Diş teli ile bir ömür düzgün dişler

Günümüzde her yaştan bireyin ortodonti tedavisi görerek düzgün ve sağlıklı dişlere kavuşabileceğini belirten Ortodonti Uzmanı Dr. İlke Elgün,“ Ancak unutulmaması gerekir ki alt veya üst çene darlığı ya da genişliği olan durumların ihmal edilmesi ilerki yaşlarda cerrahi müdahaleyi gerektirebilir. Bu nedenle ortodontik tedaviye geç kalınmadan başlanmalıdır” dedi.Gece terlemeleri varsa dikkat!

Eskilerin 'amansız hastalık' olarak nitelendirdiği veremin, günümüzde hala geçerliliğini koruduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Bölümü Prof. Dr. Serhat Fındık, büyük ölçüde çaresi bulunmuş olsa bile hala ölüme götürebilme riski bulunduğunu söyledi.


Emzik askısı hatası minik Ayşe'nin parmağının kesilmesine sebep oldu

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davaya, Mehmet-Mehtap Kaba çiftinin 3 yaşındaki kızları Ayşe Mina Kaba’nın yaşadığı talihsiz kaza sebep oldu.

MHP lideri Bahçeli'nin tedavisi sürüyor

Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'ndeki Anadolu Sağlık Merkezi'nde dün ameliyat olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tedavisi sürüyor. Ziyaret için hastaneye gelenler Bahçeli'yi göremedi, doktorlardan bilgi aldı.Tuz, biber ve limon İle çözebileceğiniz 9 sağlık problemi

Kış mevsiminin etkisinin arttığı ve bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı şu günlerde, size hastalıklarla doğal yollarla savaşmanın tüyolarını veriyoruz.

Sarı nokta hastalığının belirtileri

Sarı nokta hastalığı nedir, kimlerde görülür? Sarı nokta hastalığının belirtileri ve risk faktörleri nelerdir? İşte, hastalıkla ilgili bilinmesi gerekenler...

Stres dişlerin de düşmanı

Modern hayat ve gittikçe ağırlaşan iş-sosyal yaşam şartları birçok kişide bazı sağlık problemlerine yol açabiliyor. Özellikle istemsizce diş sıkma ya da gıcırdatma (bruksizm) gibi sorunlar sıklıkla yaşanabiliyor.

Utandıran sorun çözümsüz değil

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Bahadır, tüm dünyada yaygın olan idrar kaçırma sorununun, ülkemizde de birçok kadının çözüm aradığı bir konu olduğunu belirterek, “Her geçen yıl tıp dünyasında yeni yöntemlerin uygulanmaya başlaması, bu konuda problemli olan kadınların da yüzünü güldürüyor” dedi.

Leke tedavisi ne zaman ve nasıl yapılır?

Çoğu kadın ve erkek yüzündeki lekelerden şikayetçi. Yaz güneşinin etkisiyle daha da koyulaşan leke tedavisi için en ideali kış mevsimi. Gebelik dönemi, bazı ilaçlar, solaryum, bazı hormonal hastalıklar ve genetik faktörlere de bağlı olarak cilt lekelenmeleri görüldüğünü söyleyen Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Gonca Gökdemir “Güneş lekeye neden olan en önemli faktör olduğu için ve leke tedavi yöntemlerinde güneşten korunma gerekir. Bu yüzden leke tedavileri mutlaka kış aylarında yapılmalıdır” diyor.

Kolik bebek nasıl sakinleşir?

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz bebeklerde kolik durumu bazı zamanlarda yeni anne ve babaları oldukça zorluyor.

Aile boyu alınıp saklanacak

Hükümet, TBMM'ye sunduğu yasa tasarısıyla herkesin parmak izini aile kütüklerine ekleyecek.

Karpal tünel sendromuna dikkat!

Bilgisayar başında çok zaman geçirirseniz veya ellerinizle çok çalışırsanız bilek ve parmaklarınızda uyuşma ve sızlamayı gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum hafife alınmamalıdır.

Bağımlılığa dans tedavisi

Uyuşturucu ve alkol bağımlıları dansla tedavi ediliyor. Uyuşturucu veya alkol bağımlısı hastaların tedavisinde dans ve hareket terapisi de deneniyor.

Kalp çizginize göre karakter analizi

Kalp çizgisi serçe parmağınızın hemen altından başlar ve orta parmağınıza doğru ilerler ve sizin hakkınızda bir çok şey anlatır. Bu çizginin avucunuzda 4 farklı konumlanma şekli vardır. Peki, seninki nasıl konumlanmış?

Kas hastalıklarına şekerli su tedavisi

Çukurova Üniversitesi'nde uygulanan 'proloterapi' yöntemiyle kronik eklem ve kas rahatsızlığı çeken hastalar, şekerli su enjeksiyonuyla tedavi ediliyor.

DİĞER "igne ile tetik parmak tedavisi" LİNKLERi

Tetik parmak hastalığı tanısında hangi testler yapılır Tetik parmak hastalığında

TETİK PARMAK ve TETİK BAŞ PARMAK ... yoksa kortizon yapıyorum ama

Tetik parmak doğuştan bir anomali olabileceği gibi, belirli hastalıklar ... İkinci

Tetik parmak kolayca çözümlenebilen bir rahatsızlık değildir. ... Bazen steriod

5 Haz 2012 ... tetik parmak tedavisinde kullanılan splintler ... iğne tendon içindeyse parmak

Tetik parmak hastalığı, parmaklarımızın hareketini sağlayan kirişleri (tendonlar) ...

18 Eyl 2012 ... İğne yoluyla vücuda enjekte edilen kortizonsa sentetik olarak ... Kortizon iğneleri

Dr. Turan Uslu – Kuru İğne Tedavisi – Bel Fıtığı ... Tetik Parmak ... avcı hastalığı

13 Oca 2007 ... İsmine bakıldığı zaman bir avcı hastalığı gibi duran bu durum parmaklarda tetik

7 Şub 2008 ... Sana geçmiş olsun diyorum umarım kısa sürede “tetik parmak” tedavi olur. Ve