İyi karpuz nasıl seçilir? ''Karpuzlara vurmayın, size cevap veremezler''
İtalya'da Milano'daki bir karpuz tezgahına konulan 'Lütfen karpuzları tıklatmaktan vazgeçin, size cevap veremezler' uyarısı sosyal medayada paylaşılınca Çin'i birbirine kattı. Uyarıyı üzerlerine alınan Çinliler, sosyal medyada milyarlarca karpuz tıklatırken çekilmiş fotoğraf paylaştı. Peki iyi karpuz nasıl seçilir? İşte yanıtı.

İngiltere'nin AB'den çıkması Türkiye'yi nasıl etkileyecek? İşte cevabı
İngiltere'de seçmen 'Avrupa Birliği'ne hayır' dedi. Peki karar Türkiye'yi nasıl etkileyecek?

Türkiye EURO 2016'da gruptan nasıl çıkar?
Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenerek D Grubu'nu 3'üncü sırada tamamlayan A Milli Takımımızın son 16'ya kalabilmesi için iki gruptaki olası senaryolar önem taşıyor. İlk olasılık; F Grubu'nda Macaristan'ın Portekiz'i yenmesi. Bu senaryo gerçekleşmezse; E Grubu'nda İtalya'nın İrlanda Cumhuriyeti’nden, Belçika'nın da İsveç'ten puan almasını bekleyeceğiz.

Türkiye EURO 2016'da gruptan nasıl çıkar?
EURO 2016'da ilk kez uygulanmaya başlanan statü ile artık 24 takım mücadele ediyor. 6 grupta 4'er takımın mücadele ettiği organizasyonda grup birincisi ve ikincilerinin yanı sıra en iyi 4 grup üçüncüsü de son 16'ya kalacak.

İlaçsız baş ağrısı nasıl geçer?
Baş ağrısından bu öneriler ile doğal yolla kurtulabilirsiniz.

Ramazan'da hava nasıl olacak? İşte yanıtı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Ramazan ayı ile yurdun aşırı sıcak havanın etkisine gireceği haberlerinin aksine, hava sıcaklıkların hafta sonundan itibaren azalarak Ramazan ayının ilk haftasında Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağının beklendiği belirtildi. 

Sinan Oğan: 'Kurultay ancak kurultay salonunda yapılır'
Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, 'Kurultay ancak kurultay salonunda yapılır, kurultay salonunun dışında, şu gördüğünüz otelin dışında, herhangi bir açık veya gizli adreste, bir tarlada, bir başka yerde kurultayı yapmak ya da toplamak gibi bir niyetimiz yok.' dedi.

İlaç devi Pfizer'dan zehirli iğne kararı
İlaç devi Pfizer, ürünlerinin ABD’de gerçekleştirilen infazlarda kullanılmaması için sınırlamalara gideceğini açıkladı.

Gözaltı kırışıklıkları nasıl geçer? İşte cevabı
Göz altı kırışıklıkları yaşla birlikte gelen, bazen cilt tipine göre daha çok veya az oluşan, beslenme, yaşam tarzı ve stresle yakından ilgili, pek çok kişinin problemidir.

Suphi Altındöken cinayetinde silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı
Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken cinayatinde kullanılan silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı.

Kalp krizi 1 ay önceden nasıl anlaşılır?
Bu semptomlar gerçekleşiyorsa 1 ay içinde kalp krizi geçirebilirsiniz. Peki kalp krizi geçirmeden 1 ay önce nasıl anlaşılır?

Septik şok (kan zehirlenmesi) nasıl anlaşılır?
Herhangi bir mikrop veya basit bir enfeksiyondan kaynaklanabiliyor, organların çalışmasını engelleyerek şok tablosuna gidebiliyor. Uzmanlara göre, herkesi tehdit edebilen septik şok, tüm dünyada yaygın olmasına rağmen az biliniyor ve kalp krizinden daha çok ölüme yol açıyor.

O Ses Türkiye'nin Nur'u yanlış iğne kurbanı
Türkiye’nin ‘O Ses Türkiye’ yarışmasıyla tanıdığı şarkıcı Nur Cennet Uçar doğum yaptığı Mersin Devlet Hastanesi’nde yanlış iğne mağduru olduğunu iddia etti.

4.5G hızı nasıl test edilir?
4.5G'nin Türkiye'de hayata girmesiyle birlikte herkes Google'da yoğun bir arama yaparak internet hızını ölçmek için Speedtest uygulamasını indiriyor. Peki Speedtest ile 4.5G hızı nasıl ölçülür?

Kızının yaptığı iğneden sonra rahatsızlanan kadın öldü
Samsun'da boğaz enfeksiyonu sonucu gittiği hastanede doktorun verdiği iğneyi evde kızı yapınca rahatsızlanan kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Karsinofobi nedir? Nasıl başa çıkılır?
Modern çağın gittikçe yaygınlaşan korkulu rüyası kanser, kimi kişiler için tam bir fobi. Dünyada yapılan çalışmalara göre kanser en çok korkulan hastalıkların başında yer alıyor. Aşırı düzeyde kanser olma korkusuna ise ‘’karsinofobi’’ deniliyor.

Laktoz İntoleransı nedir? Nasıl başa çıkılır?
Laktoz intoleransı; süt ve süt ürünlerinin içerisindeki şekeri (laktoz) tamamıyla sindiremiyor olmanızdır. Genellikle tehlikeli değildir fakat belirtileri pek de katlanılır bir şey değildir.

Hesap işletim ücreti nasıl geri alınır?
Tüketici Sorunları Derneği (Tüsoder) Genel Başkanı Rıdvan Yıldız, Danıştay'ın iptal kararına karşın, bankaların hesap işletim ücreti almaya devam ettiklerine dikkat çekerek, hesap sahiplerine iade için izlenmesi gereken yolları açıkladı.

Yatak yarası nasıl önlenir?
Özellikle yaz aylarında artan yara vakalarına karşın dikkat edilmesi gerekenleri Op. Dr. Ercan Cihandide ve Yara Bakım Uzmanı Deniz Yahcı anlattı.

YGS şampiyonu nasıl kazandığını anlattı
Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Türkiye birincisi Hasan Sabri Melihcan Erol, başarısının sırrını 'Size defalarca ders anlatsalar da sizin özümsemeniz gerekiyor konuyu. Özümseyi sağlamanın tek yolu da kendi başınıza geçirdiğiniz zamanı nasıl değerlendirdiğinizden geçiyor' ifadesiyle anlattı.

İntihar bombacısı olmayı reddetti! Örgütün, saldırıya nasıl yönlendirdiğini anlattı
Dünya geçen yıl Boko Haram'ın Nijerya'da kaçırdığı kız çocuklarını konuşuyordu. Örgütün kaçırdığı o kızlardan ikisi 9 Şubat'ta bir kampa intihar saldırısı düzenledi ve 58 kişiyi öldürdü. Ancak saldırıya katılmayı reddederek örgütten kaçan bir üçüncü kız vardı. 17 yaşındaki Havva, örgütte yaşadıklarını ve saldırıya nasıl yönlendirildiklerini anlattı.

-