Eşine bastonla vurdu, 95 yaşında hapse girdi
Elazığ’da 75 yıllık karısına bastonla vurduğu için 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan ve cezaevine girdiği gün hastanelik olan 95 yaşındaki Mehmet Akgül için 67 yaşındaki kızı ve torunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan cezanın af edilmesini ya da ev hapsine çevrilmesini istedi.

Takdir belgesini 2 puanla kaçırdığı için 15 yaşında ölüme atladı
İZMİR’in Torbalı İlçesi’nde oturan 15 yaşındaki Umut Okay Giriş, dördüncü kattaki evlerinin penceresinden atlayarak yaşamına son verdi.

Yaşlı nine sandılar ama henüz 3 yaşında!
ABD'de Sammy adında bir kadın, 3 yaşındaki yeğenine bakıcılık yapmak üzere yanında bulunduğu sırada, küçük kızın makyaj yapmak istemesi günün viralinin ortaya çıkmasına yol açtı.

Ruhunuz kaç yaşında ?
Kronolojik yaş,biyolojik yaş,sır vermeyen yaş… Günümüz insanı fizik olarak gençliğin peşinde. Peki ya ruhumuz. Ya ruhun yaşı?

Türk öğrenci, 17 yaşında Cincinnati Üniversitesi'nden mezun oldu
Henüz 17 yaşında Cincinnati Üniversitesi'nden biyokimya diploması alan İsmail Günaçar, başarısını babasının göç kararına ve ABD'nin sunduğu eğitim fırsatlarına bağlıyor.

Barış Manço bugün 73 yaşında
Barış Manço, 73. yaş gününde 1960'lı yıllara ait klasik otomobili ve özel eşyalarıyla anıldı. Manço'nun eşi Lale Manço, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço doğumgünü pastası kesti.

Aziz Nesin 100 yaşında
Toplumsal gözlemleri ve keskin kalemiyle mizah, edebiyat ve düşünce tarihinde büyük iz bırakan 1915 doğumlu yazar Aziz Nesin, bugün 100 yaşında...

7 çocuklu bir babayken; şimdi ise 6 yaşında bir kız çocuğu olarak evlatlık edinildi
46 yaşında ve 23 yıllık evliydi. 7 çocuklu baba bir gün trans birey olduğunu fark etti. Ailesini geride bırakıp başka bir aileye evlatlık gitti. 'Yetişkin olmak istemediğini' söyledikten sonra 6 yaşında bir kız çocuğu olarak yaşamaya başladı. İşte Kanadalı Stefonknee Wolschtt'un bir hayli ilginç hikayesi...

Türkiye, Iğdırlı çobanın sözlerini konuşuyor! Henüz 15 yaşında
15 yaşında Iğdır'da çobanlık yapan Serkan, belgesel ekibine verdiği röportajda tavırları ve sözleriyle herkesi kendine hayran bıraktı.

Bu kız 500 yaşında
Bilim insanları, 500 yıl önce kurban edilerek, Arjantin topraklarındaki bir yanardağın zirvesine gömülen Inka mumyasının ölümüne ait sır perdesini kaldırmayı başardı.

8 yaşında meme kanseri oldu
ABD'de yaşayan 8 yaşındaki Chrissy Turner'a meme kanseri tanısı konuldu. Küçük kızın bugüne kadarki en genç meme kanserine yakalanmış kişi olduğu düşünülüyor. Çocuklarda meme kanseri görülme ihtimali ise yok denecek kadar az.

Microsoft Windows 30 yaşında!
Microsoft’un işletim sistemi Windows, 30 yaşına bastı. Özellikle bilgisayar kullanıcılarının tercih ettiği Windows işletim sistemi, çıktığı günden buyana büyük evrim geçirdi.

Kaç yaşında hangi hastalık tehlikeli?
İki bin kişinin katılımıyla yapılan anket, migrenin 24, sırt ağrılarının 33 ve beyaz saçların 39 yaşında görülmeye başlandığını ortaya koydu.

Cumhuriyet 92 yaşında
Türkiye Cumhuriyeti bugün 92’inci yaşını kutluyor. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları devlet erkanının katılımıyla Anıtkabir ziyareti ile başlayacak. Öte yandan, bu anlamlı günde Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşam öyküsü, arşivlik bir kitapta derlendi. 1881-1919 arasındaki dönem, belgeler ve fotoğraflarla bizzat Atatürk’ün ağzından anlatılıyor.

Damat 14, gelin 10 yaşında
İran'da 14 yaşındaki erkek çocuk ile 10 yaşındaki kız çocuk, yetkili makamlardan izin aldıktan sonra dünya evine girdi.

Sertab Erener 50 yaşında anne olacak
Müzisyen Emre Kula ile evlenen ünlü şarkıcı, çocuk sahibi olmak için harekete geçti.

''Canlı bomba 18 yaşında IŞİD sempatizanı bir kız''
Şanlıurfa Suruç'taki Türkiye'yi sarsan canlı bomba saldırısında 28 kişi hayatını kaybetti. Canlı bombanın IŞİD sempatizanı 18 yaşında bir kız tarafından gerçekleştirildiği bilgisine ulaşıldı. Reuters da Türk yetkililere dayandırdığı bilgilere göre saldırıyı IŞİD'in yaptığını dünyaya duyurdu.

80 yaşında kök hücre nakliyle yaşama tutundu
İZMİR'de, nükseden Hodgkin lenfoma (bir tür lenf bezi kanseri) yüzünden tedavide başa dönülen 80 yaşındaki Erkan Barbüken kök hücre nakliyle ikinci hayat şansını yakaladı.

85 yaşında ikiz çocuk babası oldu
VAN'ın Bahçesaray İlçesi'nin İslam Mahallesi'nde yaşayan 85 yaşındaki Abdullah Sevinç'in, ikinci eşi 46 yaşındaki Mihrinaz Sevinç'ten ikiz erkek çocuğu oldu.

65 yaşında dördüz bekleyen kadın doğum yaptı
Almanya’da 65 yaşında dördüz bekleyen kadın, doğum yaptı.

Şok! 5 yaşında anne oldu!
27 Eylül 1933 doğumlu Lina, Peru'da yaşamaktadır. Karnındaki şişlikten dolayı annesi hastaneye götürür. Doktor şişliğin tümörden kaynaklanabileceğinden şüphelenir.

-