İtalya Türkiye'ye verilecek 3 milyar euro'luk kaynak üzerindeki blokajını kaldırdı

Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Suriyeli mülteciler için kullanılmak üzere oluşturulmasına karar verdiği 3 milyar euro’luk kaynağı farklı nedenlerle bloke eden İtalya, bu konudaki çekincelerini kaldırma kararı aldı.İtalya Ruhani için heykelleri gizledi

Nükleer faaliyetlerini sınırlandırmayı kabul etmesinden sonra uluslararası ticari yaptırımların kaldırıldığı İran, Avrupa'da ilk olarak İtalya ile 17 anlaşmaya imza atarak, yeni bir dönemi başlattı. Öte yandan, İtalya Başbakanı Renzi ile birlikte Roma'daki bir müzeyi gezen İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve heyetindekiler görmesin diye çıplak heykellerin kutularla gizlenmesi 'olağanüstü edep tedbirleri' ifadeleriyle eleştiriye yol açtı.(Esma Çakır / Roma / DHA)


Restoranlara çocukların girmesi yasaklandı

İtalya'da 5 yaşından küçük çocukların restoranlara alınmamasını içeren uygulama hızla yayılıyor.

İran Avrupa turunda para saçıyor

İran Cumhurbaşkanı Hasan Rouhani Avrupa turuna İtalya'dan başladı. Dünya devleriyle milyarlarca dolarlık protokollere imza atan İran Airbus'tan 160 tane uçak alacak. Öte yandan İran'ın ziyaretinde yine bir şarap krizi yaşandı.İtalya'da mülteci çocuk kostümü tartışma yarattı

İtalya'da bugünlerde birçok kentte başlayan karnaval kutlamaları için bir internet sitesinde 'mülteci çocuk kostümü' satılması tepkilere yol açtı.

Bir anda geldi!

İtalya'da kış turizmi merkezlerinden Fransa sınırı yakınlarındaki Cervinia bir anda gelen çığın altında kaldı. O anlar saniye saniye kaydedilirken şehir bir süreliğine beyaz çığ bulutunun altında kayboldu.

''Türkiye mülteci musluğu değil''

İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türkiye'nin Avrupa'ya mülteci geçişlerini durduracak 'bir musluk' olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

Çayda kokain çıktı!

İtalya'da yıllardır 'kokainli çay' satıldığı bir tesadüf sonucu ortaya çıktı.

800 bin euro miras bıraktı ama morgda unutuldu

İtalya'nın Pisa kentinde geçen Mart ayında ölen bir kadın, tüm mal varlığını üniversite ve derneklere bağışladığı halde, kendi cenaze masraflarına para ayırmayı unuttuğu için aylardır morgda bekletiliyor.

İtalya Musul'a 450 asker gönderiyor

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, IŞİD (DAEŞ) tehdidi altındaki Musul Barajı’nın onarım ihalesini bir İtalyan şirketin kazandığını, barajın korunması için oraya 450 asker göndereceklerini açıkladı.

''Türkiye AB'ye giriyorsa biz çıkalım'' dedi

Avrupa Birliği'nin (AB), Brüksel'de dün yapılan zirvede, Türkiye'ye Suriyeli sığınmacılar için 3 milyar Euro yardım yapmayı ve birliğe katılımı için müzakereleri canlandırmayı kararlaştırması, İtalya'da muhalifleri öfkelendirdi.

Bilal Erdoğan: ''Sadece korkaklar kaçar''

Hakkında 'İtalya'ya kaçtı' iddiaları bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Anadolu Ajansı'na konuştu.

Akdeniz'de facia

Avrupa’ya gideceği tahmin edilen 300 göçmeni taşıyan geminin Akdeniz açıklarında alabora olması sonucu en az 40 kişi boğularak yaşamını yitirdi.

Sıcak hava, tüm şehri cehenneme çevirdi

İtalya'nın Venedik bölgesindeki yüksek sıcaklıklar park halinde bulunan aracın bazı kısımlarını eritti.

Rüşvetle bir senatörü satın alan Berlusconi’ye 3 yıl hapis cezası

İTALYA eski Başbakanı Silvio Berlusconi, bir senatörü rüşvetle satın alarak, dönemin hükümetini düşürdüğü gerekçesiyle 3 yıl hapse mahkum edildi.

DİĞER "italya maclari" LİNKLERi