Org. Yaşar Güler: ''Çukurca'da ölüm kalım savaşı veriliyor''
Jandarma Genel Komutanı 'Çukurca'da çok önemli sonuçlar aldık, ölüm kalım savaşı veriliyor' dedi.

Türkiye'nin yüreğini sızlatan çiftten sevindiren haber
Kütahya'da 8 ineğinden 5'i yıldırım düşmesi sonucunda telef olan 66 yaşındaki Hüseyin Girkin ile 62 yaşındaki eşi Fatma Girkin'e Kütahya Valiliği yardım elini uzattı, hayırsever bir işadamı da 3 düve gönderdi.

Yaşar Büyükanıt sessizliğini bozdu!
Umut Kitabevi’ne bombalı saldırıya ilişkin iddianameyi hazırlayan savcı Ferhat Sarıkaya'nın Yaşar Büyükanıt’la ilgili itiraflarının yankıları sürüyor. Konuyla ilgili Büyükanıt'tan da bir açıklama geldi.

Savcı Ferhat Sarıkaya'dan cemaat ve Yaşar Büyükanıt itirafları
Umut Kitabevi’ne bombalı saldırıya ilişkin iddianameyi hazırlayan savcı Ferhat Sarıkaya Yaşar Büyükanıt’ın dosyaya dahil edilmesini daha sonra davaya bakan hâkim İlhan Kaya’nın istediğini söyledi. Sarıkaya, görevden uzaklaştırıldığı dönemde maaşını cemaatin verdiğini, yurtdışına çıkması için de para verildiğini açıkladı.

Yaşar Büyükanıt'ın yaveri de tutuklandı!
İzmir'de görülen komuoyunda 'Askeri casusuluk' davası olarak bilinen 'gizli belge ve belge bulundurma davasında ve soruşturmasında çeşitli usulsüzlükler yapılarak sahte delil üretildiği iddialarıyla gözaltına alınana 28 kişiden aralarında Tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yaveri emekli Albay Gürsel Yüce'nin de bulunduğu 20 kişi tutuklandı.

Rehin alınan Org. Yaşar Güler'in ifadesi Akın Öztürk muammasını çözdü!
Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, darbe girişimi gecesi darbeciler tarafından rehin alınıp Akıncılar Üssü'ne götürülmüştü. Org.Güler, nasıl rehin alındığını, Akıncı üssüne nasıl götürüldüğünü anlattı, 'Gözlerimi açtıklarında karşımda Akın Öztürk vardı' diyerek darbe sonrasının en tartışmalı sorusuna noktayı koydu.

Anneden yürek burkan soru: ''Kızımın elleri nerde?''
İzmit'te dövülerek öldürülen ve elleri bileklerinden baltayla kesilmiş halde cesedi bulunan Nuran Dutlu'nun annesi bugün yapılan duruşmada sanıklara 'Ben kızımı elsiz defnettim. Kızımın ellerini ne yaptınız?' diye sordu.

Yaşar Nuri Öztürk son yolculuğuna uğurlanıyor...
Uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele eden ve önceki gün hayatını kaybeden ilahiyatçı yazar Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk son yolculuğuna uğurlanıyor.

Yaşar Nuri Öztürk'ten acı haber!
Mide kanseri ile mücadele eden ve geçtiğimiz günlerde durumu ağırlaşan Yaşar Nuri Öztürk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yaşar Nuri Öztürk'ten kötü haber!
Ünlü ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk'ün son sağlık durumu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Hastaneye kaldırılan Öztürk'ün durumunun ağır olduğu belirtildi.

Borsada para kaybedince eşini öldüren imama ağırlaştırılmış müebbet
Hopa'da eşini asansör boşluğuna atarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan imama ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Cinayetin ardında imam Yaşar Subaşı'nın parasını borsada kaybetmesi ve eşi Güler Subaşı'nın, istediği bilezikleri vermemesi olduğu ortaya çıktı.

Yaşar Yakış AK Parti'den ihraç edildi
AK Parti kurucusu ve eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış'ın içinde olduğu 4 kişi AK Parti'den ihraç edildi.

Çorumlu şehidi 5 bin kişi uğurladı
ŞIRNAK'ta PKK'lı teröristlerin polis servis aracına düzenlediği roketatarlı saldırıda şehit olan Çorumlu polis memuru 36 yaşındaki Mustafa Yaşar, memleketinde 5 bin kişinin katıldığı bir törenle gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Neslihan Atagül'ün acı günü... Cenazede gerginlik!
Neslihan Atagül'ün otobüs şoförü babası Yaşar Şener Atagül, evinde fenalaşıp yaşamını yitirdi. Dünkü cenazede komşuları, 'Babasıyla ilgilenmedi' dedikleri genç oyuncuya tepki gösterdi.

Eşinden Ebru'ya yeni yıl hesiyesi
Ebru Yaşar, eşi Nejat Gülseven’le Akmerkez’deydi.

Şehit askerin 26 günlük bebeği yetim kaldı!
Diyarbakır'da şehit olan Jandarma Özel Harekat Uzman Çavuş Yaşar Yeniören, son yolculuğuna uğurlandı. Yeniören'in 2 yaşındaki Yaren ve 26 günlük Yağmur isimli çocuklarını görenler ise gözyaşlarını tutamadı.

Büyükanıt, 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 27 Nisan 'e-muhtırasına' ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla İstanbul'daki evinde talimatla ifadesi alındı.

Yaşar Büyükanıt 'şüpheli' sıfatıyla ifade verecek
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 27 Nisan 'e-muhtırasına' ilişkin soruşturmada Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 'şüpheli' sıfatıyla ifade vermeye çağırdı.

Yaşar Nuri Öztürk ifade verdi
İlahiyatçı yazar Öztürk, bir televizyon programında kullandığı ifadelerle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçunu işlediği iddiasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.

İneklerin karınlarına açılan delik hayvanseverleri ayaklandırdı
Birçok Avrupa ülkesinde hazmedemedikleri besinleri çıkartabilmek için ineklerin midelerinin üzerine açılan delik hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Kurt Cobain'i Kürt Kobani sanan grup üniversiteye saldırdı haberine yalanlama!
Bugün bazı internet sitelerinde yer alan 'Kurt Cobain'i Kürt olarak okuyan grup Yaşar Üniversitesi'ne saldırdı' şeklindeki habere ilişkin Yaşar Üniversitesi'nden açıklama geldi.

-