Binali Yıldırım: ''Demokrasi ve insan haklarında önemli mesafeler aldık, kıskanıyorlar''
Başbakan Binali Yıldırım, 'Şimdi artık Türkiye’de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, başkanlık sistemi ve yeni anayasa' dedi. Türkiye'nin istikrar, demokrasi, insan hakları ve ve reformlarda çok önemli mesafeler aldığını söyleyen Yıldırım, 'Bu tabi bazılarını kıskandırıyor' ifadesini kullandı.

Edirne'deki Selimiye Meydanında insan iskeleti parçaları bulundu
Edirne Selimiye Meydanı'nda Müze Müdürlüğü tarafından sürdürülen Yemişkapanı Hanı kurtarma kazısında, Roma dönemine ait olduğu sanılan insan iskeleti parçaları bulundu. Gün yüzüne çıkarılan kafatası, kol ve bacak kemikleri incelenmek üzere Trakya Üniversitesi'ne götürüldü.

Altıok: 28 Mayıs ''Gezi Parkı, insan hakları ve çevre bayramı'' ilan edilsin teklifi
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Gezi eylemlerinin 3. yıl dönümünde 28 Mayıs gününün, ülkenin temeli, özgürlüklerin teminatı, özgürlük ve toplumsal barış yönünde atılan önemli bir adım olduğunu belirterek 'Gezi Parkı, İnsan Hakları ve Çevre Bayramı' ilan edilmesi için kanun teklifi verdi.

Bornova'da kafası olmayan insan iskeleti bulundu
İzmir'in Bornova ilçesindeki dağlık alanda kafatası olmayan ve cinsiyeti belirlenemeyen insan iskelet bulundu.

HDP'li Irmak: 'Meclis'i terk edersek çok sayıda insan yaşamını yitirecek'
HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, dokunulmazlıklarının kaldırılmasının ardından bazı arkadaşlarının Meclis'ten atılması durumunda alternatifleri olup olmayacağı ile ilgili bir soru üzerine, 'Biz Meclis zemininde çalışmak ve burayı terk etmek istemiyoruz. Bu zemini terk edersek çok sayıda insan yaşamını yitirecektir. Önünde sonunda yine müzakere ve diyalog ile sorunları çözeceğiz' dedi.

BM komiserinden Türkiye'ye uyarı
Birleşmiş Milletler'in en üst düzey İnsan Hakları Komiseri Zeyd Raad El-Hüseyin'den Türkiye'ye yönelik insan hakları uyarısı geldi.

İnsanları dondurup sonra diriltmek mümkün mü?
İnsanları dondurup yıllar, hatta yüzyıllar sonra uyandırma düşüncesi uzun zamandır gündemde. İnsanoğlunun 'hiçlik' e alternatif olarak düşlediği özlem: Yeniden diriliş. Film senaryolarında, arkadaş sohbetlerinde gündeme gelen bu konu bilim insanlarının da masasında.

Çevreyolunda korkutan görüntü
ESKİŞEHİR’de kimliği belirsiz kişiler boynuna ip geçirilmiş ve etek giydirilmiş insan maketini çevre yolundaki trafik işaret levhalarının bulunduğu yere astı.

İnsan gibi koşabilen robot
Son yıllarda birçok şirketin robotlar üzerine çalışma yaptığını görüyoruz.Ve bu araştırmalarda asıl amaç insan hayatını daha kolay bir hale getirmektir.İnsansı robot denilince başta Boston Dynamics ve Georgia Teknoloji Enstitüsü AMBER Lab aklımıza gelmektedir.

Zeki insanların ortak noktası
Amerikan Study Dergisi'nde yayınlanan araştırmalarına göre zeki insanlar için hayat, gece herkes uyuduktan sonra başlıyor. Bu insanlara psikolojide 'gece baykuşu' deniyor.

İnsan genlerini değiştirmeye onay çıktı
İngiliz bilim insanları, insan embriyosunun genlerini değiştirebilme izni aldı. Genler üzerinde değişiklik yapılabilmesini sağlayacak bu izin ile düşük yapma nedenleri üzerinde daha derin araştırma yapılabilecek.

Uykuyu bambaşka bir biçimde yaşayan 15 insan
İnsanın uykusu gelince yer farketmeyebiliyor. İşte söz konusu uyku olunca şartları zorlayan insanlar...

İnsan beyni gibi çalışan çip geliştirildi!
Hangcou Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Cıciang Üniversitesi araştırmacılarının bir yıllık çalışması sonucunda insan beyni gibi çalışan çip geliştirildi. Çipe 'Darwin' adı verildi.

Söz konusu uyku olunca şartları zorlayan 15 insan
İnsanın uykusu gelince yer farketmeyebiliyor. İşte Uykuyu bambaşka bir biçimde yaşayan insanlar.

Keşke öğrenmeseydim diyeceğiniz gerçekler
İşte hayatımızın içinde olan ama öğrenmekten keyif almayacağımız gerçekler...

Organ bağışını anlamlı kılan 6 sebep
Organ bağışını anlamlı kılan sebepleri sizler için bir araya getirdik...

Evlat edinme koşulları nelerdir?
Değişik nedenlerle çocuk sahibi ol(a)mayan kişiler için de evlat edinme kurumu şanstır. İki ihtiyaç gurubunun bir araya gelmesidir aslında evlat edindirme.

Kova burcu erkeğine güvenmemeniz için 8 neden
Her burcun kendine has tuhaflıkları, iyi yönleri, insanın içini kemirip güvenini sarsan yanları vardır elbet. Kova burcu erkeği için de aynı durumlar geçerli. Aman dikkat diyelim...

Uçak ölümleri tarihe karışıyor
Bilim dünyası yolcu uçaklarını daha güvenli hale getirmek için çalışmalar yapıyor. Ama insan faktörünün yol açabileceği sonuçlar için pek de çözüm yok. Ancak bu proje ile uçak kazalarında can kayıplarının önüne geçilebilir. Üzerinde çalışılan çözüm uçağın ana gövdesinden ayrılan bir kabin.

''Güzel bir insan ölünce, bir kütüphane yanar''
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Koç'un ölümü iş ve sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü isimler sosyal medya hesapları üzerinden Koç ailesine baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Benlerden kurtulma yolları nelerdir?
Benler, melanosit denilen, deriye rengini veren pigmenti üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu belirgin hale gelerek meydana gelen oluşumlardır. Vücudun her yerinde görülebilmekle birlikte farklı şekillerde ve renklerde olabilirler. Benlerin oluşumunda genetik faktör en önemli kriterdir ancak her yaşta ben oluşumu görülebilmektedir.

-