Eşler arasında sağlıklı iletişim nasıl olur?
Son yıllarda hakkında en çok yazılan, dizi dizi seminerler düzenlenen “iletişim”, romantik ilişkilerde hayati bir önem taşıyor. Çünkü ne kadar aşık olursanız olun, eşinizle iletişim kuramıyorsanız o ilişkinin ömrü pek uzun ömürlü olmuyor. Uzm.Psk.Çift Terapisti Kıvılcım Yücelen çiftleri uyarıyor.

Doğurganlığı arttıran 5 besin
Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber'den beslenme önerileri...

Rüyaları nasıl hatırlıyoruz?
Rüyaların nasıl üretildiği hakkında net bir bilgimiz yok. Onları nasıl hatırladığımızı da bilmiyoruz. Ancak yeni bir araştırma onları nasıl hatırladığımız hakkında ipucu veriyor. Popular Science dergisinden Meriç Öztürk'ün haberi.

Kırılganlığın gücü hayatınızı nasıl değiştiriyor?
Utanç ve kırılganlık konusunda uzman olan Brené Brown’ın ‘'kırılganlığın gücü'’ adlı videosu ted.com’da neredeyse yirmi dört milyon kez izlendi. Brown, İngiliz Telegraph gazetesinde çıkan bir röportajında kırılganlığın gücünü ve bunun kendi hayatını nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

ABD'de 9 hamile kadında Zika virüsü
ABD sağlık yetkilileri 9 hamile kadının Zika virüsü taşıdığını teyid ederek, virüslü hamile kadınlarda doğum kusurları ve düşüklerin bunu belgelediğini bildirdi.

Sahte doktor hastane odasında hamile kadını...
Niğde Devlet Hastanesi ''Riskli Gebelik Servisi''nde yatan hamile D.Y., kendini doktor olarak tanıtan 34 yaşındaki Mustafa S.'nin tacizine uğradı.

Hangi peynir nasıl saklanır?
Kahvaltıların olmazsa olmazı peynirin uygun koşullarda nasıl saklanacağını biliyor musunuz?

Yalan söylediğini nasıl anlarsınız?
Sussex Üniversitesi'nden Thomas Ormerod'un, güvenlik görevlilerinden oluşan takımına ilk bakışta başarılması olanaksız gibi görülen bir görev verildi: Avrupa'daki çeşitli havalimanlarında yolcularla geçmişleri ve seyahat planları ile ilgili mülakat yapmaları istenen görevlilerin karşısına sahte geçmiş hikayeleri ve gelecek planları bulunan bir grup sahte yolcu çıkarılacak ve yalan söyleyen bu insanların kimler olduklarını tespit etmeleri istenecekti. Bu samanlıkta iğne aramak gibi bir şeydi, çünkü karşılarına çıkan 1000 kişiden ancak 1 tanesi sahte yolcu olacaktı.

Sıkan ayakkabı nasıl açılır?
Severek aldığınız ayakkabınız daha ilk giymede ayağınızı sıkıyorsa bu yöntem ile sıkan ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz.

Hamilelikte diş sağlığı bebeği etkileyebilir
Anne adayları için hamilelik dönemi öncesi ağız ve diş sağlığı ayrı bir öneme sahip. Hamilelik döneminde hormonal dengenin değiştiğini söyleyen Diş Hekimi Dr. Fatma Tüylüoğlu, 'Anne adayları hamilelik döneminde hormonal dengenin değişmesiyle diş ve diş eti problemleri yaşamaktadır. Bu durum anne sağlığını bozduğu gibi, düşük ağırlıklı bebek doğum ihtimalini 7 kat artırır' dedi.

Nasıl aşık oluyoruz?
Üzerine en çok araştırma yapılan mevzu 14 Şubat’ta bilimin gündeminde. Yeni veriler, aşka dair sorularınıza yardımcı olabilir.

Hamilelikte alınan D vitamini, çocukları alerjiden koruyor
Hamilelik sırasında D vitamini yüksek olan yiyecekler tüketmek, çocukları alerji riskinden koruyor. Araştırmaya göre süt, yumurta gibi D vitamini içeren yiyecekler çocuklarda alerji oluşmasını ilkokul çağına kadar engelliyor.

Naşide Göktürk'ün sağlığı nasıl?
Kanserle mücadele eden sanatçı Naşide Göktürk, sağlık durumu ile ilgili son gelişmeleri Facebook üzerinden hayranları ile paylaştı.

'Bekara ev yok' diyen yanacak! 15 bin TL ceza
Hükümet, ayrımcılığa karşı vatandaşları korumayı amaçlayan “Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanun Tasarısı’nı” TBMM’ye sevk etti.

iPhone 7 nasıl olacak? İşte o iddialar
Artık yavaş yavaş iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için söylentiler gündeme gelmeye başladı. Basına yansıyan bilgilerin çoğu iddia ve tahminlerden oluşsa da bazı iddiaların gerçeklik payı olabiliyor. Bu iddialardan bazılarını (iPhone 7 Plus için olanlarını) sizler için derledik. Bunlardan özellikle biri herkesi çok sevindirecek.

Galaxy A9 Pro nasıl olacak?
Geçtiğimiz haftalarda Galaxy A serisini yenileyen Samsung, Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7 ve Galaxy A9 modellerini duyurmuştu. Şimdi yeni bir model gündemde. Ancak teknik detaylar hala belirgin değil.

Karlı havalarda güneş ışınlarından nasıl korunmalı?
Yapılan bilimsel çalışmalarla cilt kanserinin %90’ının UV ışınlarından kaynaklandığı ispatlanmıştır. UV gün ağardığı andan itibaren maruz kaldığımız bir güneş ışını çeşididir. UVA ve UVB vücudumuzda D vitamini sentezi gibi önemli olaylarda rol alırken aynı zamanda kendimizi korumazsak deri kanserine de sebep olabilir.

Amerika kıtasını Zika virüsü paniği sardı
Amerika kıtasını Zika virüsü sardı. Virüs, Kanada ve Şili hariç tüm kıtayı tehdit ediyor. Çocuklarda hidrosefali gibi doğumsal anomalilere neden olan virüsle savaş için devletler harekete geçti.

Kan donduran ilanlar savcılığı harekete geçirdi
Çocuk satışına aracılık eden internet siteleriyle ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. İnternet sitelerindeki ilanlar okuyanları şoke edecek cinsten.

Evde doğum yapan anne ile bebeği toprağa verildi! Yürek yakan detay
Ordu’nun Altınordu ilçesinde evinde yalnız başına doğum yaparken bebeğiyle birlikte hayatını kaybeden 30 yaşındaki Sevgi Toraman, Ulubey ilçesinde toprağa verildi. Bebeğin donarak, annenin ise kan kaybından öldüğü ihtimali üzerinde duruluyor. Bebeğiyle yan yana defnedilen genç kadının, boşandığı eşinden olan kız çocuğunun da daha önce apartmandan düşerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hamileyken domuz gribine yakalandı doğum yaptı
Kayseri’de domuz gribine yakalanan 35 yaşındaki hamile Telli Yaman, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hastalığı yendi, hem de sağlıklı kız bebek dünyaya getirdi.

-