HDP'li Mehmet Ali Aslan ve Konca hakkında soruşturma
HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve HDP Siirt Milletvekili Besime Konca hakkında, dün kentte toprağa verilen 'Çiyager' kod adlı PKK'lı terörist Cihat Türkan'ın cenazesine katılıp yaptığı konuşma nedeniyle, Batman Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

PKK'lı teröristin cenazesine katılıp ''yolundayız'' dediler!
Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağının devam eden Sur ilçesinde güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürülen terör örgütü PKK'nın sözde Sur sorumlusu 'Çiyager' kod adlı Cihat Türkan’ın cenaze törenine HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ile HDP Siirt Milletvekili Besime Konca da katıldı.

Karaciğer nakli beklerken Ankara saldırısında hayatını kaybetti
Ankara'da Kızılay Meydanı'ndaki bombalı saldırıda yaşamını yitiren karaciğer hastası 16 yaşındaki Mehmet Emre Çakar'ın, hastalığı yenmek için ailesiyle birlikte 2010'da Kütahya'dan Ankara'ya taşındıkları ortaya çıktı. 42 yaşındaki Hikmet Çakar, 'O benim karaciğerimi vereceğim oğlumdu. Veremeden öldü' diyerek gözyaşı döktü.

CHP'li başkan Ankara'daki patlamada hayatını kaybetti
ANKARA Kızılay’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında CHP Keçiören eski İlçe Başkanı Mehmet Yurtsever de vardı.

HDP’li Fırat: Özyönetim ilanı hatalıydı
HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Güneydoğu’daki çeşitli yerleşim birimlerinde 'Özyönetim' ilan edilmesinin hatalı olduğunu anlatırken, “Özyönetim dediğiniz şey, ilanlarla olmaz. Özyönetim merkezi hükümetle yetki paylaşımıdır bu da yasama meclisinde olur” dedi. Fırat, yeni dönemde 'Çözüm süreci' kapsamında PKK veya Kuzey Irak’taki bölgesel Kürt yönetimi ile müzakere yapılabileceğini söyledi.

Mehmet Görmez özerk Diyanet istedi
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yeninden yapılandırılması hakkında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 'Yeni anayasa tartışmalarında Diyanet'in mutlaka yeniden yapılandırılması gerekiyor. Diyanet'in tamamen siyasetin dışında, tamamen özerk bir kurum olması bence zaruret haline gelmiştir' dedi. Terör örgütüne yönelik operasyonlara değinen Görmez, '89 cami tahrip edilmiş vaziyette' diye konuştu.

Şimşek: 'Otoriterleşmeyi biz de istemeyiz'
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu. Başkanlık sisteminin yönetimde istikrar, temsilde adaleti getireceğini savundu. 'Otoriterleşmeyi biz de istemeyiz' diyen Şimşek, sistemin iyi kurgulanması ve tartışmaların bu noktada yapılması gerektiğini vurguladı.

İstanbul'da rektörlük aracına silahlı saldırı
Sarıyer TEM Otoyolu'nda, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörlüğü'ne ait otomobile silahlı saldırı düzenlendi. Araçta yalnız olan sürücü, bacağından yaralandı.

Emekli öğretmen ve eşi evlerinde ölü bulundu
Kocaeli'nin Darıca ilçesinde emekli öğretmen ve eşi başlarından vurulmuş halde bulundu.

''İslam Dünyası'nın öz eleştiriye ihtiyacı var''
İslam dünyasının 3 önemli konuda öz eleştiri yapması gerektiğini söyleyen Mehmet Görmez; din ve siyaset arasındaki ilişkinin Allah'ın istediği şekilde tesis edilmediğinden yakındı.

Nurcuların önde gelen isimlerinden Mehmet Kırkıncı öldü
Nurculuk diye anılan İslamcı cemaatin kurucusu kabul edilen Said-i Nursi'nin öğrencilerinden 88 yaşındaki Mehmet Kırkıncı, Erzurum'da tedavi gördüğü hastanede öldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ailesini arayarak taziyelerini bildirdi. Kırkıncı, Fethullah Gülen Cemaatinin de kollarından biri sayıldığı Nur Cemaatinin önde gelen isimlerinden biriydi. Kırkıncı ve Gülen, 12 Eylül'de Kenan Evren'den yana tutum alarak cemaatte bölünmeye yol açmalarıyla biliniyor.

Cizre'de 1,5 yaşındaki Mehmet'in gaz bombası fişeğiyle ölümüyle ilgili karar
Anayasa Mahkemesi Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 2009 yılında annesinin kucağında bulunduğu sırada jandarma eri H.A.'nın attığı gaz bombası fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 1.5 yaşındaki Mehmet Uytun için 5.5 yıl sonra 'hak ihlali' kararı verdi.

Irak ve Rusya'da iş yapanlara destek
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 'Irak ve Rusya gibi pazarlarda ihracatçımıza Eximbank ilave destek versin veya var olan destekleri 1 yıl öteleme gibi her türlü kolaylığı sağlayalım ve gereken desteği verelim' dedi.

5 yıl süren davada karar: 32 yıl
Ressam Bedri Baykam ile Piramit Sanat Galerisi Genel Koordinatörü Tuba Kurtulmuş'u bıçakla yaraladığı iddiasıyla 25 yıl hapis cezası verilen sanık Mehmet Çeliker'in, Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden yargılandığı davada, 32 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Şehit Mehmet Koray Pınar'ın babası: Bugün ağlamak yok
ANKARA’daki bombalı saldırıda şehit düşen 28 kişi arasında bulunan Hava Astsubay Üstçavuş Mehmet Koray Pınar, bugün törenle Bursa’ta toprağa verildi. Şehit oğlunun cenaze töreninde güçlükle ayakta durabilen Mehmet Pınar, 'Bugün ağlamak yok. İçimizi tutacağız. Ağlamayacağız' dedi.

Zorunlu trafik sigortası primine yeni formül
Bir süredir tartışılan zorunlu trafik sigortalarındaki yüksek prim artışlarına ilişkin çözüm formülü bulundu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yasal düzenlemeyi tamamladıklarını açıkladı. 'Yargıtay tarafından 2011'de kaldırılan kusur indirimi uygulamasını yeniden getiriyoruz'' dedi.

Şimşek'ten zorunlu trafik sigortası açıklaması
Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son dönemde tartışmalara neden olan zorunlu trafik sigortası prim artışlarına yönelik sorunun çözümü için gereken adımı attıklarını ve buna yönelik yasal düzenlemeyi tamamladıklarını açıkladı. Şimşek, 2011 yılında kaldırılan 'kusur indirimi'nin yeniden uygulamaya geçeceğini söyledi.

14 Şubat'tan önce eşine böbreğini bağışladı
Antalya'da ilkokul yaşlarından itibaren sevdiği ve 46 yıl önce evlendiği eşi Miyase Soycan ile hayatını paylaşan 66 yaşındaki Mehmet Soycan, böbrek yetmezliği çeken eşiyle böbreğini de paylaştı. 3 yıldır böbrek yetmezliği çeken eşine 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde böbreğiyle hayat veren Soycan: 'Eşim hastayken üzülüyordum. Nasıl üzülmeyeyim, o benim 46 yıllık eşim, aşkım, sevgilim. Şimdi çok mutluyum. Böbreğimi verirken hiç tereddüt etmedim. Birini daha istese onu da veririm.'

AK Parti'den Arınç ve Çelik açıklaması: Kovsanız ayrılmazlar
Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in açıklamaları hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. O bakımdan kimse elini ovuşturmaya falan kalkmasın. Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız. Birikimlerinden yararlanacağız' dedi.

CHP'li başkan beraat etti
Rüşvet, usulsüzlük ve yolsuzluk iddiasıyla Muğla 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da aralarında bulunduğu 69 sanık beraat etti.

Mehmet Müezzinoğlu: Millet başkan da yapacak
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Birileri 'Muhtar olamaz' dedi. Kendisini çok güçlü gördü ama millet, milletvekili de yaptı, Başbakan da yaptı, Cumhurbaşkanı da yaptı, hiç tereddütünüz olmasın başkan da yapacak' dedi.

-