89 yaşındaki kadının parmağını kırarak yüzüğünü gasp etmişti, yakalandı
​Kütahya'da, 89 yaşındaki kadının parmağını kırarak yüzüğü ve küpelerini gasp ettiği iddia edilen zanlı tutuklandı.

Diyabetik ayak yaralarından kurtulmak için oksijen tedavisi
Hisar Intercontinental Hospital Hiperbarik Oksijen Tedavisi Bölümü Uzm. Dr. Fulya Erişkon, diyabetik ayak yaralarından hiperbarik oksijen tedavisi ile kurtulma şansınız yüksek olduğunu söyledi.

İshal tedavisinde dikkat!
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Çakır, İshalli Hastalıkları Önleme ve Ağızdan Sıvı Tedavisi Haftası dolayısıyla, dünyada ishalden etkilenen insan sayısı ile ilgili istatistiki bilgiler vererek, ishal türleri, akut ishal nedenleri, kronik ishallerin araştırılması önemi, ishali önlemede dikkat edilmesi gereken kurallar ve bol su ve sıvı tüketiminin önemini anlattı.

Küçük çocuğun elini nefesiyle ısıtmıştı!
Şırnak'ın Silopi ilçesindeki operasyonlarda 23 Aralık 2015 tarihinde bölgedeki ailelerin tahliyesi sırasında küçük bir çocuğun elini nefesiyle ısıtan binbaşı, dün Mardin'in Nusaybin ilçesinde dün 1 uzman çavuşun şehit olduğu patlamada yaralandığı belirtildi. Sol gözünü kaybeden Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik'in, tedavisine GATA'da devam ettiği öğrenildi.

Şehit polisin ailesi 'teklifi' kabul etmedi
Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in, Beşiktaş’ta, önündeki otomobili sollarken çarptığı polis aracında ağır yaralanan Emre Tetik şikâyetinden vazgeçti ama aynı kazada şehit olan polis İsmet Fatih Alagöz’ün eşi davadan vazgeçmiyor. Şehit polis Fatih Alagöz'ün eşinin avukatı, ''Olaydan sonra 'şikayetinizden vazgeçin-vazgeçmeyin mağduriyetinizi giderelim' dediler. Ancak aile kabul etmedi'' ifadelerini kullandı.

Parmak uzunluğunuz kişiliğinizi yansıtıyor!
Sol elinizi uzatınız ve A, B veya C figürlerinden hangisine uyduğunu belirleyiniz.

24 parmağı var!
Denizli'nin Çivril ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Ali İhsan Özdemir'in el ve ayaklarında 20 değil 24 parmak var. Elleri ve ayakları altı parmaklı doğan Ali İhsan Özdemir, 24 parmaklı olmasının şimdiye kadar hayatını olumsuz etkilemediğini, bütün parmaklarını kullanabildiğini söyledi.

İlaç devi Pfizer'dan zehirli iğne kararı
İlaç devi Pfizer, ürünlerinin ABD’de gerçekleştirilen infazlarda kullanılmaması için sınırlamalara gideceğini açıkladı.

O Ses Türkiye'nin Nur'u yanlış iğne kurbanı
Türkiye’nin ‘O Ses Türkiye’ yarışmasıyla tanıdığı şarkıcı Nur Cennet Uçar doğum yaptığı Mersin Devlet Hastanesi’nde yanlış iğne mağduru olduğunu iddia etti.

Kızının yaptığı iğneden sonra rahatsızlanan kadın öldü
Samsun'da boğaz enfeksiyonu sonucu gittiği hastanede doktorun verdiği iğneyi evde kızı yapınca rahatsızlanan kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Parmak izini kandırdılar!
Çinlilier sahte parmaklar yardımıyla parmak izi sensörlerini yerle bir etmeyi başardı.

Çillerden kurtulma yöntemleri
Çillerin oluşma nedeni, genetik yatkınlık ve güneştir. Yani ailesinde çilli insanlar olan kişilerin çilli olması ihtimali daha yüksektir. Güneş gören yerlerde ortaya çıktığı için özellikle yüz, omuz ve dekolte bölgesinde daha fazla görülür. Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız, yüzdeki çillerin nasıl azaltılabileceğini anlattı.

Parmak iziyle çalışan akıllı asma kilit
Parmak izi okuma son yıllarda mobil cihazlarda iyice yaygınlaştı. Daha fazlasını düşünen bir girişimci ise parmak izini ilginç bir üründe kullanmaya karar verdi. Akıllı asma kilit böylelikle doğmuş oldu.

Diş teli ile bir ömür düzgün dişler
Günümüzde her yaştan bireyin ortodonti tedavisi görerek düzgün ve sağlıklı dişlere kavuşabileceğini belirten Ortodonti Uzmanı Dr. İlke Elgün,“ Ancak unutulmaması gerekir ki alt veya üst çene darlığı ya da genişliği olan durumların ihmal edilmesi ilerki yaşlarda cerrahi müdahaleyi gerektirebilir. Bu nedenle ortodontik tedaviye geç kalınmadan başlanmalıdır” dedi.

Gece terlemeleri varsa dikkat!
Eskilerin 'amansız hastalık' olarak nitelendirdiği veremin, günümüzde hala geçerliliğini koruduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Bölümü Prof. Dr. Serhat Fındık, büyük ölçüde çaresi bulunmuş olsa bile hala ölüme götürebilme riski bulunduğunu söyledi.

Emzik askısı hatası minik Ayşe'nin parmağının kesilmesine sebep oldu
İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davaya, Mehmet-Mehtap Kaba çiftinin 3 yaşındaki kızları Ayşe Mina Kaba’nın yaşadığı talihsiz kaza sebep oldu.

MHP lideri Bahçeli'nin tedavisi sürüyor
Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'ndeki Anadolu Sağlık Merkezi'nde dün ameliyat olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tedavisi sürüyor. Ziyaret için hastaneye gelenler Bahçeli'yi göremedi, doktorlardan bilgi aldı.

Tuz, biber ve limon İle çözebileceğiniz 9 sağlık problemi
Kış mevsiminin etkisinin arttığı ve bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı şu günlerde, size hastalıklarla doğal yollarla savaşmanın tüyolarını veriyoruz.

Sarı nokta hastalığının belirtileri
Sarı nokta hastalığı nedir, kimlerde görülür? Sarı nokta hastalığının belirtileri ve risk faktörleri nelerdir? İşte, hastalıkla ilgili bilinmesi gerekenler...

Stres dişlerin de düşmanı
Modern hayat ve gittikçe ağırlaşan iş-sosyal yaşam şartları birçok kişide bazı sağlık problemlerine yol açabiliyor. Özellikle istemsizce diş sıkma ya da gıcırdatma (bruksizm) gibi sorunlar sıklıkla yaşanabiliyor.

Utandıran sorun çözümsüz değil
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Bahadır, tüm dünyada yaygın olan idrar kaçırma sorununun, ülkemizde de birçok kadının çözüm aradığı bir konu olduğunu belirterek, “Her geçen yıl tıp dünyasında yeni yöntemlerin uygulanmaya başlaması, bu konuda problemli olan kadınların da yüzünü güldürüyor” dedi.

-