Hüseyin Çelik, bombalı saldırı sonrası hükümeti eleştirdi
Eski Milli Eğitim Bakanı, Kültür Bakanı ve AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik , 37 kişinin hayatını kaybettiği Ankara'daki bombalı saldırı sonrasında hükümeti eleştirdi. Çelik, kişisel internet sitesinde yayımladığı yazısında, 'Atı alan Üsküdar'ı geçtikten sonra, yangın her tarafı küle çevirdikten sonra ettiğimiz ah vahlar, ettiğimiz intikam yeminleri, kullandığımız kararlılık ifadeleri ne yazık ki kayıplarımızı geri getirmiyor, yürekleri dağlanan insanımızın yüreğindeki ateşi söndürmeye yetmiyor' dedi. Saldırının ardından HDP'nin saldırıyı kınamasına da değinen Çelik, '29 canın katili teröristin taziyesine giden HDP milletvekilinin yaptığı ne kadar yanlış ve kabul edilemezse, HDP'nin bu saldırıyı kınaması o kadar doğrudur'' ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Valisi'nden operasyonlarla ilgili açıklama
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. Sur'a dair son bilgileri verdi. ''6 mahallede sıkıntılı durumun yüzde 98'i temizlendi'' dedi.

İstanbul'da kağıt deposuna molotoflu saldırı
İstanbul'da eylemcilerin attığı molotof kokteylleri kağıt toplama merkezi olarak kullanılan bir depoya isabet etti.


AK Parti'den Arınç ve Çelik açıklaması: Kovsanız ayrılmazlar
Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in açıklamaları hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. O bakımdan kimse elini ovuşturmaya falan kalkmasın. Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız. Birikimlerinden yararlanacağız' dedi.

Çelik: 'Geminin dibi su alıyorsa siz lüks kamaranızda batarsınız'
AK Parti kurucularından eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik açıklamalarına devam ediyor. Çelik, 'Sizin kamaranız çok rahat ve lüks de olabilir. Eğer geminin dibi su alıyorsa, siz rahat ve lüks bir ortamda batarsınız ama sonuçta batarsınız' dedi.

Bursaspor’dan Hüseyin Göçek’e büyük tepki
Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Suat Paçacı, Medipol Başakşehir ile oynanan mücadeleyi yöneten hakem Hüseyin Göçek’i sert bir dille eleştirdi, 'Yankesiciliğin de bir raconu vardır ve mağdur, o anda neyi kaptırdığını anlayamaz. Acilen yaptığınız bu işten vazgeçmelisiniz' dedi.

Meclis gündeminde
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “kağıt toplayan işçilerden atık alan firmalara 140 bin TL’ ceza uygulanmasını” TBMM’ye taşıdı.

Sokakta kağıt toplayandan mal alana 140 bin TL ceza
Türkiye’de 2.5 milyon insana geçim kapısı olan geri dönüşüm sektöründeki yeni düzenlemeler tartışılıyor. Geri Dönüşüm İşçileri Derneği Başkan Yardımcısı Tahsin Karaman yaptığı açıklamada, “Sokakta kağıt toplayanlara kağıdı sattığı takdirde 20 bin TL ceza, bizden kağıt alan firmalara ise 140 bin TL ceza kesilecek” diye konuştu.

Kağıt toplayıcısına sürpriz kutlama
Bir grup genç Türkiye'nin 2015 yılının son gününde tanıdığı, doğum gününde zor hava şartlarına rağmen kağıt toplayarak geçimini sağlayan Kadir Karamanlı'yı arayıp bularak sürpriz doğum günü düzenledi.

Cizre'de 5 yaşındaki çocuk ensesinden vurularak öldü!
Cizre'de evlerinin bahçesinde oynayan 5 yaşındaki Hüseyin Selçuk, ensesine isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. Geçtiğimiz gün de 3 aylık Miray bebek öldürülmüştü.

Efsane spiker vefat etti
Uzun yıllar TRT'de spor spikerliği yapan Hüseyin Başaran, dün yaşamını yitirdi.

Müzik kalbin de gıdası biliyor muydunuz?
Ruhun gıdası olarak nitelendirilen müziğin kalp sağlığı üzerinde de büyük faydaları olduğunu biliyor muydunuz?

''Helal tavuk'' tartışması
Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer, 'Türkiye'de kesilen 3 milyon tavuğun 2 milyonu bizim istediğimiz kriterlere göre kesiliyor. Hem el ile hem besmeleli hem de Müslüman kasaplarla bu işi yapmaya çalışıyoruz' dedi.

Adını daha önce hiç duymadığınız müzik aletleri
Buralarda geziniyorsanız yüksek ihtimalle müzikle aranız gayet iyi. Hatta müzik yapıyor ve yeni müzik aletleri arıyor da olabilirsiniz. İçeriğin sonuna kadar sindire sindire gidiniz, yepyeni şeyler keşfedeceksiniz.

Kağıt toplama arabasından gelen kokunun sebebi şoke etti
İstanbul Bahçelievler'de, kağıt toplamada kullanılan bir el arabasının içinde çöp torbalarına sarılmış erkek cesedi bulundu.

Romanya'da bir gece kulübünde yangın paniği
'Goodbye to Gravity' adlı müzik grubunun yeni çıkardığı albüm tanıtımı nedeniyle yaklaşık 500 kişinin bulunduğu mekanda çıkan yangında 27 kişi yaşamını yitirdi.

Ünlü şarkıcıya ne oldu?
Şarkıcı İzel: 'Bir sınavdan geçtim ve...'

Ünlü sanatçıların yapımcısı hayatını kaybetti
Müzik dünyasında 'Babaların Babası' olarak anılan; Tatlıses, Aksu ve Ersoy'un ilk yapımcısı Fevzi Kızıltaşoğlu, hayatını kaybetti.

Müzik dünyasının acı kaybı
Ajda Pekkan başta olmak Gülben Ergen ve Hande Yener gibi birçok ünlü ismin şan hocalığını yapan opera sanatçısı Erdem Siyavuşgil vefat etti.

İbrahim Tatlıses Urfalı değilmiş!
Ünlü şarkıcının aralarında 20 yaş fark olan kardeşi Hüseyin Tatlı, Rudaw'a konuştu. Tatlı, büyükbabalarının Irak'tan, Urfa'ya geldiğini söyledi.

Reza Zarrab'ın kaçak yalısını şikayet etti, hayatı kaydı
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Hüseyin Sağ saldırıya uğradı. Sağ, Reza Zarrab'ın yalısındaki inşaat usulsüzlüklerini yargıya taşıyan isim.

-