İsrail-Türkiye barışında asker cenazeleri şartı
'Herhangi bir Türkiye-İsrail anlaşması Gazze savaşında ölen İsrailli askerlerin cenazelerinin teslimini içermeli.' İsrail basınına göre yeniden başladığı öne sürülen İsrail-Türkiye görüşmelerindeki taleplerden biri bu.

AB ile İsrail arasında gizli görüşme iddiası
AB ile İsrail arasında, Yahudi yerleşim birimlerinde üretilen ürünlerin etiketlenmesi konusunda yaşanan sorunun çözümü için gizli görüşmelerin başladığı öne sürüldü.

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e kınama
Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki yasadışı yerleşimlerde toplam 153 yeni konut inşası kararını kınayan bir açıklama yaptı.


İsrail ve Yunanistan'dan Ankara'ya mesaj: 'İşbirliğimiz Türkiye'yi hedef almıyor'
Dün İsrail'in Kudüs kentinde bir araya gelen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Yunanistan Başbakanı Aleksi Çipras'tan, iki ülke arasındaki derinleşen ittifakın Türkiye'yi hedef almadığı mesajı geldi.

İsrail'den şok eden IŞİD açıklaması
İsrail'den şok edici bir IŞİD açıklaması geldi. İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, İran'ın baş düşmanları olduğunu söyledi. Ancak Yaalon, bunu, Paris gibi Batı metropolleri dahil dünyayı kana bulayan ve başta ABD'nin mücadele ettiği IŞİD ile kıyaslayarak açıkladı, 'IŞİD ile çalışmayı seçerim' dedi.

İsrail'den Türkiye açıklaması: Bize başka seçenek kalmıyor
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun özel temsilcisi ve Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Dore Gold, Türkiye ile İsrail arasında yoğun görüşmeler yapıldığını açıkladı. Gold, 'Bölgesel durum bize önemli konularda anlaşmaktan başka bir seçenek bırakmıyor, ekiplerimiz bu temelde çalışıyor' diye konuştu.

Putin'den kritik hamle! Rusya-İsrail-Suriye üçgeninde önemli gelişme
Rusya’nın Suriye krizini ele almak üzere İsrail’e gizli bir heyet gönderdiği iddia edildi. İsrail gazetesi Haaretz’in haberine göre heyetin başında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev yer aldı.

İsrail, Şam'da nokta atışı yaptı
İsrail tarihinin en çok ses getiren saldırılarından birini gerçekleştiren Hizbullah militanı Samir Kantar, Suriye'nin başkenti Şam'da öldürüldü. İsrail, Şam'daki bir mahalleye düzenlediği hava saldırısında öldürdüğü Kantar'ı, 2008 yılında tartışmalı bir takasla serbest bırakmıştı.

İsrail, Şam'da Hizbullah komutanını vurdu
Hizbullah'ın üst düzey komutanlarından Samir Kantar, İsrail'in Suriye'de düzenlediği hava saldırısında öldü. Saldırıda 8 Hizbullah üyesinin daha yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Gaz barışı: İşte İsrail gazının Türkiye'ye geleceği tarih
İsrail ile Türkiye arasındaki yakınlaşmada doğalgazın önemli etkisi var. İsrail için en ekonomik yol gazını Türkiye’ye taşımak; Türkiye ise gazda kriz yaşadığı Rusya’ya alternatif oluşturmak istiyor. Bu yüzden Tel Aviv-Ankara arasındaki yakınlaşma, İsrail-Türkiye Boru Hattı görüşmelerini hızlandırabilir. 2016’da bir gaz anlaşması yapılırsa, İsrail gazı 2019’da Türkiye pazarına giriş yapabilir.

''Her şey o 'ihanet' ile başladı''
22 Aralık 2008... Dönemin İsrail Başbakanı Ehud Olmert Ankara'ya gelerek Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. İki lider, Tel Aviv ile Şam arasındaki barış görüşmelerine arabuluculuk eden Türkiye'nin bu rolünü sürdürmesi konusunda anlaştı.

İsrailli yetkili: Türkiye ile anlaştık
İsrail ve Türkiye'nin ilişkileri normalleştirme amacıyla ön mutabakata vardığı duyuruldu.

Erdoğan'ın 3 şartına İsrail'den yanıt
Türkmenistan dönüşü uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'le ilişkilerin normalleşmesi için üç şart açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 3 şartla ilgili İsrail'den jet cevap geldi.

İsrail'den Türkiye'ye sürpriz doğalgaz açıklaması
İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Türkiye ve batı Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere doğalgaz ihraç edebilecekleri tüm rota opsiyonlarını değerlendirdiklerini belirtti.

İsrail Rusya'yı 'kör edebilir'
İsrail’in, Rusya’nın Ortadoğu’ya gönderdiği S-300 hava savunma sistemini bertaraf etmek için Yunanistan’ın yardımıyla gizli bir deneme yaptığı öne sürüldü. İsrail’in Suriye ve İran’ı vurma potansiyelini azaltan S-300 hava savunma sistemi, Rusya’nın bölgedeki en önemli askeri güçlerinden biri.

İsrail ilk kez kabul etti: Evet yaptık
İsrail, Başbakan Benjamin Netanyahu'nun ağzından ilk kez Suriye'de Esad rejimine ve Hizbullah militanlarına karşı operasyon düzenlediğini itiraf etti.

İsrail ile AB arasında büyük kriz
Avrupa Birliği'nin illegal Yahudi yerleşim birimlerinde üretilen mallarla ilgili kararına tepki olarak İsrail, birliğin Filistin-İsrail barış sürecindeki rolünü askıya aldı.

Rus savaş uçağı İsrail hava sahasını da ihlal etti
İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, Golan Tepeleri yakınında uçan bir Rus jetinin İsrail hava sahasını ihlal ettiğini açıkladı.

Dünya onu konuşuyor! Sınırı paraşütle geçti
İsrail, dün 23 yaşındaki Filistinli bir gencin, yamaç paraşütüyle Golan Tepeleri'ni aşarak Suriye tarafına geçtiğini açıkladı

Canlı yayında bomba iddia: İki ülke büyük Kürdistan için anlaştı
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İsrail ve Suudi yetkililerin 'büyük Kürdistan' için anlaştıklarını belirterek 'İran ve Türkiye'nin hayallerini böyle suya düşürürler' dedi.

Dünya şokta!
Filistinli genç kızın vurulmadan saniyeler önce çekilen görüntüleri yayınlandı. İsrail askerlerinin Batı Şeria’daki Halil kentinde öldürdüğü 18 yaşındaki Filistinli Hedil el-Heşlemun’un vurulmadan saniyeler önce çekilen fotoğrafları yayınlandı. Fotoğraflarda İsrailli güvenlik güçlerinin otomatik silahlarını Heşlemun'a doğrulttuğu görülüyor.

-