Gülen ve Akın İpek'in de aralarında bulunduğu 65 kişinin mal varlığına el konuluyor
FETÖ/PDY ile ilgili 73 kişi hakkında açılan 'çatı' davasını görecek Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile iş adamı Hamdi Akın İpek'in de arasında bulunduğu firari 65 sanığın mal varlıklarına el konulmasına karar verdi.

Akın İpek: ''Bütün paralellerin canı cehenneme''
Şirketlerine kayyum atanan Koza İpek Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek'in tutuklanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Kayahan doğum gününde anıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl vefat eden Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Kayahan için doğum gününde “İyi ki Doğdun Kayahan” adlı bir konser düzenledi.

Beste Açar'dan 'Babam mal kaçırdı' davası
Beste Açar Haravon, merhum babası usta şarkıcı Kayahan’ın kendisinden mal kaçırdığını iddia ederek İpek Açar’ın üstüne kayıtlı Acarkent’teki ev için tapu iptali ve tescil davası açtı.

İpek Medya kapatıldı
Bugün TV, Koza Basın, Yaşam TV ve bu şirketin iştiraki olan Koza Prodüksiyon, Rek-Tur Reklam Pazarlama ile İpek Online Bilişim'in basın yayın faaliyetlerinin tüzel kişilikleri muhafaza edilmek suretiyle durdurulmasına karar verildi.

Kızı ile şehit olan polisin Hatay'daki baba ocağına ateş düştü
Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem ile birlikte şehit düşen 28 yaşındaki polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi'nin Hatay'daki baba ocağında çığlıklar yükseldi. Acı haberi alan Çiftçi ailesinin yakınları şehit evine koştu. Saldırıda ağır yaralanan şehidin ev kadını eşi İpek Çiftçi'nin ise hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Ağlatan destek
Engelsiz Yaşam Vakfı’nın ödül töreni önceki akşam yapıldı. Gecede, kangren olan bacağı 2013’te kesilen ve maddi zorluk yaşayan Yalçın Menteş’e destek için müzayede düzenlendi.

58 gazetecinin işine son verildi
İpek Koza Medya Grubu'nda işten çıkartmalar başladı. İş akdinin sonlandırıldığı söylenen gazeteciler bina içine alınmıyor.

Erdoğan'ın kayyum eleştirisine Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Koza-İpek grubuna kayyum atanmasıyla ilgili yaptığı yoruma cevap verdi.

Baskılar durdurulduı! Kayyum, gazeteyi savunanları işten çıkardı
Gazetenin bugünkü 'Kayyumla gasp' manşetini 'rezalet' olarak nitelendiren kayyum Hasan Ölçer, manşeti savunan çalışanı 'Çık dışarı! İş akdin feshedildi' diyerek kovdu.

Kayyumdan ilk yayın: Hitler
Koza İpek Holding'e kayyum atanmasının ardından Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını saat 16.30 sıralarında kesildi. Yayının kesilmesinin ardından kayyumun ilk yayını orjinal ismi Saints and Soldiers olan Azizler ve Askerler oldu.

Ekranlar böyle karardı!
Kanaltürk ve Bugün TV'nin İstanbul Mecidiyeköy'deki binasında sabah saatlerinden bu yana hareketlilik yaşandı. Binaya gelen kayyumlar yönetimi devralırken Bugün TV Yayın Yönetmeni Tarık Toros'u görevden aldı. Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını kesildi. İşte sabah saatlerinden bu yana İpek Medya'da yaşananlar...

Tarık Toros gözyaşı döktü: ''Kanalımı koruyamadım!''
Bugün TV Genel Yayın Müdürü Tarık Toros, binadan zorla çıkartılmasının ardından gözyaşları dökerek 'Kanalımı koruyamadım.' dedi.

Genel yayın yönetmeni, polis zoruyla dışarı çıkarıldı
Kanaltürk ve Bugün TV’nin yayınları dakikalar önce sona erdi. Her iki kanalın ekranları da karardı. ‘Yayınımız saniyeler içinde kararıyor” diyen Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, polis zoru ile binadan çıkarıldı.

İki kanalın fişi çekildi!
Kanaltürk ve Bugün TV'ye sivil polislerin girmesinin ardından saat 16.30 sıralarında yayın kesildi. Sivil polislerin binaya girişi sırasında Kanaltürk Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, rejiden canlı yayındaydı. Toros, sivil polislerin 'uydu odasına' girdiğini belirterek her an yayınlarının kesilebileceğini kaydetti. Toros'un konuşması devam ederken saat 16.30 sıralarında iki kanalın da ekranı karardı.

Oktay Usta yemek dağıtmak istedi, polis müdahalesi geldi
Samanyolu TV'de yemek programı yapan Oktay Usta, Koza İpek Grubu'na kayyum atanması sonrasında bu sabah yaşanan olayların ardından kanal binası önüne gelerek destek vermek istedi.

Türkiye'nin konuştuğu ''kayyumlar'' arasında ilginç isimler
Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere atanan kayyumlar arasında Türkiye'de meydana gelen elektrik kesintisi sonrasında istifa eden TEİAŞ Genel Müdürü Yıldır da var.

''Bu bir AKP'lileştirme, bu bir çökme operasyonudur''
Kanal Türk'e kayyum atanması, kayyumların polisle birlikte kanala girerek yayını kesmek istemesine MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural'dan tepki geldi. Vural, 'Kayyumlara sesleniyorum. Biz oraya geleceğiz. Bizim sesimizi kısamayacaksınız. Hepiniz aklınızı başınıza alın. ' dedi.

Kanaltürk TV, Bugün ve Millet Gazetesi çalışanları yerlerde sürüklendi!
Mecidiyeköy'de Kanaltürk TV, Bugün ve Millet gazetelerinin bulunduğu bina önünde arbede çıktı. Polis kapıyı kırıp içeri girdi, çalışanları yerlerde sürükledi.

Televizyonu basan polis canlı yayını durdurdu
Sabah Kanaltürk, Bugün televizyonları ile grubun gazetelerinin bulunduğu Mecidiyeköy'deki binaya baskın düzenleyen polis, canlı yayın yapan televizyonların kameralarını zorla kapattırdı.

Sağanak yağış felaketi de getirdi
Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Girmeli mahallesinde akşam saatlerinde DSİ kanalının taşması sonucu evleri su bastı. Taşkın suyun İpek yoluna vurması nedeniyle TIR ve hafif ticari araç suda sürüklendi. Devrilen TIR sürücüsü yaşamını yitirirken hafif ticari araçtaki 6 kişi hafif şekilde yaralandı.

-