Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İsrail ve Suudi yetkililerin 'büyük Kürdistan' için anlaştıklarını belirterek 'İran ve Türkiye'nin hayallerini böyle suya düşürürler' dedi.Filistinli genç kızın vurulmadan saniyeler önce çekilen görüntüleri yayınlandı. İsrail askerlerinin Batı Şeria’daki Halil kentinde öldürdüğü 18 yaşındaki Filistinli Hedil el-Heşlemun’un vurulmadan saniyeler önce çekilen fotoğrafları yayınlandı. Fotoğraflarda İsrailli güvenlik güçlerinin otomatik silahlarını Heşlemun'a doğrulttuğu görülüyor.


Dışişleri Bakanlığı, İsrail askerlerinin sabah saatlerinden itibaren Harem-i Şerif'e girerek içerideki Müslüman gruplarla çatışmalarını ve Müslümanların girişlerini güç kullanarak belirli bir süre bütünüyle engellemelerini şiddetle kınadı.

İsrail askerinin kolu sargılı olan Filistinli bir çocuğu gözaltına almak istemesiyle arbede çıktı. Dünya ajanslarının geçtiği bu fotoğraflar büyük tepki topladı.İsrail alışılmamış bir adım atarak Filistinli 18 aylık bir çocuğun ölümüne yol açan kundakladığından şüphelenilen bir Yahudi militanı yargılamadan, idari cezayla hapse attı.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki tutumunu kınadı.

ABD'nin eski Belçika büyükelçisi Howard Gutman, Washington Post için kaleme aldığı makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mavi Marmara krizinin ardından İsrail ve Türkiye arasında gizli görüşme yürütülmesini istediğini öne sürdü.

İngiliz bakan basın toplantısında Netanyahu ile İran sebebiyle tartıştı.

İsrail Tel Aviv'deki Ben Gurion Havaalanında Hasan Öztürk ve Halime Kökçe'nin de aralarında bulunduğu 4'ü gazeteci 9 Türk'ü gözaltına aldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun Roma’da İsrail Dışişleri Direktörü Dore Gold ile görüştüğünü doğrulayarak, “Hiç görüşmeden nasıl bir uzlaşma sağlanabilir ki? Geçmişten beri uzmanlar düzeyinde iki ülke bir araya geliyor” dedi.

Vatikan yönetimi, nihai şekli verilen ancak henüz imzalanmayan bir anlaşmada Filistin devletini resmen tanıdı.

Bilimkurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz sahnelerden biri daha gerçek olmak üzere. İsrailli bilim insanları, lazerle yaraları iyileştirecek tekniğe çok yaklaştıklarını duyurdu.

İsrail Stratejik İlişkiler Bakanı Yucal Steinitz, İran ve Batılı ülkelerin anlaştığı nükleer proje taslağına rağmen askeri müdahalenin hala gündemlerinde olduğunu açıkladı.

ABD Başkanı Barack Obama'nın, 'Filistin devleti olmayacak' açıklamasıyla Amerikan yönetiminden sert tepki gören İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya, bu açıklamasının ardından ABD'nin, İsrail politikasına ilişkin seçeneklerini yeniden değerlendireceğini söylediği öğrenildi. Obama yönetiminin İsrail'e BM'de verilen desteği çekme tehdidinde bulunduğu iddia ediliyor.

İsrail askerlerinin köpeklerini Filistinli gence saldırttığı görüntüler tepki çekti.

DİĞER "israil" LİNKLERi

İsrail (İbranice יִשְרָאֵל, Yişrael Arapça إسرائيل, İsrāīl), ya da resmî adıyla

israil İSRAİL ISRAIL ile ilgili en yeni güncel haberler, son dakika haberleri. israil.

Israil, onyillardir tüm bir ulusu isgal altinda yasamaya zorlayan dünyadaki

israil. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23,

İsrail resmi olarak İsrail Devleti (İbranice מדינת ישראל) (Medīnat Yisrael), (Arapça