İsrail'den Türkiye'nin saldırıları kınamasına tepki
İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gazze'ye düzenlenen hava saldırıları konusunda Türkiye'nin açıklamalarını eleştirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'Türkiye ile ilişkilerimizi normalleştirmiş olmamız, onun temelsiz kınamaları karşısında sessiz kalacağımız anlamına gelmez.' ifadesi kullanıldı.

''Yahudi olmayan kadınlar istismar edilebilir''
İsrail ordusunda hahambaşılık görevine 'İsrail askerlerinin savaşta Yahudi olmayan kadınlara tecavüz edilebileceği' yönündeki açıklamaları ile tepki çeken Haham Eyal Karim'in aday gösterilmesi tartışmalara neden oldu.

İHH'dan ''İsrail'le örtünen çıplak kalır'' açıklaması
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı,daha önce yaptığı açıklamada yer verdiği, 'İsrail'le örtünen çıplak kalır' sözünün yanlış taraflara çekilerek kullanıldığını bildirerek, 'oluşan algı ve yanlış anlaşılmadan dolayı' kamuoyundan özür diledi.

İsrail basını Türkiye ile anlaşmadan rahatsız!
İsrail basını, Türkiye ile İsrail arasındaki anlaşmayı Türkiye ve Hamas'ın zaferi olarak yorumladı

İsrail anlaşması imzalandı
Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, İsrail ile yürütülen müzakerelerin ardından varılan mutabakatı Bakanlıkta imzaladı. İsrail'in adına da Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Dore Gold imzaladı.

Selahattin Demirtaş'tan İsrail tepkisi: ''Hani mazlum Gazze halkı?''
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye ile İsrail arasında yaşanan gelişmelere değinerek, 'Hani mazlum Gazze halkı, hani Filistin, hani Kudüs, hani Mescidi Aksa? Bak hepsini kendi çıkarlarına satan bir anlayış olduğunu ben söylemiyor muydum? Bunlara bunun için oy verenlere şimdi soruyorum, kendinizi aldatılmış hissetmiyor musunuz? İsrail'le dostuz diyor, İsrail'le güçlü bir ittifak, güç birliği yaptık diyor. Daha geçen hafta sorsanız İsrail, terör devletiydi. Böyle oy topluyordu' dedi.

Mavi Marmara'da ölenlerin ailelerine 2'şer milyon dolar tazminat
İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi mutabakatına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Mavi Marmara baskınında ölenlerin ailelerine 2 'şer milyon dolar tazminat ödenecek' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım İsrail anlaşmasının detaylarını açıkladı
Türkiye-İsrail ilişkilerinin normale dönmesine ilişkin Roma'da varılan mutabakatın ardından Başbakan Binali Yıldırım ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bugün eş zamanlı olarak anlaşmanın detaylarını açıkladı.

İsrail ile Türkiye arasında anlaşmaya varıldı
Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi adına Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun özel temsilcisi Joseph Ciechanover, Roma'da bir araya geldi ve ilişkilerin normalleşmesi adına uzlaşmaya vardı. Başbakan Binali Yıldırım da yarın saat 13.00'te Çankaya Köşkü'nde açıklamalarda bulunacak.

Türkiye ile İsrail arasında anlaşma
İsrail ve Türkiye arasındaki yakınlaşma sürecinde sona yaklaşılıyor. İsrail basınına konuşan İsrailli yetkiliye göre güvenlik kabinesi anlaşmayı onaylamak için çarşamba günü görüşecek.

İsrail milletvekili Türkiye'ye geliyor
Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkilerin normalleşmesi yolunda atılan adımlarda sona gelinirken yeni bir adım daha atıldı. Yıllar sonra ilk kez İsralli bir milletvekili Türkiye'ye resmi ve kamuoyuna açık bir ziyarette bulunacak.

Gazze Anlaşması için geri sayım başladı
Türkiye ile İsrail arasındaki anlaşma 26 Haziran'da dünyaya duyurulacak. Anlaşma Gazze için çok önemli...

Netanyahu: ''Türkiye ile uzlaşma çok yakın''
İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi için yapılan görüşmelerde anlaşmanın artık çok yakın olduğunu söyledi.

İsrail Savunma Bakanı istifa etti
İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, görevinden ve İsrail parlamentosu Knesset'teki üyeliğinden istifa etti.

Ankara'da İsrail'in 68. kuruluş yıldönümü resepsiyonu!
Normalleşme görüşmelerinin sürdüğü İsrail'in 68. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bugün Ankara'da bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona hükümet cephesinden bu yıl da katılım olmazken, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Amira Oron, 'iki ülke arasında geçen yıl olumlu gelişmeler oldu bu gidişatın iyi niyetle devam edeceğine inanıyoruz.' dedi.

BBP Başkanı Mustafa Destici gözaltına alındı
BBP Başkanı Mustafa Destici ve yanındaki heyet İsrail'de havaalanında gözaltına alındı.

Haaretz: Türkler İsrail'e döndü
İsrail’in önemli yayın kuruluşlarından Haaretz’de Türk inşaat sektörünü ele alan bir makale kaleme alındı.

İsrail: 'Rus jetleri İsrail uçaklarına ateş açtı'
İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesi, Suriye'deki Rus jetlerinin 'en az iki kez İsrail uçaklarına ateş ettiğini' öne sürdü. Geçtiğimiz Eylül ayında Rusya lideri Putin'le görüşen İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail ve Rusya'nın Suriye'deki askeri faaliyetlerini koordineli bir şekilde yürüteceğini, böylece iki ülke güçlerinin yanlışlıkla birbirini hedef almasının önleneceğini söylemişti.

İsrail'den Türkiye açıklaması
İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Tel Aviv ile Ankara arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi amacıyla yapılacak anlaşmanın yüzde 90 oranında tamamlandığını açıkladı.

İsrail'den vatandaşlarına uyarı: Acil Türkiye'yi terkedin
İsrail Başbakanlığı Terörle Mücadele Bürosu, Türkiye'de bulunan İsrail vatandaşlarını mümkün olan en kısa sürede, acil terör saldırısı riski nedeniyle Türkiye'yi terk etmeleri konusunda uyardı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Türkiye-İsrail görüşmeleriyle ilgili açıklama yaparak, heyetlerin mutabakat metninin nihai hale getirilmesi ve farklılıkların giderilmesi yönünde ilerleme sağladığını ve anlaşmanın çok yakında gerçekleştirilecek bir sonraki toplantıda sonuçlandırılması hususunda uzlaşıya vardığını açıkladı. 

-