Parmak izini kandırdılar!
Çinlilier sahte parmaklar yardımıyla parmak izi sensörlerini yerle bir etmeyi başardı.

Çillerden kurtulma yöntemleri
Çillerin oluşma nedeni, genetik yatkınlık ve güneştir. Yani ailesinde çilli insanlar olan kişilerin çilli olması ihtimali daha yüksektir. Güneş gören yerlerde ortaya çıktığı için özellikle yüz, omuz ve dekolte bölgesinde daha fazla görülür. Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız, yüzdeki çillerin nasıl azaltılabileceğini anlattı.

Parmak iziyle çalışan akıllı asma kilit
Parmak izi okuma son yıllarda mobil cihazlarda iyice yaygınlaştı. Daha fazlasını düşünen bir girişimci ise parmak izini ilginç bir üründe kullanmaya karar verdi. Akıllı asma kilit böylelikle doğmuş oldu.

Diş teli ile bir ömür düzgün dişler
Günümüzde her yaştan bireyin ortodonti tedavisi görerek düzgün ve sağlıklı dişlere kavuşabileceğini belirten Ortodonti Uzmanı Dr. İlke Elgün,“ Ancak unutulmaması gerekir ki alt veya üst çene darlığı ya da genişliği olan durumların ihmal edilmesi ilerki yaşlarda cerrahi müdahaleyi gerektirebilir. Bu nedenle ortodontik tedaviye geç kalınmadan başlanmalıdır” dedi.

Gece terlemeleri varsa dikkat!
Eskilerin 'amansız hastalık' olarak nitelendirdiği veremin, günümüzde hala geçerliliğini koruduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Bölümü Prof. Dr. Serhat Fındık, büyük ölçüde çaresi bulunmuş olsa bile hala ölüme götürebilme riski bulunduğunu söyledi.

Emzik askısı hatası minik Ayşe'nin parmağının kesilmesine sebep oldu
İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davaya, Mehmet-Mehtap Kaba çiftinin 3 yaşındaki kızları Ayşe Mina Kaba’nın yaşadığı talihsiz kaza sebep oldu.

MHP lideri Bahçeli'nin tedavisi sürüyor
Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'ndeki Anadolu Sağlık Merkezi'nde dün ameliyat olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tedavisi sürüyor. Ziyaret için hastaneye gelenler Bahçeli'yi göremedi, doktorlardan bilgi aldı.

Tuz, biber ve limon İle çözebileceğiniz 9 sağlık problemi
Kış mevsiminin etkisinin arttığı ve bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı şu günlerde, size hastalıklarla doğal yollarla savaşmanın tüyolarını veriyoruz.

Sarı nokta hastalığının belirtileri
Sarı nokta hastalığı nedir, kimlerde görülür? Sarı nokta hastalığının belirtileri ve risk faktörleri nelerdir? İşte, hastalıkla ilgili bilinmesi gerekenler...

Stres dişlerin de düşmanı
Modern hayat ve gittikçe ağırlaşan iş-sosyal yaşam şartları birçok kişide bazı sağlık problemlerine yol açabiliyor. Özellikle istemsizce diş sıkma ya da gıcırdatma (bruksizm) gibi sorunlar sıklıkla yaşanabiliyor.

Utandıran sorun çözümsüz değil
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Bahadır, tüm dünyada yaygın olan idrar kaçırma sorununun, ülkemizde de birçok kadının çözüm aradığı bir konu olduğunu belirterek, “Her geçen yıl tıp dünyasında yeni yöntemlerin uygulanmaya başlaması, bu konuda problemli olan kadınların da yüzünü güldürüyor” dedi.

Leke tedavisi ne zaman ve nasıl yapılır?
Çoğu kadın ve erkek yüzündeki lekelerden şikayetçi. Yaz güneşinin etkisiyle daha da koyulaşan leke tedavisi için en ideali kış mevsimi. Gebelik dönemi, bazı ilaçlar, solaryum, bazı hormonal hastalıklar ve genetik faktörlere de bağlı olarak cilt lekelenmeleri görüldüğünü söyleyen Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Gonca Gökdemir “Güneş lekeye neden olan en önemli faktör olduğu için ve leke tedavi yöntemlerinde güneşten korunma gerekir. Bu yüzden leke tedavileri mutlaka kış aylarında yapılmalıdır” diyor.

Kolik bebek nasıl sakinleşir?
Son zamanlarda sıkça duyduğumuz bebeklerde kolik durumu bazı zamanlarda yeni anne ve babaları oldukça zorluyor.

Aile boyu alınıp saklanacak
Hükümet, TBMM'ye sunduğu yasa tasarısıyla herkesin parmak izini aile kütüklerine ekleyecek.

Karpal tünel sendromuna dikkat!
Bilgisayar başında çok zaman geçirirseniz veya ellerinizle çok çalışırsanız bilek ve parmaklarınızda uyuşma ve sızlamayı gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum hafife alınmamalıdır.

Bağımlılığa dans tedavisi
Uyuşturucu ve alkol bağımlıları dansla tedavi ediliyor. Uyuşturucu veya alkol bağımlısı hastaların tedavisinde dans ve hareket terapisi de deneniyor.

Kalp çizginize göre karakter analizi
Kalp çizgisi serçe parmağınızın hemen altından başlar ve orta parmağınıza doğru ilerler ve sizin hakkınızda bir çok şey anlatır. Bu çizginin avucunuzda 4 farklı konumlanma şekli vardır. Peki, seninki nasıl konumlanmış?

Kas hastalıklarına şekerli su tedavisi
Çukurova Üniversitesi'nde uygulanan 'proloterapi' yöntemiyle kronik eklem ve kas rahatsızlığı çeken hastalar, şekerli su enjeksiyonuyla tedavi ediliyor.

Panik atak nedir? Tedavisi nasıl yapılır?
Panik Atak Alarm sisteminin bozulmasıdır. Uzman Psikolog Gamze Karabulut konu ile ilgili bilgiler verdi.

Parmak çıtlatmak zararlı mı?
Parmak çıtlatırken çıkan sesin kaynağı nedir? Eklemlere zararı var mıdır? Kemik erimesine neden olur mu? Dr. Donald L. Unger araştırdı.

Alyans neden 4. parmağa takılır?
Alyans iki insanı birbirine bağlayan bir semboldür. Kelime anlamı olarak İngilizce “alliance” kelimesinden dilimize geçmiştir ve anlaşma, ittifak anlamlarına gelir. Alyansın sol elin 4. parmağına takıldığını hepimiz biliriz. Peki neden?

-