Keşke öğrenmeseydim diyeceğiniz gerçekler

İşte hayatımızın içinde olan ama öğrenmekten keyif almayacağımız gerçekler...Organ bağışını anlamlı kılan 6 sebep

Organ bağışını anlamlı kılan sebepleri sizler için bir araya getirdik...


Evlat edinme koşulları nelerdir?

Değişik nedenlerle çocuk sahibi ol(a)mayan kişiler için de evlat edinme kurumu şanstır. İki ihtiyaç gurubunun bir araya gelmesidir aslında evlat edindirme.

Kova burcu erkeğine güvenmemeniz için 8 neden

Her burcun kendine has tuhaflıkları, iyi yönleri, insanın içini kemirip güvenini sarsan yanları vardır elbet. Kova burcu erkeği için de aynı durumlar geçerli. Aman dikkat diyelim...Uçak ölümleri tarihe karışıyor

Bilim dünyası yolcu uçaklarını daha güvenli hale getirmek için çalışmalar yapıyor. Ama insan faktörünün yol açabileceği sonuçlar için pek de çözüm yok. Ancak bu proje ile uçak kazalarında can kayıplarının önüne geçilebilir. Üzerinde çalışılan çözüm uçağın ana gövdesinden ayrılan bir kabin.

''Güzel bir insan ölünce, bir kütüphane yanar''

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Koç'un ölümü iş ve sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü isimler sosyal medya hesapları üzerinden Koç ailesine baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Benlerden kurtulma yolları nelerdir?

Benler, melanosit denilen, deriye rengini veren pigmenti üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu belirgin hale gelerek meydana gelen oluşumlardır. Vücudun her yerinde görülebilmekle birlikte farklı şekillerde ve renklerde olabilirler. Benlerin oluşumunda genetik faktör en önemli kriterdir ancak her yaşta ben oluşumu görülebilmektedir.

Dünyadaki en zor 10 spor dalı

Pek çok insanda olduğu gibi sizin de kafanızda hangi sporun daha zor olduğuna dair bir soru işareti varsa bu listemizi okuyarak onu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Hangi diyet daha sağlıklı?

İşlenmiş gıdalarda uzaklaşmak için taş devri diyetine geri dönmeye çalışmak mantıklı mı?

İnsan kaçakçısına ''ibret olsun diye'' ölen çocukların cansız bedenlerini gösterdiler

Adının Özcan A. olduğu bildirilen kaçakçı, Sisam Adası’na götürmek üzere altısı çocuk 23 mülteci ile Ege Denizi’ne açıldı. Tekne, Sisam açıklarında alabora oldu.

Karın gribi yayılıyor

Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner, karın gribi olarak bilinen ’Norovirüs’ konusunda 'İngiltere’de yaklaşık 1 milyon insanı etkiledi ve şimdi tüm Avrupa’ya yayılıyor' açıklamalarında bulundu.

Ayrılık sonrası için ipuçları

Uzun bir ilişkiyi noktaladıktan sonra sudan çıkmış balığa döndüğümüz doğrudur. Canınızı sıkmayın, hayata gülümseyin, eğlencenin tadını çıkarın ve hayata dönüş biletinize sıkı sıkı sarılın!

AİHM'den sokağa çıkma yasağı başvurularına karar

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Şırnak'ın Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçelerindeki sokağa çıkma yasağının kaldırılması için ihtiyati tedbir kararı verilmesi istemiyle yapılan başvuruları reddetti.

En stresli meslekler

ABD'de insan kaynakları sektöründe faaliyet gösteren 'CareerCast' kuruluşu, 200 iş kolunun en stresli ve stressiz 10'unu listeledi.

Nedir bu domuz gribi? Ne kadar tanıyoruz?

Gündemden düşmeyen domuz gribi Türkiye’de ilk kez 2009 yılında görüldü. Bir zamanlar sadece domuzları hasta eden bu virüs bugün insan sağlığını, hatta yaşamını tehdit ediyor.

DİĞER "insan" LİNKLERi