Hastane 3 yıl önce çocukları karıştırdı, ailelerin hayatı karardı
Yıllardır bakıp büyüttükleri çocuklarının kendi çocukları olmadığını ve hastanede karıştırıldığını öğrenen Adıyamanlı aile, hem kendi öz çocuklarını, hem de büyüttükleri çocuklarını istiyor.

İtalya'da dilencilere para veren cezalandırılacak
İspanya'nın başkenti Madrid'de Hollandalı taraftarların dilencilere yönelik tutumunun yankıları sürerken İtalya'nın Bordighera kasabasında dilencilere sadaka verilmesi yasaklandı.

''Erdem'le bekar hayatı yaşadık çok güzel oldu''
Can Dündar ve Erdem Gül Cumhuriyet Gazetesi önünde basın açıklamasında bulundu.

Roma'da büyük rezalet! İtalya karıştı
Lazio maçı için Roma'ya gelen Galatasaray'ın taraftarları, İtalya'da siyasi polemik yarattı. Bir muhalefet lideri, sarı kırmızılı taraftarların karmaşa yaratmasına göz yummakla suçladığı İçişleri Bakanı, Vali ve Emniyet müdürünün istifasını istedi.

İtalya ile ABD arasında dinleme krizi
İtalya Dışişleri Bakanlığı, Berlusconi hükümetinin ABD Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından dinlendiği iddialarına açıklık getirmesi için ABD’nin Roma Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı.

Eski başbakanın hastanedeki görüntüsü çok konuşuldu
İtalya'nın eski Başbakanı Mario Monti'nin hastanede beklerken çekilen fotoğrafı ülkede gündem oldu.

Pedofili operasyonu: Papaz, polis ve antrenör gözaltında
İtalya'da yapılan bir pedofili operasyonunda, aralarında bir papazın da yer aldığı 11 kişi gözaltına alındı.

İETT'den gece ulaşım seferleri
İETT, İstanbul’un merkezi noktalarına koyduğu seferler ile İstanbullulara gece yolculuk yapma imkanı sunuyor. İstanbul’un merkezi noktalarından toplamda 116 araç 358 sefer ile hizmet veriyor.

Kağıthane'de alevli gece: 7 araç kundaklandı
Kağıthane'de sabah karşı park halinde bulunan 7 araç, kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Alev alev yanan araçlar kullanılamaz hale geldi.

İtalya Türkiye'ye verilecek 3 milyar euro'luk kaynak üzerindeki blokajını kaldırdı
Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Suriyeli mülteciler için kullanılmak üzere oluşturulmasına karar verdiği 3 milyar euro’luk kaynağı farklı nedenlerle bloke eden İtalya, bu konudaki çekincelerini kaldırma kararı aldı.

Bütün makineleri yükleyip gece yarısı ortadan kayboldular
Kastamonu’da kadın giyim üzerine fason dikimi yapan tekstil firmasında çalışan 120 tekstil işçisi taşeron firma patronunun iflas etmesi üzerine işsiz kaldı. Tekstil firması, gece yarısı fabrikadaki bütün makineleri kamyonlara yükleyerek ortadan kayboldu. Bir önceki gün saat gece saat 24.00'a kadar mesai yapan işçiler ertesi sabah geldiklerinde karşılaştıkları manzara karşısında şoke oldu.

İtalya Ruhani için heykelleri gizledi
Nükleer faaliyetlerini sınırlandırmayı kabul etmesinden sonra uluslararası ticari yaptırımların kaldırıldığı İran, Avrupa'da ilk olarak İtalya ile 17 anlaşmaya imza atarak, yeni bir dönemi başlattı. Öte yandan, İtalya Başbakanı Renzi ile birlikte Roma'daki bir müzeyi gezen İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve heyetindekiler görmesin diye çıplak heykellerin kutularla gizlenmesi 'olağanüstü edep tedbirleri' ifadeleriyle eleştiriye yol açtı.(Esma Çakır / Roma / DHA)

Restoranlara çocukların girmesi yasaklandı
İtalya'da 5 yaşından küçük çocukların restoranlara alınmamasını içeren uygulama hızla yayılıyor.

İran Avrupa turunda para saçıyor
İran Cumhurbaşkanı Hasan Rouhani Avrupa turuna İtalya'dan başladı. Dünya devleriyle milyarlarca dolarlık protokollere imza atan İran Airbus'tan 160 tane uçak alacak. Öte yandan İran'ın ziyaretinde yine bir şarap krizi yaşandı.

İtalya'da mülteci çocuk kostümü tartışma yarattı
İtalya'da bugünlerde birçok kentte başlayan karnaval kutlamaları için bir internet sitesinde 'mülteci çocuk kostümü' satılması tepkilere yol açtı.

Kilo vermenizi engelleyen 10 gizli neden
Günümüzde hareketsiz yaşam, stres, şehir hayatı gibi birçok nedenden dolayı kilo alıyor olabilirsiniz. Kilo vermek aslında o kadar da zor değil. Kilo verememenizin nedenlerini sizler için derledik.

Çocuğunuzun karnesinde zayıf varsa sakın bunları yapmayın
Öğrencilerin ilk dönem karnelerini alacakları sömestir tatili, ne tamamen yan gelip yatma ne de ödevlere ve testlere boğulma dönemi!

Gece terlemeleri varsa dikkat!
Eskilerin 'amansız hastalık' olarak nitelendirdiği veremin, günümüzde hala geçerliliğini koruduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Bölümü Prof. Dr. Serhat Fındık, büyük ölçüde çaresi bulunmuş olsa bile hala ölüme götürebilme riski bulunduğunu söyledi.

Bir anda geldi!
İtalya'da kış turizmi merkezlerinden Fransa sınırı yakınlarındaki Cervinia bir anda gelen çığın altında kaldı. O anlar saniye saniye kaydedilirken şehir bir süreliğine beyaz çığ bulutunun altında kayboldu.

Güneş battığında İPhone'lar değişecek
Apple'ın yeni sürümü iOS 9.3'te, kullanıcıların gece rahat uyumalarını sağlayan 'Gece Mesaisi' özelliği de bulunuyor. Yakında gün battığı anda telefon ekranınızın renk yoğunluğu değişecek ve gözünüze daha sıcak renkler sunulacak.

Kişisel markanızı güçlendirmek için yapmanız gereken 5 şey
Her gün yeni kişilerle tanışıyorsunuz, peki onlar daha sonra sizin kim olduğunuzu hatırlıyorlar mıdır?

-