Zeki insanların ortak noktası
Amerikan Study Dergisi'nde yayınlanan araştırmalarına göre zeki insanlar için hayat, gece herkes uyuduktan sonra başlıyor. Bu insanlara psikolojide 'gece baykuşu' deniyor.

İnsan genlerini değiştirmeye onay çıktı
İngiliz bilim insanları, insan embriyosunun genlerini değiştirebilme izni aldı. Genler üzerinde değişiklik yapılabilmesini sağlayacak bu izin ile düşük yapma nedenleri üzerinde daha derin araştırma yapılabilecek.

Uykuyu bambaşka bir biçimde yaşayan 15 insan
İnsanın uykusu gelince yer farketmeyebiliyor. İşte söz konusu uyku olunca şartları zorlayan insanlar...

İnsan beyni gibi çalışan çip geliştirildi!
Hangcou Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Cıciang Üniversitesi araştırmacılarının bir yıllık çalışması sonucunda insan beyni gibi çalışan çip geliştirildi. Çipe 'Darwin' adı verildi.

Söz konusu uyku olunca şartları zorlayan 15 insan
İnsanın uykusu gelince yer farketmeyebiliyor. İşte Uykuyu bambaşka bir biçimde yaşayan insanlar.

Keşke öğrenmeseydim diyeceğiniz gerçekler
İşte hayatımızın içinde olan ama öğrenmekten keyif almayacağımız gerçekler...

Organ bağışını anlamlı kılan 6 sebep
Organ bağışını anlamlı kılan sebepleri sizler için bir araya getirdik...

Evlat edinme koşulları nelerdir?
Değişik nedenlerle çocuk sahibi ol(a)mayan kişiler için de evlat edinme kurumu şanstır. İki ihtiyaç gurubunun bir araya gelmesidir aslında evlat edindirme.

Kova burcu erkeğine güvenmemeniz için 8 neden
Her burcun kendine has tuhaflıkları, iyi yönleri, insanın içini kemirip güvenini sarsan yanları vardır elbet. Kova burcu erkeği için de aynı durumlar geçerli. Aman dikkat diyelim...

Uçak ölümleri tarihe karışıyor
Bilim dünyası yolcu uçaklarını daha güvenli hale getirmek için çalışmalar yapıyor. Ama insan faktörünün yol açabileceği sonuçlar için pek de çözüm yok. Ancak bu proje ile uçak kazalarında can kayıplarının önüne geçilebilir. Üzerinde çalışılan çözüm uçağın ana gövdesinden ayrılan bir kabin.

''Güzel bir insan ölünce, bir kütüphane yanar''
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Koç'un ölümü iş ve sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü isimler sosyal medya hesapları üzerinden Koç ailesine baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Benlerden kurtulma yolları nelerdir?
Benler, melanosit denilen, deriye rengini veren pigmenti üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu belirgin hale gelerek meydana gelen oluşumlardır. Vücudun her yerinde görülebilmekle birlikte farklı şekillerde ve renklerde olabilirler. Benlerin oluşumunda genetik faktör en önemli kriterdir ancak her yaşta ben oluşumu görülebilmektedir.

Dünyadaki en zor 10 spor dalı
Pek çok insanda olduğu gibi sizin de kafanızda hangi sporun daha zor olduğuna dair bir soru işareti varsa bu listemizi okuyarak onu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Hangi diyet daha sağlıklı?
İşlenmiş gıdalarda uzaklaşmak için taş devri diyetine geri dönmeye çalışmak mantıklı mı?

İnsan kaçakçısına ''ibret olsun diye'' ölen çocukların cansız bedenlerini gösterdiler
Adının Özcan A. olduğu bildirilen kaçakçı, Sisam Adası’na götürmek üzere altısı çocuk 23 mülteci ile Ege Denizi’ne açıldı. Tekne, Sisam açıklarında alabora oldu.

Karın gribi yayılıyor
Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner, karın gribi olarak bilinen ’Norovirüs’ konusunda 'İngiltere’de yaklaşık 1 milyon insanı etkiledi ve şimdi tüm Avrupa’ya yayılıyor' açıklamalarında bulundu.

Ayrılık sonrası için ipuçları
Uzun bir ilişkiyi noktaladıktan sonra sudan çıkmış balığa döndüğümüz doğrudur. Canınızı sıkmayın, hayata gülümseyin, eğlencenin tadını çıkarın ve hayata dönüş biletinize sıkı sıkı sarılın!

AİHM'den sokağa çıkma yasağı başvurularına karar
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Şırnak'ın Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçelerindeki sokağa çıkma yasağının kaldırılması için ihtiyati tedbir kararı verilmesi istemiyle yapılan başvuruları reddetti.

En stresli meslekler
ABD'de insan kaynakları sektöründe faaliyet gösteren 'CareerCast' kuruluşu, 200 iş kolunun en stresli ve stressiz 10'unu listeledi.

Nedir bu domuz gribi? Ne kadar tanıyoruz?
Gündemden düşmeyen domuz gribi Türkiye’de ilk kez 2009 yılında görüldü. Bir zamanlar sadece domuzları hasta eden bu virüs bugün insan sağlığını, hatta yaşamını tehdit ediyor.

Kronik hastalar ve çocukları tehdit eden virüs
Domuz gribi A(H1N1) tipi virüsten kaynaklanan, insanlarda hastalığa yol açan viral bir hastalıktır. Bu virüse 'domuz gribi' denmesinin sebebi, domuzlarda görülen grip virüslerine çok benzemesidir. Domuz gribi virüsü insan, domuz ve kuş virüslerinin bir karışımıdır. Domuz gribi, mevsimsel griple aynı şekilde bulaşır.

-