Acun'un milletvekil amcası, vekilleri Survivor Adası'na götürmeyi önerdi
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın amcası olan AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde yaşanan gergin havayı yumuşatmak için milletvekillerini 2 günlüğüne Survivor Adası'na götürmeyi önerdi.

Meis Adası'na geçmeye çalışan 57 sığınmacı yakalandı
Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Meis Adası'na geçmeye çalışan 23'ü çocuk 57 Suriyeli sığınmacı yakalandı.

Koyun otlatan kadın vahşice öldürüldü
Denizli'de bir kadın kimliği belirsiz bir kişi tarafından başına taşla vurularak öldürüldü. Talihsiz kadın ardından elleri ve ayakları bağlanarak su kuyusuna atıldı.

İnsan kaçakçısına ''ibret olsun diye'' ölen çocukların cansız bedenlerini gösterdiler
Adının Özcan A. olduğu bildirilen kaçakçı, Sisam Adası’na götürmek üzere altısı çocuk 23 mülteci ile Ege Denizi’ne açıldı. Tekne, Sisam açıklarında alabora oldu.

En iyi kalpli kafe
'Bu dünyada güzel şeyler de oluyor' dedirten bir haber... Yunanistan’daki bir kafenin kışın soğuğunda kapılarını köpeklere açıp, onlara uyuyacakları sıcak bir yuva sunması sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Ege'de yine facia! 1'i bebek, 6'sı çocuk 13 ölü
Ege Denizi'nde, sığınmacıları taşıyan lastik botun Bulamaç Adası (Farmakonisi) yakınlarında batması sonucu 7'si çocuk 13 kişinin öldüğü bildirildi.

Anne, bebeğini emzirirken can verdi
Bodrum'dan Yunanistan'ın Kilimli Adası'na geçmeye çalışırken alabora olan teknenin kabinindeki kadınlardan biri 4 aylık bebeğini emzirir ve sarılmış halde bulundu.

7.1 büyüklüğünde deprem!
Endonezya'da 7.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Arabalı vapur iskeleye çarptı: 13 yaralı
Çanakkale-Eceabat arasında sefer yapan Avşa Adası adlı arabalı vapur yanaşırken iskeleye çarptı. Kazada yaralanan 13 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Çobanlar tipiye yakalandı: 1 kişi kayıp
Şiddetli kar yağışının etkili olduğu Ardahan'da Iğdır'a koyun götüren çobanlar Kars'ın Boğatepe köyü mevkiinde tipiye yakalandı. 1 çobanın kaybolduğu olayda bin 500 koyun da telef oldu.

Cesetler haftalarca bu halde bekletilmiş!
Samos Adası'ndaki devlet hastanesi morgundaki kaçaklara ait cesetlerin üst üste atıldığı görüntüler kan dondurdu.

Cesetler kıyıya vurdu!
Midilli Adası'na ulaşmaya çalıştıkları plastik botun batmasıyla denize düşen sığınmacıların cesetleri Yunanistan'da kıyıya vurdu.

İlçe halkı mahsur kaldı
Balıkesir'in ada olan ilçesi Marmara’da, etkili olan fırtına nedeniyle tüm gemi seferleri iptal edilince, ilçe halkı mahsur kaldı.

Denizin ortasında ikinci doğum
Avşa Adası'nda doğum yaptırabilecek doktor olmayınca, Mine Temel'i deniz ambulansıyla Balıkesir'e götürmek istediler. Ancak hava şartları yüzünden o da gelemeyince genç kadın, kıyı emniyetine bağlı bir botla Erdek'e götürülmek istendi. Karaya çıkmadan doğum başlayınca, Mine Temel kızını botta dünyaya getirdi. Bu, denizin ortasında doğan ikinci çocuğu oldu.

Midesini kesip gösterdi
Avrupa’nın yanı sıra Avustralya kıtasında da büyük bir sığınmacı trajedisi yaşanıyor. Avustralya’nın Manus Adası’ndaki gözaltı merkezinde tutulan mülteciler seslerini duyurmaya çalışırken, yakında açlıktan öleceğini haykıran Iraklı bir sığınmacı kendini kesti.

Üniversiteli kız yatağında ölü bulundu
Burdur’un Gölhisar İlçesi’nde üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Seda Koyun, arkadaşlarıyla birlikte kaldığı evde ölü bulundu.

Şehit kızının yürekleri burkan cevabı
Erzincan’da ’Yalnız değilsiniz, Türkiye’nin en büyük ailesi’ projesi kapsamında 3 şehit ailesinin çocuklarına bilgisayar ve tablet hediye edildi. Bilgisayar dağıtımı yağan Erzincan Valisi'nin, espri yaparak 'ihtiyacın yoksa başkasına verebiliriz' şeklindeki sözlerine şehit kızının 'benim bilgisayarım yoktur ama benden daha çok ihtiyaçlı olan arkadaşlar var onlara verebiliriz' demesi herkesi duygulandırdı.

Yaşasın Türkler geliyor
BALIKESİR’in Edremit Körfezi ilçeleri başta olmak üzere İzmir ve İstanbul’dan yola çıkanlar, bayramda Yunanistan’ın Midilli Adası’na akın etti. Yoğun talep artışı nedeniyle Ayvalık- Midilli arasına ek seferler kondu.

Üç yıldır uyuyan köyün sırrı çözüldü
2012'de başlayan, 60 insanın hayatına mal olan ve Kalaçi köyünün 'uyku deliği' olarak anılmasına neden olan esrarengiz olayın sırrı çözüldü. Suçlu; uranyummuş.

Gürsel Tekin ''Buraya nasıl kıyılır. Yazık,günah, elinizi vicdanınıza koyun''
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Beykoz'da ikinci derece sit alanı olan orman arazisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘özel eğitim alanı’ olarak imara açılmasına ilişkin söz konusu arazi önünde basın açıklaması yaptı.

Tam o noktaya buz koyun
Enerji ile dolmak için bir buz küpünün size yardımcı olabileceğini biliyor musunuz?

-