doğan, Özgecan Aslan'ın ailesinden ''özür dilemeye'' gitti
Mersin’de geçtiğimiz yıl acımasızca katledilen Özgecan Aslan hakkında attığı tweet’le tepki çeken Nihat Doğan, Aslan’ın ailesiyle buluştu.

''Şebeke arıza bedeli aboneden talep ediliyor'' iddiası
Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay, bazı elektrik dağıtım şirketlerinin, dağıtım şebekelerinde meydana gelen arızaların tespit ve onarım bedeli maliyetini, ilgili mevzuata aykırı olarak abonenelere fatura etme yoluna gittiğini iddia etti.

Zika virüsünü bulaştıran sivrisinek Türkiye'de de var
Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Salih Türkoğlu, Brezilya’da başlayan ve hamile kadınlara bulaşması sonucunda kusurlu bebekler doğmasına neden olan Zika virüsü ile ilgili endişenin her geçen gün arttığını kaydetti. Türkoğlu, “Virüs için bulaştırıcı olan Aedes cinsi sivrisinekler Türkiye’de de bulunuyor. Sivrisinek aktivitesinin bulunmadığı kış mevsiminde ülkemizde bir salgın tablosunun çıkması beklenmese de yaz aylarında salgından etkilenmemek için önlemler alınmalı” uyarılarında bulundu

Sivrisinekler can alıyor!
Her ne kadar son günlerde Zika Virüs nedeniyle gündeme gelmiş olsa da sivrisinekler tıp dünyasına yabancı değil.

El Salvador'da kadınlara doğum yapmamaları önerildi
El Salvador'da, sivrisineklerin bulaştırdığı ve kusurlu doğumlara neden olan Zika virüsüyle mücadele için kadınlara doğum yapmamaları önerildi.

Nihat Özdemir’in eşi vefat etti
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in eşi Gülseren Özdemir bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Görülmemiş olay! Sivrisinekten beyne geçiyor!
Brezilya'da 2015 yılı içinde beyninde hasarla doğan bebeklerin sayısında olağan dışı bir artış görülmesi yetkilileri harekete geçirdi. Bebeklerdeki hastalığa, sivrisinek ısırığıyla geçen bir virüsün neden olduğuna inanılıyor.

Nihat Doğan'dan olay sözler
Ünlü türkücü, 10 ay sonra Sabah gazetesine konuştu; özetle 'sözlerimin arkasındayım' dedi ve ekledi: 'Net ifade etmişim, mini etek giyen taciz edilir.'

Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den öğretmenlere sert sözler!
Ekonomi Bakanı Zeybekci, Doğu'da evlenen öğretmenin yer değiştirmesi ile, açığın sürdüğünü belirtip, 'Gittiğin yerde sana öğretmenlik yaptırmak zorunda değilim, o senin sorunun.' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı'na silahlı saldırı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Nihat Çiftçi'nin içinde bulunduğu makam aracına Siverek ilçesinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmazken, polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

''Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti ile ilişkisi konusunda “Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır” dedi.

Sivrisineklerden kurtulmanın yolu
En doğal yolları ile sivrisineklerden kurtulun...

Sivrisinekler neden sizi seçiyor? İşte cevabı
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre sivrisinekler potansiyel hedeflerine önce koku alarak, sonra görerek, son olarak da vücut ısısını hissederek yaklaşıyor.

''Ben olsam ödül vermezdim''
Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, adı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karışan 4 eski bakan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ergün, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Reza Zarrab'a ödül vermesinin sorulması üzerine 'O fotoğrafta ciddi problem var. Ben olsam Reza Zarrab'a ödül vermezdim' cevabını verdi.

-