Çiyager hastanelik edildi!

Diyarbakır'da Kürtçe şarkılar seslendiren ve 'Çiyager' olarak tanınan şarkıcı Mehmet Karakuş, evinin önünde saldırıya uğradı. Darpedilen Karakuş'un vucudunda kırıklar oluştu.Sur şehitlerine veda

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen, Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ve Piyade Uzman Çavuş Osman Ateş ile polis memuru Mehmet Bora Tayfur için tören düzenlendi.


Diyanet İşleri Başkanı Görmez, IŞİD'i 60-70'lerin sol hareketlerine benzetti

IŞİD'i ve eylemlerini eleştiren Mehmet Görmez, '1300-1400 yıldır kendi inancına Ezidi diyen insanlar bu topraklarda varlıklarını sürdürebilmişlerse' ifadesini kullanarak, bunun İslam'ın ve Müslümanların birlikte yaşama ahlakından ve hukukundan kaynaklandığını söyledi. İslamın radikalleşmediğini, radikalliğin İslamlaştığını öne süren Görmez, IŞİD'i, 60-70'lerin sol hareketlerine benzetti.

Fetva olayında flaş gelişme

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Diyanet'in sitesinde bir vatandaşın sorusu üzerine verilen ve ciddi tartışma yaratan yanıt hakkında konuştu. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Elvan, ''Bilgi işlem Dairesi Başkanı açığa alındı'' dedi.Şanlıurfa'da dehşet! 20 evi yağmalayıp ateşe verdiler

Şanlıurfa’nın Uğurlu mahallesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavga bir türlü durulmuyor.

Silivri'den firar etti

Şişli'de 2014 yılında bir barda havaya ateş açan ve aralarında futbolcu Gökhan Töre'nin de bulunduğu 6 kişinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık Korhan Bahadır'ın başka bir suçtan hükümlü olduğu Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan firar ettiği ortaya çıktı.

Mehmet Ali Birand mezarı başında anıldı

Duayen gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand, vefatının üçüncü yılında kabri başında anıldı.

Mehmet Görmez o fetvayla ilgili konuştu: Yanlış tercümeden...

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, önceki akşam TRT Haber, TRT Diyanet ve TRT Avaz’ın ortak yayınına katıldı.

Minik İrem şehit babasının arkasından küçük bir tabutla son yolculuğuna uğurlandı

DİYARBAKIR'ın Çınar İlçesi'nde İlçe Emniyet Amirliği ve emniyet lojmanlarına PKK'lı teröristlerce düzenlenen tahrip gücü çok yüksek bombalı hain saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi ile 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem Çiftçi için Diyarbakır'da tören düzenlendi. Şehit polis Mehmet Şenol Çiftçi ile 4 yaşındaki kızı Mevlide İrem Çiftçi yürekleri dağladı.

O fetvayla ilgili ilk kez konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kurumun 'sabotaj' niye nitelediği, tepkiler üzerine silinen fetva hakkında ilk kez konuştu.

Kızı ile şehit olan polisin Hatay'daki baba ocağına ateş düştü

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem ile birlikte şehit düşen 28 yaşındaki polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi'nin Hatay'daki baba ocağında çığlıklar yükseldi. Acı haberi alan Çiftçi ailesinin yakınları şehit evine koştu. Saldırıda ağır yaralanan şehidin ev kadını eşi İpek Çiftçi'nin ise hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Yeni hedefler açıklandı! Enflasyon yükselecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek önderliğinde ekonomi yönetimi yeni Orta Vadeli Programı (OVP) açıkladı. 2015 için büyüme beklentisi yüzde 4 olarak belirlendi. Yeni OVP öngörülerinde, Ekim ayındaki beklentilere kıyasla 2016 enflasyonu için bir puanlık artış dikkat çekti. Dolar, OVP açıklamalar öncesinde yurtdışı piyasalarında 3,04'ü aşan kur, Şimşek'in açıklamalarından sonra değer kaybediyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan 'domuz gribi' açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise yaptığı açıklamada 'Şu an itibariyle domuz gribi teşhisiyle salt ölen vaka sayımız 2 ama domuz gribi H1N1 virüsünün de etken olduğu ilave hastalıklarında olduğu böbrek yetmezliği, kardiyovasküler hastalıklar, immün sistem yetersizliği gibi, 65 yaşın üzerinde farklı sağlık sorunları olup ta vefat eden ve bu vefat edenlerin içinde de H1N1 virüsü teşhisi koyduğumuz vaka sayısı da 12' dedi.

O adamı, avukat oğlu bile savunmak istemedi

Erkek çocukları cinsel yolla istismar ettiği suçlamasıyla tutuklanan Rize Kızılay Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş'in avukat oğlu, avukatlığını yapmak istemedi.

Fırat'ın batısına operasyon

PYD'nin öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri, Türkiye'nin 'kırmızı çizgi' ilan ettiği Fırat nehrinin batısında, IŞİD'in kontrolündeki Mümbiç'e kara operasyonuna başladığını duyurdu. Türkiye tarafında bu bölgeye komşu Karkamış'ta ise özel güvenlik bölgesi uygulaması 15 gün daha uzatıldı.

DİĞER "mehmet korhan firat" LİNKLERi