Zika virüsünü bulaştıran sivrisinek Türkiye'de de var

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Salih Türkoğlu, Brezilya’da başlayan ve hamile kadınlara bulaşması sonucunda kusurlu bebekler doğmasına neden olan Zika virüsü ile ilgili endişenin her geçen gün arttığını kaydetti. Türkoğlu, “Virüs için bulaştırıcı olan Aedes cinsi sivrisinekler Türkiye’de de bulunuyor. Sivrisinek aktivitesinin bulunmadığı kış mevsiminde ülkemizde bir salgın tablosunun çıkması beklenmese de yaz aylarında salgından etkilenmemek için önlemler alınmalı” uyarılarında bulunduSivrisinekler can alıyor!

Her ne kadar son günlerde Zika Virüs nedeniyle gündeme gelmiş olsa da sivrisinekler tıp dünyasına yabancı değil.


El Salvador'da  kadınlara doğum yapmamaları önerildi

El Salvador'da, sivrisineklerin bulaştırdığı ve kusurlu doğumlara neden olan Zika virüsüyle mücadele için kadınlara doğum yapmamaları önerildi.

Nihat Özdemir’in eşi vefat etti

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in eşi Gülseren Özdemir bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Görülmemiş olay! Sivrisinekten beyne geçiyor!

Brezilya'da 2015 yılı içinde beyninde hasarla doğan bebeklerin sayısında olağan dışı bir artış görülmesi yetkilileri harekete geçirdi. Bebeklerdeki hastalığa, sivrisinek ısırığıyla geçen bir virüsün neden olduğuna inanılıyor.

Nihat Doğan'dan olay sözler

Ünlü türkücü, 10 ay sonra Sabah gazetesine konuştu; özetle 'sözlerimin arkasındayım' dedi ve ekledi: 'Net ifade etmişim, mini etek giyen taciz edilir.'

Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den öğretmenlere sert sözler!

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Doğu'da evlenen öğretmenin yer değiştirmesi ile, açığın sürdüğünü belirtip, 'Gittiğin yerde sana öğretmenlik yaptırmak zorunda değilim, o senin sorunun.' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı'na silahlı saldırı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Nihat Çiftçi'nin içinde bulunduğu makam aracına Siverek ilçesinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmazken, polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

''Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır''

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti ile ilişkisi konusunda “Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır” dedi.

Sivrisineklerden kurtulmanın yolu

En doğal yolları ile sivrisineklerden kurtulun...

Sivrisinekler neden sizi seçiyor? İşte cevabı

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre sivrisinekler potansiyel hedeflerine önce koku alarak, sonra görerek, son olarak da vücut ısısını hissederek yaklaşıyor.

''Ben olsam ödül vermezdim''

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, adı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karışan 4 eski bakan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ergün, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Reza Zarrab'a ödül vermesinin sorulması üzerine 'O fotoğrafta ciddi problem var. Ben olsam Reza Zarrab'a ödül vermezdim' cevabını verdi.

Baba katiline 11 yıl hapis cezası

ADANA'da tartıştığı babası 58 yaşındaki Nihat Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 24 yaşındaki Günay Özdemir, 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bakan'dan açıklama: ''Bilmiyorduk, bilseydik...''

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dün Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği törende Rıza Sarraf'ın şirketi Volgam'ın ödül almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Zeybekci, 'Bahsi geçen şirket birinci olmuş. O ana kadar bilmiyorduk, bilseydik ne olurdu bilmiyoruz. Ekonomi Bakanı olarak vicdanen rahatsız olmadım' dedi.

Nihat Doğan, o davayı kaybetti

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, şarkıcı Nihat Doğan’a açtığı tazminat davasını kazandı. Hakan kazandığı 35 bin liralık tazminatı Yeryüzü Doktorları Derneği’ne bağışladı.

DİĞER "nihat sirdar sivrisinek" LİNKLERi

Program Adı Nihatla Muhabbet Nihatla Sivrisinek. Türkiyenin radyo

Nihatla Sivrisinek bu akşam Maltepe Park AVM önünden canlı yayında. Yakışıklı

Nihatla Sivrisinekin Sivrisineki nihatlasivrisinek@gmail.com. ... #

The latest from nihatsirdar (@nihatsirdar). Radyo programcısı, pisboğaz gurme. ...

Nihat Sırdarla Sivrisinek - Hayata Devam Türkiye

çapkın ayşe ,nihat sırdar , sivrisinek

"Sivrisinek ile kanka olabilen tek insan"

nihat sırdarın nihatla curcunadan ayrı olarak sivrisinek sesi çıkaran biriyle (bkz

Kategori Arşivi NİHAT SIRDAR KAYITLARI. thumb1. 13 EYLÜL 2013 NİHATLA

30 Mar 2012 ... Hafta içi saat 18.20 ile 20.00 arası Nihat Sırdar ın kim olduğu belli olmayan