Uçakta bu kelimeleri kullanırsanız gözaltına alınabilirsiniz
Özellikle 11 Eylül saldırılarından sonra ABD'de uygulanan son dönemde ise tüm ülkelerde yürürlüğe giren uçakta ve halimanlarındaki yasaklı kelimeler bazen yanlış anlaşılmaları da beraberinde getiriyor. Örneğin, sıcak bir havada, uçak içinde kalkışı beklerden 'Off! Sıcaktan patladım' derseniz gözaltına alınabilirsiniz.

Rus uçakları IŞİD'i bombaladı
Moskova’nın Suriye’deki hava gücünün büyük bölümünün çekildiğini duyurduğu saatlerde, Suriye’de kalan Rus uçaklarının Humus yakınlarındaki Palmira civarında bulunan IŞİD hedeflerini bombaladığı açıklandı.

THY uçağına kuş çarptı
Karaçi-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağına Atatürk Havalimanı'na inişi sırasında kuş çarptı. Olay sonrası uçağın burun kısmında hasar meydana geldi.

Eşler arasında sağlıklı iletişim nasıl olur?
Son yıllarda hakkında en çok yazılan, dizi dizi seminerler düzenlenen “iletişim”, romantik ilişkilerde hayati bir önem taşıyor. Çünkü ne kadar aşık olursanız olun, eşinizle iletişim kuramıyorsanız o ilişkinin ömrü pek uzun ömürlü olmuyor. Uzm.Psk.Çift Terapisti Kıvılcım Yücelen çiftleri uyarıyor.

TSK'dan ayrılan pilot; yakıt, yağ ve oksijen parasını ödeyecek
TSK’dan mecburi hizmet süresini tamamlamadan ayrılan bir pilot, artık uçuş eğitimleri sırasında kullandığı yakıt, yağ ve oksijenin de parasını ödemek zorunda kalacak.

Moskova-İstanbul uçağında bomba paniği!
Domodedovo Havalimanı'ndan kalkan Moskova-İstanbul seferini yapan uçaktan eşini arayıp uçağa bomba getirdiğini söyleyen bir kişi büyük paniğe neden oldu.

Uçaktaki 2 müslüman kadına büyük ayıp!
Los Angeles kentinde JetBlue yolcusu iki Müslüman kadın şikayet üzerine uçaktan atıldı.

İstanbul'dan kalkan uçakta valizde bebek alarmı
İstanbul'dan Paris'e giden Air France şirketine ait uçakta, valize saklanmış halde bir bebek bulundu.

Rus bombardıman uçakları Avrupa'nın göbeğinde uçtu
İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi'nde Rusya bombardıman uçaklarının uçmasının kısa süreli gerginliğe neden olduğu ortaya çıktı.

Rüyaları nasıl hatırlıyoruz?
Rüyaların nasıl üretildiği hakkında net bir bilgimiz yok. Onları nasıl hatırladığımızı da bilmiyoruz. Ancak yeni bir araştırma onları nasıl hatırladığımız hakkında ipucu veriyor. Popular Science dergisinden Meriç Öztürk'ün haberi.

Kaçak yolcu donmak üzereyken bulundu
Etiyopya'dan İsveç'e giden uçağın kargo bölümünde gizlenen kaçak yolcu donmak üzereyken bulundu. 32 yaşındaki Etiyopyalı kaçak yolcu, İsveç'e sığınma talibinde bulundu.

Kırılganlığın gücü hayatınızı nasıl değiştiriyor?
Utanç ve kırılganlık konusunda uzman olan Brené Brown’ın ‘'kırılganlığın gücü'’ adlı videosu ted.com’da neredeyse yirmi dört milyon kez izlendi. Brown, İngiliz Telegraph gazetesinde çıkan bir röportajında kırılganlığın gücünü ve bunun kendi hayatını nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

Yolcu uçakları için büyük tehlike
İngiltere’de sivil havacılık kurumunun yaptığı araştırmaya göre 2015’in Nisan ve Ekim ayları arasında, İngiltere’de 23 yolcu uçağı veya helikopter drone’larla çarpışmaktan son anda kurtuldu. Bu olaylardan 12’si çok yüksek tehlike içeren olay olarak nitelendiriliyor.

Pilot: ''Benden ayrılırsan uçağı düşürürüm''
İtalya'nın başkenti Roma'dan Japonya'ya uçmaya hazırlanan bir uçağın pilotunun, eşini, kendisini terk etmesi halinde içinde 200 yolcu bulunan uçağı düşürmekle tehdit ettiği ortaya çıktı.

Rusya tek uçak gemisini Suriye'ye gönderiyor
Suriye’deki iç savaşa Beşar Esad tarafında katılan Rusya, bu ülkedeki askeri varlığını artırmayı planladığını açıklandı.

Üç THY uçağına yıldırım düştü!
Türk Hava Yolları'nın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapan 3 uçağı, yıldırım isabet etmesi üzerine havadan geri döndü.

THY uçağında yangın alarmı
İstanbul-Malatya seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağında duman ikaz ışığı yanınca yolcular uçaktan indirildi.

Galatasaray taraftarları uçaktan indirildi
İstanbul'dan Roma'ya giden uçak Saraybosna'ya indi, 5 kişi gözaltına alındı. Galatasaray taraftarı olduğu belirtilen 5 kişinin uçakta taşkınlık yaptıkları bildirildi.

Trabzon uçağında kaçak yolcu alarmı
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Trabzon’a gidecek olan yolcu uçağında kaçak yolcu tespit edildi. Uçağa nasıl bindiği belirlenemeyen 12 yaşındaki yabancı uyruklu çocuk polis tarafından uçaktan indirildi.

Hangi peynir nasıl saklanır?
Kahvaltıların olmazsa olmazı peynirin uygun koşullarda nasıl saklanacağını biliyor musunuz?

Yalan söylediğini nasıl anlarsınız?
Sussex Üniversitesi'nden Thomas Ormerod'un, güvenlik görevlilerinden oluşan takımına ilk bakışta başarılması olanaksız gibi görülen bir görev verildi: Avrupa'daki çeşitli havalimanlarında yolcularla geçmişleri ve seyahat planları ile ilgili mülakat yapmaları istenen görevlilerin karşısına sahte geçmiş hikayeleri ve gelecek planları bulunan bir grup sahte yolcu çıkarılacak ve yalan söyleyen bu insanların kimler olduklarını tespit etmeleri istenecekti. Bu samanlıkta iğne aramak gibi bir şeydi, çünkü karşılarına çıkan 1000 kişiden ancak 1 tanesi sahte yolcu olacaktı.

-