Taliban'da kanlı iç hesaplaşma, onlarca ölü var
Afganistan'ın Herat vilayetinin batısında Şindand ilçesi kırsalında karşıt Taliban grupları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Yüze yakın ölü olduğu belirtiliyor.

Eş-Şabab'dan kanlı baskın!
Somali'nin başkenti Mogadişu'daki bir otel yakınında Eş-Şebab Örgütü'nce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Çağın hastalığı: İnternetten hastalık arama
Hastalıklar, belirtiler ve tedavileri ile ilgili teşhis ya da tıbbi herhangi bir kelime ile karşılaşıldığında, bilgi almak için başvurulan başlıca kaynak internet. Psikoterapist / Aile ve Çift Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, internetten hastalık arama hastalığına dikkat çekerek, “İnternet üzerinden her tür bilgiye kolayca ulaşabilirken bu bilgilerin doğruluğu ve ne kadar işimize yarayabileceği belirsizdir” dedi.

Çölyak hastalığı hakkında her şey
Çölyak hastalığı ince bağırsağın, glüten adlı proteine karşı ömür boyu süren ve kronikleşen alerjisi, hassasiyetidir. Buğday, arpa, çavdar ve çulaf gibi tahıllar glüten içerir.

50 yaşındaki büyükannenin gençlik sırrı!
Sosyal medya son birkaç gündür 50 yaşındaki Çinli büyükanneyi konuşuyor... İki kız çocuğu ve bir torun sahibi Qin Ling, 30 yaşlarının ortasında gibi görüntüsüyle ve düzgün fiziğiyle herkesi şaşırtıyor.

İstanbul'da kanlı infaz
Eyüp'te, iki kişi silahla öldürülerek hareket halindeki araçtan atıldı.

Kahraman kedi Minnoş sahibini dehşetten kurtardı
Bir yakınının tecavüz girişimine maruz kalan 19 yaşındaki H.T.'yi kedisi Minnoş kurtardı. Saldırganın üzerine atlayarak H.T.'yi kurtaran Minnoş şimdi taşındıkları bir başka kentte psikolojisinin düzelmesine de yardımcı oluyor. Mağdurun üvey yeğeni olan saldırgana ise cinsel istismar suçundan 7.5 yıl hapis cezası verildi.

Hediye gibi hastalık!
“Teneke kafa” lakaplı Jamie Keeton henüz adı bilinmeyen bir deri hastalığı sebebiyle başına metal olan herşeyi magnet gibi yapıştırabiliyor. Keeton hastalığı sayesinde Guiness rekoru kırmış, reklamlardan para kazanmış, ünlü televizyon şovlarına katılarak ün kazanmış.

Obezite ameliyatları kalp hastalığı riskini azaltıyor
Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Alper Çelik, obezite ameliyatlarının kalp hastalığı riskini azalttığını söyledi.

Grip zatüreye çevirir mi?
Kış hastalığı olarak bilinen zatüre, kronik rahatsızlığı olanlarda daha ağır seyreden ve zaman zaman ölümle sonuçlanabilen ateşli bir hastalıktır. Kış mevsiminde sıklıkla görülen ve ağır geçen griplerin zatüreye ortam hazırladığını söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece zatüre ile ilgili merak edilenleri anlattı.

O ülkede kanlı üniversite saldırısı
Pakistan'ın kuzeybatısındaki Çaharsada kentinde Bacha Khan Üniversitesi'ne giren silahlı saldırganlar çevreye ateş açtı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi öldü.

Karlı hava panik atağa sebep olabilir…
Ani başlayan kar yağışı ısınma, barınma, trafik kazaları ve yollarda mahsur kalma gibi problemler dışında bazı hastalıkları da tetikliyor. Kış ayları özellikle panik atak hastalığı olan ve mevsimsel depresyon yaşayan kişilerde paniğe yol açabiliyor. Uzman Psikolog Aycan Bulut, soğuk ve karlı havanın panik atak ve mevsimsel depresyon yaşayan kişilerde yarattığı etkileri anlatıyor.

Temizlik hastalığının belirtileri nelerdir?
Halk arasında temizlik hastalığı olarak da bilinen 'obsesif kompulsif kişilik bozukluğu' hem kişiyi hem de kişinin aile ve sosyal çevresini olumsuz etkiliyor. Temizlik hastalığı günümüzde genel olarak kadınlarda gözükmektedir. Uzmanlar bu hastalığın tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor.

Gözaltına alınan oğlu serbest kalan anne, oğlunun ayaklarına kapanıp ağladı
İzmit’te, terör soruşturması kapsamında Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi 9 üniversite öğrencisi gözaltına alındıktan sonra mahkemece serbest bırakıldı. Serbest kalan gençlerden birinin annesi sinirlerine hakim olamayarak oğlunun ayaklarına kapanarak ağladı, daha sonra da sevinçle kolundan tutarak kaçırırcasına genç oğlunu adliye önünden götürdü.

Karın gribi yayılıyor
Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner, karın gribi olarak bilinen ’Norovirüs’ konusunda 'İngiltere’de yaklaşık 1 milyon insanı etkiledi ve şimdi tüm Avrupa’ya yayılıyor' açıklamalarında bulundu.

Dünyanın en zengin 10 hayvanı
Acaba gerçekten, bu hayvanlar bu kadar paraya sahip olduklarının farkındalar mı? Bence değiller, yoksa kesin başka hayvan dostlarına yardım etmek için bağış yaparlardı. Sonuçta insanoğlu gibi paranın onlar için 'her şey' demek olmadığını biliyoruz.

Sarı nokta hastalığının belirtileri
Sarı nokta hastalığı nedir, kimlerde görülür? Sarı nokta hastalığının belirtileri ve risk faktörleri nelerdir? İşte, hastalıkla ilgili bilinmesi gerekenler...

Karnına saplanan kedi balığını ameliyatla çıkardılar
Brezilya'da karnına kedi balığı saplanan bir kadın, hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı.

Pazı ve pazı suyunun faydaları
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç konu ile ilgili bilgiler verdi.

Ruhunuz kaç yaşında ?
Kronolojik yaş,biyolojik yaş,sır vermeyen yaş… Günümüz insanı fizik olarak gençliğin peşinde. Peki ya ruhumuz. Ya ruhun yaşı?

Bu hastalık evlilikleri bitiriyor! İşte çözüm yolları
Eşlerin herhangi birinde bulunan ağız kokusunun teşhis edilip, tedavi olmaya yanaşılmadığı durumlarda boşanma oranlarının arttığı ortaya çıktı.

-