5 dil bilen Suriyeli kağıt toplayıcısına iş teklifi yağıyor
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan, 5 dil bilmesine rağmen geçimini kağıt toplayarak sürdüren 44 yaşındaki Nadir İbrahim'e, hayat hikayesinin yayınlanmasının ardından ülke genelindeki birçok firmadan iş teklifi geldi.

5 dil bilen Suriyeli kağıt toplayarak geçiniyor
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve 5 dil bilen 44 yaşındaki Nadir İbrahim, yüklü miktarda parasını da dolandırıcılara kaptırınca İstanbul'da geçimini kağıt toplayarak sürdürüyor.

Sakarya Valisi korumaları, sürücüsü 'yol vermediği' için TIR'a ateş açtı
Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un koruma polisleri TEM'de yol verme konusunda TIR sürücüsüne doğru iki el ateş etti. Sol ön lastiği patlayan TIR'ı yol kenarına park eden sürücü, koruma polisleri ile tartıştı. Polis, ateş eden koruma polisi ile TIR sürücüsünü ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı anıyoruz
Denizlerin idam kararını veren Ali Elverdi’yi 21 Mayıs 1963’te sorguya alan askerler arasında olduğunu anlatan Zihni Çetiner, 'Alın bunu siz sorgulayın dediler. Tir tir titriyordu. İnsanoğlunun böyle namert olduğunu o olayla görmüş oldum. Biz, Ali Elverdi’yi halledemedik ama Ali Elverdi benim üç arkadaşımı halletti” dedi.

Madende ölen babasının ayakkabılarıyla avunuyor
Zonguldak'ta 30 madencinin canına mal olan 6 yıl önceki grizu patlamasında babasını kaybeden Dilek Eken, babasının işe son kez giderken giydiği ayakkabıları ve çorapları o haliyle saklıyor. 'Onlarla konuşuyor, dertleşiyorum' diyen Eken, babasının acısını unutmak istemediğini söylüyor

200 bin dolar bankada buharlaştı
Rusya'da 21 yıldır fırın işleten Denizlili Canbaz ailesinin Denizli'deki bir banka hesabına yatırdığı 200 bin dolar, iddiaya göre banka çalışanı tarafından boşaltıldı. Aile, uçak krizi sonrası Rusya'da Türklere yapılan uygulamalar yüzünden memleketleri Denizli'ye dönünce olayı öğrendi. Müfettişler banka ve personeli inceleme altına alırken, aile adli soruşturma başlatılması için Savcılığa avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

Ümraniye'de fabrika yangını
İstanbul'da, Ümraniye Dudullu mahallesinde bulunan yaklaşık 3 bin metrekarelik bir alanda kurulu kağıt fabrikasında yangın çıktı. Alevlere çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor. 

MHP'de ikinci fotoğraf krizi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Ankara milletvekili adayı olan ve sosyal medyada özellikle kendisine ve MHP'ye yönelik sert eleştiriler getiren Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Başkanı Hüseyin Kaya ile çekilen fotoğrafı tartışma yarattı. Daha önce de genel başkan adayı Ümit Özdağ ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun parti yönetiminden izinsiz Diyarbakır'a gitmesi ve burada çekilen fotoğraf MHP yönetimini rahatsız etmişti.

Abdullah Gül: ''Saddam Hüseyin'i uyarmıştım''
11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak'ın idam edilen devrik lideri Saddam Hüseyin'le ilgili bir anısını yıllar sonra paylaştı. Gül Saddam Hüseyin'e bir mektup gönderdiğini ve onu uyardığını söyledi.

Ünlü iş adamı vefaat etti
Ramsey İcra Kurulu Başkanı ve Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) 2013-2015 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan hayatını kaybetti.

Kayıp çoban ölü bulundu
Muğla’nın Seydikemer ilçesinde dünden beri kayıp olan çoban Hüseyin Gökmen'in (42) cesedi av tüfeği ile vurularak öldürülmüş halde bulundu.

Hüseyin Çelik, bombalı saldırı sonrası hükümeti eleştirdi
Eski Milli Eğitim Bakanı, Kültür Bakanı ve AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik , 37 kişinin hayatını kaybettiği Ankara'daki bombalı saldırı sonrasında hükümeti eleştirdi. Çelik, kişisel internet sitesinde yayımladığı yazısında, 'Atı alan Üsküdar'ı geçtikten sonra, yangın her tarafı küle çevirdikten sonra ettiğimiz ah vahlar, ettiğimiz intikam yeminleri, kullandığımız kararlılık ifadeleri ne yazık ki kayıplarımızı geri getirmiyor, yürekleri dağlanan insanımızın yüreğindeki ateşi söndürmeye yetmiyor' dedi. Saldırının ardından HDP'nin saldırıyı kınamasına da değinen Çelik, '29 canın katili teröristin taziyesine giden HDP milletvekilinin yaptığı ne kadar yanlış ve kabul edilemezse, HDP'nin bu saldırıyı kınaması o kadar doğrudur'' ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Valisi'nden operasyonlarla ilgili açıklama
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. Sur'a dair son bilgileri verdi. ''6 mahallede sıkıntılı durumun yüzde 98'i temizlendi'' dedi.

İstanbul'da kağıt deposuna molotoflu saldırı
İstanbul'da eylemcilerin attığı molotof kokteylleri kağıt toplama merkezi olarak kullanılan bir depoya isabet etti.

AK Parti'den Arınç ve Çelik açıklaması: Kovsanız ayrılmazlar
Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in açıklamaları hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. O bakımdan kimse elini ovuşturmaya falan kalkmasın. Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız. Birikimlerinden yararlanacağız' dedi.

Çelik: 'Geminin dibi su alıyorsa siz lüks kamaranızda batarsınız'
AK Parti kurucularından eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik açıklamalarına devam ediyor. Çelik, 'Sizin kamaranız çok rahat ve lüks de olabilir. Eğer geminin dibi su alıyorsa, siz rahat ve lüks bir ortamda batarsınız ama sonuçta batarsınız' dedi.

Bursaspor’dan Hüseyin Göçek’e büyük tepki
Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Suat Paçacı, Medipol Başakşehir ile oynanan mücadeleyi yöneten hakem Hüseyin Göçek’i sert bir dille eleştirdi, 'Yankesiciliğin de bir raconu vardır ve mağdur, o anda neyi kaptırdığını anlayamaz. Acilen yaptığınız bu işten vazgeçmelisiniz' dedi.

Meclis gündeminde
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “kağıt toplayan işçilerden atık alan firmalara 140 bin TL’ ceza uygulanmasını” TBMM’ye taşıdı.

Sokakta kağıt toplayandan mal alana 140 bin TL ceza
Türkiye’de 2.5 milyon insana geçim kapısı olan geri dönüşüm sektöründeki yeni düzenlemeler tartışılıyor. Geri Dönüşüm İşçileri Derneği Başkan Yardımcısı Tahsin Karaman yaptığı açıklamada, “Sokakta kağıt toplayanlara kağıdı sattığı takdirde 20 bin TL ceza, bizden kağıt alan firmalara ise 140 bin TL ceza kesilecek” diye konuştu.

Kağıt toplayıcısına sürpriz kutlama
Bir grup genç Türkiye'nin 2015 yılının son gününde tanıdığı, doğum gününde zor hava şartlarına rağmen kağıt toplayarak geçimini sağlayan Kadir Karamanlı'yı arayıp bularak sürpriz doğum günü düzenledi.

Cizre'de 5 yaşındaki çocuk ensesinden vurularak öldü!
Cizre'de evlerinin bahçesinde oynayan 5 yaşındaki Hüseyin Selçuk, ensesine isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. Geçtiğimiz gün de 3 aylık Miray bebek öldürülmüştü.

-