Kılıçdaroğlu: 'Terör örgütüne yardım ve yataklık yapan AK Parti yöneticileridir'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Meclisi toplantısı öncesinde gündemi değerlendirdi.

Umut Bulut'a koştular
Saldırıda babasını kaybeden Galatasaraylı futbolcu Umut Bulut, Kayseri'de taziyeleri kabul etti. Bulut, 'İnşallah babamın mekanı cennet olsun' ifadelerini kullandı.

Ankara'daki patlamada Umut Bulut da babasını kaybetti!
Ankara'da dün akşam meydana gelen bombalı saldırıda yaşamını yitirenler arasında Galatasaraylı futbolcu Umut Bulut'un babası Kemal Bulut'un da olduğu ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu: AKP iktidarıyla artan şiddet en çok kadınlarımızı vurdu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, 'AKP iktidarıyla birlikte yaşamın her alanında artan şiddet en çok kadınlarımızı vurdu. 8 Mart'ı kutlamak için meydanlara çıkan kadınlarımız, güvenlik güçlerinin müdahalesine maruz kalıyor; anayasal hakları olan, 'Kadın-erkek eşitliği' talepleri, açıkça göz ardı ediliyor' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sivil darbe hazırlığı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı ‘Türkiye’nin Geleceği İçin Büyük Buluşma’ toplantısında, “Eğer Anayasa’ya göre seçilip gelen birisi, ‘Ben Anayasa’yı tanımıyorum’ diyorsa, bir sivil darbenin ön hazırlıkları yapılıyor demektir” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a AYM yanıtı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Anayasa Mahkemesi'nin kararına saygı duymuyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, 'Narsist karakterlerin sağlıklı bir yapıları yoktur. Bu kişiyle sorumluluk hisseden bir muhalefet partisi liderinin muhatap olmasını üzüntüyle karşılıyorum' sözleriyle eleştirdi.

HSYK'dan ihraç ve görevden alma kararı
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), savcı Adnan Çimen'i meslekten ihraç ederek, hakkında kovuşturma izni verdi. HSYK, Twitter hesabından attığı tweetler nedeniyle hakkında soruşturma açılan Şanlıurfa Hakimi Kemal Karanfil'i de tedbiren görevden uzaklaştırdı.

Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa cevabı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın Anayasa ile ilgili yeni çağrısına cevap verdi. ''Farklı bir sistem için masaya oturmayız'' dedi.

Erdoğan'a hakaretten fezleke
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında partisinin 35. Olağan Kurultayı ve 19 Ocak'taki TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmalar ile Twitter hesabındaki paylaşımlarla 'Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği' gerekçesiyle fezleke hazırladı.

Kılıçdaroğlu : 'Ülkeyi ya adam gibi yönetin ya da sorumluluğunuzu alıp istifa edin'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Ankara'da patlamanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı. Burada bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu 'Hükümete açık çağrıda bulunuyorum; ülkeyi ya adam gibi yönetin veya sorumluluğu alıp istifanızı verin. Eğer bir ülke kan gölüne dönmüşse, eğer bu ülkede insanlar, huzur içinde sokaklarda gezemiyorsa, 'yönetiminde bir sorun var' demektir. Birilerinin de siyasi sorumluluğu üstlenmesi gerekiyor' dedi. 

Kılıçdaroğlu: Amaç 78 milyonu fişlemek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Ankara'daki terör saldırısı üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu bombacının taziye yerine giden HDP'li vekile de sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu 'teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir' dedi. 

Evini soyan hırsızı bir şartla affetti! Hırsız 3 soruyla kurtuldu
Antalya’da hırsızlık yapan bir genci hapis cezası almaktan hırsızlık yaptığı evin sahibi kurtardı. Bunu ise kimsenin aklına gelmeyecek bir yöntemle Atatürk’ün Nutuk adlı eserini hırsıza okutturarak sağladı.

Aşkın ömrü 2,5 yıl!..
Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kemal Yücesoy, 'Aşkın ömrü, hem hormon ölçümleri hem beyin görüntülemeleriyle 2,5 yıl olarak belirleniyor. 2,5 yıl sonra hormonlar düşmeye başlıyor' dedi.

Kılıçdaroğlu: AK Parti terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği için Türkiye kan gölüne döndü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yöneticileri terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığı için Türkiye bugün kan gölüne dönmüştür' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan GATA'daki yaralılara ziyaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki terör saldırısında yaralananları, tedavi gördükleri GATA'da ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'ndan ilginç Baykal yorumu
Deniz Baykal'ın CNN TÜRK'te yaptığı açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da değerlendirme geldi. Kılıçdaroğlu Baykal'ın o açıklamaları için, 'Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti' ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'ndan Baykal'a övgü, Kılıçdaroğlu'na tepki
Başbakan Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Deniz Baykal'ın dün Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamaları hatırlatan Başbakan Davutoğlu 'Baykal sınırımızda yaşanan gelişmeleri Türkiye'nin ulusal güvenliği perspektifinden yorumlayarak bir devlet adamına yakışır ciddiyetle konuştu. Kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Baykal Türkiye'nin aldığı tedbirlerin meşru ve gerekli olduğunu açıkça ifade etti' diye konuştu. Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu ise sert sözlerle eleştirdi.

Şehit polis Yılmaz’ı son yolculuğuna 10 bin kişi uğurlandı
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde geçen 5 Şubat günü PKK’lı teröristlerin saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da dün şehit olan Özel Harekat polisi 42 yaşındaki Kemal Yılmaz, memleketi Konya’da 10 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Bu sınav cevapları çok güldürüyor
İşte birbirinden komik sınav cevapları.

Kılıçdaroğlu: Sur'a silah depolanırken 400 ihbar geldi vali 'dokunmayın' dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'ın Sur ilçesine silah depolarken güvenlik güçlerine 400 ihbar gittiğini söyledi. Buna karşın, valilerin, ‘dokunmayın' talimatı verdiğini belirtti. CHP lideri, “Bu bilgi bana geldi. PKK'yı dağdan şehrin içine AKP indirdi.” diye konuştu.

AK Parti'nin İzmir İl Başkanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

-