Eşini döverek öldürdü
Şanlıurfa'da, bir ay önce doğal yollarla hayatını kaybettiği söylenerek toprağa verilen 33 yaşındaki Selma Kiraz'ın, eşi tarafından dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Olayı itiraf eden eş İsmail Kiraz çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Ziraat Odası Başkanı: İstanbul-İzmir otoyolu için 700 bin zeytin ağacı kesildi
Manisa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı İbrahim Demran, yapımı devam eden İstanbul - İzmir Otoyolu için 700 bin zeytin ağacının kesildiğini öne sürerek, 'En azından anıt değeri taşıyan zeytin ağaçlarının yaşına saygı gösterilmeli. Bu ağaçlar tekniğine uygun köklenerek, alternatif alanlara ibretlik olarak dikilmelidir' dedi.

9 aylık öz oğlunu baltayla öldürdü!
İzmir'in Kiraz ilçesinde, eşinden bir yıl önce boşanan 37 yaşındaki Hatice Ç., 9 aylık öz oğlu İbrahim Paytar'ı baltayla öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

Dünyanın en ilginç ağacı
Banyan ağaçları… Doğanın örtme, sarma, içine dahil etme gücünü en somut haliyle görmemizi sağlayan büyülü bir ağaç türü.

Muhtar araziyi büyüttü, köyünü kalkındırdı
Adana'nın Karakışlakçı köyünün muhtarı Muhtarı Harun Yetkin, kiraz ve çilek arazilerini büyüttü, arı kocanı sayısını yükseltti ve büyük ekonomik kalkınmaya imza attı.

Şehitler Ağacı'nda yer kalmadı!
TÜRKİYE son 1.5 ayda 57 şehidin acısını yaşarken, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde şehitlerin anısına yapılan ve her şehit için bir künye asılan Şehitler Ağacı’nda yer kalmadı.

Gazetecilere hapis talebi
18 gazeteciye 7,5 yıl hapis talebi...

Atatürk'ü çam ağacına kazıdı
AYDIN'ın Koçarlı İlçesi'nde çam ağacı ve kozalakları işleyerek hediyelik eşya haline getiren 70 yaşındaki Ahmet Bincan, Atatürk resimleri ve Türk bayrağı ile süslediği dekoratif malzemelerle ilgi odağı oldu.

Zeytinde mantar tehdidi
Balıkesir'in Ayvalık ilçesi ve Edremit Körfezi'nde, zeytin ağaçlarında bir çeşit mantar olan halkalı leke hastalığının, sert geçen kışın da etkisiyle yüzde 80'e varan ürün kaybına neden olabileceği bildirildi.

Yırca için son karar!
Soma’ya bağlı Yırca köyünde kurulması planlanan termik santral için kritik karar Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'ndan geldi. Danıştay 6. Dairesi’nin daha önce verdiği kararı, Kurul kısmi onama verdi. Bu kararla birlikte, termik santral yapma projesi de iptal edilmiş oldu. Bu kararla birlikte, yürüyen yargı sürecinin de sonuna gelinmiş oldu.

Erdoğan, savcının şehit edildiği günle ilgili bu detayı nasıl biliyor?
6. Muhtarlar Buluşması'nda konuşan Erdoğan, savcının şehit edildiği günlle ilgili önemli bir detay açıkladı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit edenleri azmettiren İtalya’da yakalandı iddiası
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde DHKP-C’li 2 terörist tarafından şehit edilmesi olayını azmettiren ismin İtalya’da yaşayan Erdal Ünal olduğu iddia edildi. Ünal, İtalya’nın antiterör timi DIGOS tarafından eşiyle Paskalya tatili için gittiği otelde yakalandı. Türkiye, iadesi için işlemleri başlattı.

Şehit savcı soruşturmasında ilk gözaltı!
Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristin içeri girmesinde ihmali olduğu ifade edilen güvenlik görevlisi için gözaltı kararı çıkarıldı.

Google ve Youtube kapatılıp açıldı ama...
İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması görüntülerini yayınlamaya devam eden Google ve aynı yer sağlayıcı üzerinden yayın yapan YouTube'un söz konusu yayınları içerikten çıkarmasına, aksi halde sitelere erişimin engellenmesine karar verdi.

Savcı Kiraz'ın odasına kadar işte böyle geldiler!
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısının zanlılarının İstanbul Adalet Sarayı'na giriş görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde teröristlerin, Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın odasına giriş görüntüleri de yer alıyor.

Savcıyı şehit eden mermiler...
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümüne neden olan mermilerin teröristlerin silahından çıktığı açıklandı. Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre, yapılan inceleme sonunda 7.65 mm çapındaki kurşunların teröristlerin kullandığı Fransız onlusu olarak tabir edilen silahtan çıktığı belirlendi.

Evi taş yağmuruna tutuldu
İstanbul Çağlayan’daki Adliye Sarayı’na kendilerine avukat süsü vererek girip, rehin aldıkları savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden ve kendisini de operasyon sırasında ölen yasadışı örgüt mensubu Şafak Yayla’nın cenazesi memleketi Giresun’un Çanakçı ilçesine getirildi.

İşte teröristlerin telefonla aradıkları o iki ülke
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı adliyedeki odasında rehin alan teröristlerin şehit savcının cep telefonuyla iletişime geçtiğinin anlaşılması üzerine telefon dinlemeye alındı. Teröristlerin Yunanistan ve Bulgaristan'da ki 2 ayrı numarayla sürekli görüştükleri belirlendi.

Gündemi sarsacak iddia! Savcı öldürüldü çünkü...
Berkin Elvan soruşturmasını yürüten ve dün yasadışı terör örgütü üyelerince şеhit edilen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz son yolculuğunа uğurlandı. Eyüp Sultan Camii'nde kılınаn cеnazе törenine cübbeleri ile kаtılаn Hukukçular Derneği üyeleri, saldırıyı kınаdı.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın kayda geçirilen son sözleri
İstanbul Adalet Sarayı’ndaki terörist saldırıda şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın haberciler tarafından kayda geçirilen son sözleri 'Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz' oldu.

Çağlayan Adliyesi'ne şehit savcının adı verilecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu Çağlayan'daki istanbul Adalet sarayı'na şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adının verileceğini açıkladı.

-