GATA, ÖSYS tercih kılavuzundan çıkartıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin (GATA), 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'ndan çıkarıldığını bildirdi.

Sirkenin sıradışı kullanım alanları
İşte sirkenin birbirinden farklı kullanım alanlarını ve faydaları…

Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri
Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri, evde kolaylıkla yapabileceğiniz karışımlarla cilde faydaları...

Ayakkabı nasıl saklanmalı ve muhafaza edilmeli?
Ayakkabın şekli nasıl korunur, Spor ayakkabı nasıl yıkanır, Deri çizme nasıl temizlenir, Süet ayakkabı lekeleri nasıl temizlenir, rugan ayakkabının çatlaması için ne yapılır? İşte cevapları...

Hangi besini hangi ilaçla tüketmemeliyiz?
İlaç kullanımı sırasında tüketilen besinlerin ilaçların etkisini azaltıcı veya arttırıcı etkileri olabiliyor. Fayda beklerken ciddi derecede yan etkiler yaşanabiliyor. Çok dikkat edilmesi gereken bu durumlar ilaç kullanımı kesildikten sonra birkaç hafta bile sürebiliyor.

Kırılan ruj onarılır mı?
Rujumuzu fazla açınca ya da çok yumuşamasından dolayı rujlar kırılabiliyor. Çok sevdiğiniz rujunuz kırıldıysa basit yöntemlerle yeniden kullanabilir hale getirebilirsiniz.

Kahveyi içmek dışında kullanabileceğiniz durumlar
Kahve her ne kadar bir içecek olsa da bahçe işlerinden cilt güzelliğine kadar daha bir çok amaç ile kullanılabiliyor.

Sosyal medyayı bilinçsiz kullanım depresyona yol açıyor
Bireylerin sosyal medyayı bilinçsiz kullanmasının, benlik karmaşası ve kişilik bozukluklarına yol açabildiği belirtildi. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde çok fazla zaman harcanması durumunda, 'günlük hayattan geri kalma, sorumluluklarını yerine getirememe ve günlük işlevselliğin azalması gibi sorunlar yaşanabiliyor.

Çöpe attıklarımızdan bakın neler yapılabiliyor
Çöp diye attığımız pek çok şeyin aslında yepyeni ve faydalı kullanımları var...

Periscope'ta yayınlanan ve 24 saat içinde silinmeyen videoların kullanım hakkı...
Canlı video uygulaması Periscope’un CEO’su yaptığı açıklamada, yayınlanan ve 24 saat içinde silinmeyen videoların kullanım haklarının kendilerine ait olduğunu bildirdi.

Bunu yüklemezseniz telefonunuz kullanım dışı olacak!
iOS 8.3 güncellemesi öncesi ortaya çıkan Phantom güvenlik açığına sahip iPhone'lar önce donuyor, ardından cihaz yeniden başlatıldığında kullanılamaz hale geliyor. Sorundan kurtulmanın tek çaresi ise iOS 8.3 güncellemesini yüklemek!

-