Medvedev: ''Türk sebze-meyvesine henüz izin vermedik''
Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev Türk sebze arzının yeniden başlaması üzerine henüz herhangi bir karar alınmadığını, konun Ankara ile konuşulacağını belirterek, 'Bu demek değil ki, Rusya hemen koşup her şeyi açtı'

Küçük meyvelerin içinden çıkan büyük sağlık
Birçok meyvenin içerdiği antioksidan, vitamin, mineral ve lif nedeni ile bağışıklık sistemimizi güçlendirdiğini biliyoruz. Son günlerde yapılan bazı araştırmalarda yaban mersini, böğürtlen, kızılcık, ahududu, vişne, çilek gibi flavonoid oranı yüksek meyvelerin sadece bağışıklığa değil, cinsel yaşamdan, alzheimera, kalp hastalığından, kansere, zayıflamadan hafızaya kadar vücutta birçok sistemi onardığını ve koruduğunu görüyoruz.

Kilo vermenizi sağlayacak 16 meyve ve sebze
Her ne kadar Prof. Dr. Canan Karatay her fırsatta meyvedeki şekerin zararına vurgu yapsa da ABD ve İngiltere'deki iki üniversitenin ortak araştırmasına göre, yüksek miktarda flavonoid içeren meyve ve sebzeleri tüketerek zayıflayabilirsiniz.

Yaratıcılıkta sınır tanımayan meyveler
Hayal gücünü zorlayan tasarımcılardan farklı meyve tasarımları..

Hangi diyet daha sağlıklı?
İşlenmiş gıdalarda uzaklaşmak için taş devri diyetine geri dönmeye çalışmak mantıklı mı?

Sizi tok tutacak 10 öneri
Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli ile kızı Elif Ezgi Uzmansel'in birlikte yazdıkları Lezzetin İnanılmaz Hafifliği adlı son kitabında bizlere sundukları tariflerle “lezzet ve sağlık aynı yerde barınmaz” düşüncesini yok ediyor.

Kanser riskinizi azaltacak 7 öneri
Kanserin oluşumunda çevresel faktörlerin önemli rol oynağını belirten Hematoloji ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Soley Bayraktar, kanser riskini azaltacak 7 öneriyi açıkladı...

Pazarda yeni dönem! Anında öğrenilebilecek
Türkiye 2016’yı karşılamaya hazırlanırken pazarlarda da pek çok yenilik kendini gösterecek. Sebze ve meyvelerde barkod uygulamasına gidilirken peynirler açık şekilde satılamaycak.

Sağlık dolu yeni yıl için 10 tüyo
Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, bütün bir yıl boyunca uygulanabilecek olan beslenme planları hakkında önemli bilgiler verdi.

9 milyon ton sebze meyve çöpe gidiyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hesaplamalara göre, 45,7 milyon ton yaş sebze meyve üretiminin en az 9 milyon tonunun sofraya ulaşmadan çöpe gittiğini bildirdi.

Kan, yağ, çikolata ve meyve lekelerini çıkarmak için...
Özellikle kan ve yağ gibi inatçı lekeleri çıkarmak başlı başına bir problemdir. Leke çıkarmada önemli bazı kurallar vardır. Bunlara dikkat ettiğinizde lekeleri daha kolay çıkarabileceğinizi göreceksiniz. Leke çıkarmada en önemli etken lekenin ne cins ve zorlukta olduğunu bilmektir. Bir de lekeye mümkün olduğunca hızlı şekilde müdahale etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Yemekten sonra bunu sakın yapmayın!
Yemekten sonra meyve tüketmenin yanlış olduğunu ifade eden Dr. Gönül Ateşsaçan “Bilinçsizce yapılan ve alışkanlıklarımızı değiştirmeden yaptığımız diyetlerin bitiminde kilo alınması kaçınılmazdır” dedi.

Rusya almadı, bedava dağıtıldı
OSMANİYE’nin Kadirli İlçesi Belediyesi, Yerli Malı Haftası nedeniyle, uçak krizinden sonra Rusya’nın almadığı 20 ton sebze ve meyveyi üreticiden alarak halka ücretsiz dağıttı.

Goji Berry ile nasıl kilo verilir? Yararları nelerdir?
Hepimiz hayatımızın bir evresinde kilo vermeye çalışmışızdır. Bazıları, sadece güzel görünmek için kilo vermeye çalışır ki, bu güzel görünerek kendimize olan güvenimizi arttırmamıza yardımcı olur. Bazıları da, sağlık sebeplerinden dolayı, kilo vermeye çalışır.

Kuru meyvelerin faydaları
Sindirim sisteminin dostu, lif açısından oldukça zengin olan kuru meyvelerin sayısız faydası olduğunu biliyor musunuz? Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyvelerin yararlarını Diyetisyen Pınar Kural Enç açıkladı.

Böbrek sağlığı için 7 besin
Böbrek sağlığını korumak için bazı besinlerin tüketilmesi gereklidir. İşte böbrek sağlığınızı koruyacak 7 besin!

Sabahları bunları yemeyin
Diyetisyenler sabahları aç karna yenmemesi içilmemesi gereken meyve ve sebzelerin listesini çıkardı.

Erdoğan'ı güldüren soru: Kızım onlar nasıl alsın?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri Dragan Çoviç ve Bakir İzzetbegoviç ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ortak basın toplantısında bir gazetecinin Rusya'nın almadığı sebze ve meyveleri Bosna-Hersek'in satın alma ihtimali sorusuna esprili bir yanıt verdi.

Hormonlu meyve ve sebzeleri nasıl tanırsınız?
Uzmanlar, sağlıklı meyve ve sebze tüketmek için alışveriş yaparken ürünlerde şu özelliklere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti:

Meyvelerin vitamin değerlerinin kaybolmaması için!
Güneşte kurutulan meyve ve sebzelerde güneş ışınları nedeniyle bazı vitaminlerin yok olduğu, derin dondurucuda saklanan gıdaların ise A, B ve C vitamini açısından daha zengin kaldığı belirtildi.

Öksürüğü ve ağrıyı azaltmak için meyve bitki bileşimli öneriler
Soğuk havalarda içinizi ısıtacak bir bardak bitki çayı, hem bağışıklığı güçlendiriyor hem de hastalıklardan koruyor. Üstelik bu bitki çaylarına eklenecek bir tutam tane karabiber de metabolizmayı hızlandırarak, kilo almayı önlüyor.

-